999 rezultate për

ujqve

Edhe katër ditë për aplikim për subvencione bujqësore Më 12 qershor të këtij viti përfundon afati për parashtrimin e kërkesave për subvencione për prodhim e bimëve dhe të kaf
Dorëzohen 300 kërkesa për subvencionim të bujqve në Kriva Pallankë Në Kriva Pallankë dhe Rankovcë deri më tani janë dorëzuar 300 kërkesa për subvencione bujqësore. Interesi i bujqve ës
Bllokohet rruga Rosoman – Prilep, bujqit protestojnë Rruga rajonale Rosoman – Prilep afër tregut në Rosoman mëngjesin e sotëm nga ora 09:45 është bllokuar nga ana e bujqve,
Rama ngushëllon Kosovën: E re në moshë kundër ujqve të Kroacisë Kryeministri Rama ka reaguar pas humbjes së Kosovës në “Loro Boriçi” me Kroacinë, me një rezultat 6¬0 në ndeshjen e dytë
"Bashkohen" bujqit e Kosovës Kuvendi Zgjedhor për Konsolidimin e Shoqatave Bujqësore në Nivel Nacional ka promovuar të shtunën shoqatën bujqësore, Ba
"Lugina e Ujqve" nga 24 korriku në Vizion Plus (VIDEO) Nga 24 korriku fillon transmetimi në Vizion Plus i serialit më të shikuar turk, "Lugina e Ujqve". Seriali i ri, do të tr
Federata Sindikale e Bujqve, qeveria të ndërhyjë në uljen e çmimit të bukës Pas rritjes së menjëhershme të çmimit të bukës në Kosovë, Federata Sindikale e Bujqve të Kosovës ka kërkuar nga qeveria