999 rezultate për

ujit

Nuk mbajti premtimet, qytetarët lidhin pas peme kryebashkiakun Kryebashkiaku i Chiapas ka përfunduar i lidhur pas një peme në formë ndëshkimi për shkeljen e premtimeve ndaj qytetarëve
Thatësirë historike, Stambolli mund të mbetet pa ujë brenda 45 ditësh Një prej qyteteve më të mëdha turke, Stambolli mund të mbetet pa ujë brenda 45 ditësh pasi Turqia po përjeton thatësirën
Monument kulture i mbrojtur, uji i rrëmbyeshëm dëmton Urën e Zogut në Milot Reshjet e dendura te shiut të cilat kanë pushtuar Shqipërinë prej disa ditësh kanë shkaktuar rritjen e ujit në lumenj e
"Këtu është qamet, qamet, qamet": Kryemadhi futet në mes të ujit në Laç (VIDEO) Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka vizituar zonën e Lacit pasi vendi është përmbytur si pasojë e reshjeve të dendur
Moti i keq! Shushica del nga shtrati, fuqia e ujit shkul ullinjtë e përmbys tokat Prej disa ditësh Shqipëria është e pushtuar nga një mot i keq me reshje të dendura shiu dhe temperatura të ftohta. Pë
Shirat e dendura, uji depërton edhe në banesa në Fushë-Krujë Vendi ynë prej disa ditësh është përfshirë nga moti i keq për shkak të reshjeve të dendura, ndërsa disa zona janë përmby
Shkodra nën pushtetin e ujit! Përmbyten mijëra hektarë tokë, kërkohet ndihma e ushtrisë Prej disa ditësh Shqipëria është përfshirë nga moti i keq, i cili ka shkaktuar përmbytje të mëdha në Shkodër. Bashki
Situata e rënduar nga përmbytjet në Shkodër, i kërkojnë ndihmë ushtrisë Reshjet e shumta kanë rënduar situatën edhe në Shkodër pasi gjatë natës ka patur rritje të nivelit të ujit në shkarkimet
Si të pastroni veshët nga dylli me këto hapa të thjeshtë dhe natyralë Dylli që akumulohet në vesh shërben si një lubrifikant natyral por edhe për të mbrojtur veshin nga mikro organizmat që s
Autobotet e ujit në gatishmëri, protestuesit për Klodian Rashën mblidhen para Kryeministrisë Sot është dita e katërt e protestës së shqiptarëve për Klodian Rashën. Dhjetrra njerëz janë mbledhur në këto momente
Përse nuk duhet të pini ujë të ftohtë gjatë ushqimit Hidratimi është një nga elementët thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet 2 deri 3 litra ujë ng
Të ngrohtë apo të ftohtë? Çfarë uji të pimë në mëngjes Çdo mëngjes, ish-modelja e “Victoria's Secret”, Lindsay Ellingson, nxeh ibrikun për ta nisur ditën me një gotë ujë të ng
Si të llogarisni sasinë e duhur të ujit që duhet të pini çdo ditë Çdo vit, njerëzit pinë më shumë se 4 trilion metërkub ujë. Ju ndoshta keni dëgjuar vetëm që keni nevojë të pini 8 gota u
Pas ujit në Hënë, NASA zbulon molekulën "e çuditshme" në Titan NASA ka zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mu
​Zbulimi i ujit në Hënë mund të rikthejë kërkimet për alienët Ndërsa uji është zbuluar në hënë, disa njerëz spekulojnë se mikrobet e huaj mund të jetojnë në sipërfaqen e satelitit të
Kthesë e rëndësishme në shkencë: Në Hënë ekziston ujë! Shkencëtarët kanë mbledhur disa nga provat më bindëse për ekzistencën e ujit në hënë, që mund të jetë relativisht i akse
Inagurohet në Dubai, shatërvani më i madh në botë (FOTO LAJM) Me drita shumëngjyrëshe dhe ujin që ngrihet në qiell, është inauguruar atraksioni më i ri dhe më uniku në mbarë Emiratet
Merr fund dilema, sa ujë duhet të pini në ditë për të mbajtur trupin në formë Dehidratimi është faktor kyç në shtimin në peshë, thonë studimet shkencore mbi rëndësinë e ujit në organizëm. Uji është
Moti ndryshon faqe: Reshje shiu, breshër dhe përmbytje në gjithë vendin Gjatë ditës së sotme, por edhe nesër do të ketë reshje shiu dhe breshëri në gjithë territorin, të cilat do të shoqërohen
Situatë alarmante në liqenin e Ohrit, bie ndjeshëm niveli i ujit Ishuj të vegjël u shfaqën në brigjet e Liqenit të Ohrit, në vende të cilat më herët ishin nën ujë. Kjo situatë është rez