999 rezultate për

uashington

Xhaferi takon kryetarin e IRI-t në Uashington Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi në margjinat e Forumit parlamentar të sigurisë në Uashing
Shqiptari nga Kosova shokon Daçiçin në Shtëpinë e Bardhë Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç gjatë vizitës se tij të fundit në Uashington, u takua me Këshilltarin e Sigurisë Ko
Xhaferi për vizitë në SHBA Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot është në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Am
Biblioteka e Kongresit në Uashington mban libra të rrallë për Skënderbeun Në Bibliotekën e Kongresit në Uashington, ruhen disa libra të rrallë për Skënderbeun. Grant Harris, drejtor i Sektorit t
Marrëdhëniet Moskë-Uashington, në nivelin më të ulët që nga koha e Brezhnjevit Marrëdhëniet mes Rusisë dhe SHBA-së janë aktualisht më të tensionuarat që nga koha e liderit sovjetik të Partisë Komunis
Rreziku në Ballkanin Perëndimor, ja çfarë kërkon Ditmir Bushati nga Uashingtoni Ministri Bushati kërkon një angazhim më të madh amerikan në përballimin e sfidave të sigurisë në Ballkanin Perëndimor N
Moska akuzon Uashingtonin se po shtyn Phenianin drejt një katastrofe Rusia ka hedhur akuza ditën e sotme ndaj SHBA-ve se po shtyjnë Korenë e Veriut drejt një katastrofe, duke e vendosur në
Moska, thirrje Uashingtonit të mos ndërhyjë në marrëdhëniet mes Rusisë e Serbisë Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ndërhyjë në bashkëpunimin mes Serbisë dhe Rusisë, kështu ka reaguar Ministria e Punëve
Të shtëna në një shkollë në Uashington, 1 i vdekur e 5 të plagosur Një nxënës ka humbur jetë dhe pesë të tjerë janë plagosur në një shkollë në Uashington si pasojë e një sulmi me armë.
Ambasada e Kosovës në Uashington hap librin e zisë për Bajram Rexhepin Ambasada e Kosovës në Uashington, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar se do ta hapë librin e zisë për ta nderua
Amerika përgatitet për eklipsin e Diellit më 21 gusht Në mbarë Amerikën po ndizet kureshtja dhe entuziazmi për eklipsin e 21 gushtit. Megjithëse eklipsi i plotë do të shih
Shpërthen Vasili: Kemi informuar Uashingtonin për paratë e pista në fushatë Pak para përfundimit të procesit të numërimit të votave në kuadër të zgjedhjeve parlamentare, kreu i LSI-së, Petrit Vasi
Shikoni bibliotekën më të madhe në botë (VIDEO) Kjo është Biblioteka më e madhe në botë e cila ndodhet në Uashington. Ajo ka rreth 164 milionë artikujt dhe është
Basha është kërcënuar në Uashington, prandaj nuk e sulmon më ambasadorin Lu? Avokati Spartak Ngjela, ka reaguar pas takimit që ka pasur kryedemokrati Bashë me Presidentin e SHBA-ve Donald Trump. M
Dhëndri i Trump, nën vëzhgim nga FBI për lidhje me Rusinë Jared Kushner, dhëndëri i presidenti amerikan, Donald Trump, është nën vëzhgim të agjencisë FBI, e cila po zhvillon heti
Rojet e Erdoganit rrahën protestuesit, McCain: Ambasadori turk në SHBA, "person no-grata" Senatori amerikan John McCain, një nga zërat kryesorë të politikës së jashtme në Kongres, kërkoi të dëbojë ambasadorin e
McCain: Ambasadori turk në SHBA të shpallet "persona no-grata” Senatori amerikan John McCain, një nga zërat kryesorë të politikës së jashtme në Kongres, kërkoi të dëbojë ambasadorin e
Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurdë dhe armenë (VIDEO) Të paktën nëntë persona janë lënduar ndërsa dy të tjerë janë arrestuar gjatë një përleshjeje pranë Ambasadës turke në Wa
SHBA-të i shesin Emirateve 160 raketa për 2 miliardë dollarë SHBA-të do t’i shesin aleatëve të saj të Gjirit, Emirateve të Bashkuara Arabe, 160 raketa të tipit Patriot për një vlerë
Shkarkimi i Comeyt shkakton rrëmujë në Uashington Drejtori i FBI-së, James Comey, i cili ishte duke u përpjekur të zgjeronte hetimet e agjencisë së tij për marrëveshje të