999 rezultate për

uefa

KORONAVIRUSI/ UEFA anulon zyrtarisht Kampionatin Europian U19 Pasi shtyu dy herë radhazi Kampionatin Europian U19, UEFA vendosi ta anulojë përfundimisht këtë kompeticion, për shkak t
UEFA rrëzon idenë e Premier League-s Europiane Ditën e djeshme "Sky Sport UK" zbuloi se me një nismë të mbështetur edhe nga FIFA, kanë nisur negociatat me disa klube,
Presion nga klubet e mëdha, UEFA do të shtojë katër skuadra në Ligën e Kampioneve UEFA duket se është gati të bëjë çfarëdo që i kërkojnë klubet e mëdha, aq sa po mendon edhe ndryshimin drastik të Ligës
UEFA zgjedh golin e Hadërgjonaj si më të bukurin e raundit (VIDEO) Florent Hadërgjonajt do t’i figurojë emri në një çmim të fituar individual. Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, i cili
FSHF me hapin e UEFA-s, kërkesë qeverisë, do rikthimin e tifozëve në stadium Në një kohë që futbolli vendas po bojkoton apo edhe që sportet e tjera janë në pritje të një vendimi të qeverisë që të l
Vala e dytë e COVID-19, vë në rrezik përsëri Europianin Shpërthimi i COVID-19 në të gjithë rruzullin dhe përhapja e pakontrolluar e tij në Europë, detyroi UEFA-n që në muajin m
UEFA "frikëson" Maqedoninë e Veriut me supergolin e Arbër Zenelit para ndeshjes së sontme (VIDEO) Kosova do ta zhvillojë sonte ndeshjen më të rëndësishme në histori. "Dardanët" do të përballen me Maqedoninë e Veriut
Në ndeshjen Maqedoni - Kosovë do të përdoret edhe sistemi VAR Në ndeshjen mes Maqedonisë dhe Kosovës do të përdoret sistemi VAR. Do të jetë hera e parë që në Maqedoni ky sistem do
Juventusi fiton 3-0 në tavolinë, Napoli nuk e përdor dot bonusin e Serisë A. Ja çfarë thotë rregullorja Përgatitjet për sezonin 2020-2021 nisën pasi u rivlerësua dhe u rikonstruktua protokolli “UEFA Return to Play”, i cili p
FIFA & UEFA reagojnë për bojkotin e kampionatit FIFA dhe UEFA kanë reaguar për bojkotin e kampionatit të Kategorisë Superiore. Përmes një letre të dërguar Sekretarit
U kualifikuan në Champions, trajneri danez: Me milionat e UEFA dua një gardh Klubi i FC Midtjylland u kualifikua për herë të parë në historinë e tyre në fazën e grupeve të Champions League. Danezët
UEFA merr vendimin e madh për tifozët UEFA ka marr një vendim të madh për tifozët. UEFA ka vendosur sot që 30 përqind e kapacitetit të stadiumit do të lejo
UEFA zgjedh sulmuesin më të mirë për sezonin 2019/20 në Champions Robert Lewandowski nuk ka mbetur pa çmim, pas sezonit fantastik që pati me Bayern Munich. Ylli polak është zgjedhur s
Champions tenton të rikthejë tifozët në stadium, në dorë i mbetet qeverive UEFA ndërmori hapin e parë duke lejuar publikun të marrë pjesë në Superkupën Evropiane të mbajtur të Enjten e kaluar në
Zbulohet pika në statutin e UEFA-s për heqjen e dënimeve, pse Skënderbeu synon faljen (FOTO LAJM) A mund të falet Skënderbeu nga UEFA? Ka pak shanse… Madje vetë klubi, pas shumë hezitimesh vendosi të dalë me një komuni
Dënimi nga UEFA, Skëndërbeu ka një shpresë (FOTO LAJM) Skënderbeu vuan një dënim të rëndë nga UEFA, për shkak të trukimeve të bëra në ndeshjet e kupave të Europës. 10 sezone p
Për herë të parë pas një dekade, Ronaldo dhe Messi jashtë listës së ngushtë të UEFA-së Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë lënë jashtë listës së ngushtë për çmimin UEFA-së për ‘Lojtarin e Vitit’ për herë
UEFA bën publik emrat e futbollistë të nominuar për "Lojtarin e Vitit" (FOTO LAJM) UEFA ka bërë të ditur emrat e tre futbollistëve që do të garojnë për çmimin e ‘Lojtarit të Vitit’ në Evropë. Të nomin
UEFA vendos, me kë do të përballet Tirana UEFA ka vensosur për ndarjen e grupeve para hedhjes së shortit për të përcaktuar çiftet e fazës “play off” në Ligën e Ka
E pabesueshme por e vërtetë, Pirlo sot merr licencën e trajnerit nga UEFA Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo do të marrë sot licencën e trajnerit, UEFA Pro. Edhe pse ka marrë detyrën e trajn