999 rezultate për

uganda

Çfarë ndodhi? Zhduken 7 futbollistë pas përfundimit të turneut Shtatë futbollistë të Eritrea janë zhdukur pas përfundimit të një turneu rajonal në Uganda, thanë zyrtarët sot. Zëdhë
Mane kualifikon Senegalin në çerekfinale (VIDEO) Me një gol të shënuar nga ylli i Liverpoolit, Sadio Mane, Senegali eliminoi Ugandën dhe u kualifikuar për në fazën çerek
Luani si majmun, relaksohet në degën e pemës (FOTO LAJM) Një luan në një park kafshësh të egra është fotografuar ngjitur në pemë duke marrë rreze e dielli dhe duke u relaksuar.
Kongo, 45 numri i viktimave në një sulm Militantët e një grupi antiqeveritar nga Uganda sulmuan një fshat në lindje të Kongos ku mbetën të vrarë 45 persona.
Pacolli në Uganda, bën atë që duhet të bejë qeveria e Kosovës (FOTO LAJM) Kryetari i AKR-së dhe ish presidenti i vendit Behgjet Pacolli njofton se, ka biseduar me presidentin ugandas, Moseveni,
Dyshime që Uganda e Nigeria nuk e kanë njohur Kosovën Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli i kishte prezantuar si njohje komunikimet me presidentin e Ugandës dhe zyrtarë të N
Uganda përgënjeshtron Serbinë për njohjen Është presidenti i Ugandës, Yoweri Kaguta Musevini që ia ka konfirmuar zv/kryeministrit Behgjet Pacolli njohjen nga ky s
Jeremic: Uganda nuk e ka njohur Kosovën Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremic, ka thënë sot se Uganda nuk e ka njohur pavarësinë Kosovës dhe se as nuk e ka
Uganda ka njohur pavarësinë e Kosovës UPDATE - Në një konferencë shtypi, sot zëvendëskryeministri i Kosovës Begjet Pacolli njoftoi se Uganda ka njohur pavarës
Pacolli meets the Foreign Minister of Uganda Behgjet Pacolli, first deputy prime minister in Kosovo has met the Minister of Foreign Affairs of Uganda, Sam Kutesa. Th
Uganda "strehon" familjen e Gadafit Presidenti i Ugandës, Javer Museveni, bëhet lideri i parë në botë që i hap derën për strehim, diktatorit libian, Muamar