999 rezultate për

tuzit

Gjeloshaj: Do të bëjmë një administratë ku do të frymohet shqip Bartësi i listës të koalicionit shqiptar “Forumi Shqiptar” nga partia Alternativa Shqiptare, Nik Gjeloshaj, tha se komun
Qosja: Kosova dhe Shqipëria të mësojnë nga Tuzi Akademik Rexhep Qosja, duke komentuar zgjedhjet në Tuz, është shprehur se ky vend duhet të jetë një mësim për politikanë
Gjeloshaj: Fitorja në Tuz vendimtare për identitetin kombëtar Nik Gjeloshaj, kandidati që fitoi në garën për kryetar të Komunës së Tuzit në Mal të Zi, shprehet se fitorja e zgjedhjev
Shqiptarët triumfojnë në Tuz Bartësi i listës së koalicionit shqiptar “Forumi Shqiptar” nga partia Alternativa Shqiptare, Nik Gjeloshaj, tha se komun
Sot votohet në Tuz, për herë të parë shqiptarët janë bashkuar Qytetarët e Komunës së Tuzit kanë nisur t’iu drejtohen kutive të votimit për zgjedhjet lokale, të parat që kur qyteti mo
Kryebashkiaku Veliaj shpreh mbështetjen për forcat shqiptare në Komunën e Tuzit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur mbështetjen për forcat shqiptare në Tuz të Malit të Zi që do të
Tuzi, zyrtarisht komunë. Shqiptarët shpresojnë për zhvillim Tuzi i Malit të Zi është zyrtarisht komunë. 1 shtatori ka finalizuar përpjekjet mëse 30-vjeçare të partive shqiptare në
Veprim i turpshëm i Malit të Zi ndaj flamurit shqiptar Subjekti politik Lidhja Demokratike Shqiptare (LDSh) në Mal të Zi ka reaguar pas heqjes së flamurit kombëtar shqiptar ng
Mbahet në Tuz manifestimi historiko-letrar Skënderbeu në letrat shqipe Në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut dhe me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Librit dhe të Drejtës së Autorit,
Dënohet me burg bashkëshortja e Indrit Fortuzit Gjykata e Tiranës dënoi bashkëshorten e ish-futbollistit të Tiranës dhe kombëtares Indrit Fortuzi për mashtrim. Ajo u dë
Deputeti boshnjak në Mal të Zi kundër gjuhës shqipe në Komunën e Tuzit Këshilltari i Partisë Boshnjake në Kuvendin e Tuzit, njëkohësisht edhe deputet në Parlamentin e Malit të Zi, Nexhad Dres
Shqiptarët e Malit të Zi fitojnë ndarjen administrative të Tuzit nga Podgorica Qeveria e Malit të Zi do t'i japë statusin e shumëkërkuar të bashkisë një zone të populluar kryesisht nga shqiptarët, pa
Arratiset "Zogu" i bardhebluve Besohet se vendimi për të lënë vendin ka ardhur pasi gruas së tij, Junida Fortuzit i është bërë një kallëzim nga një 20
Gjukanoviç u premton shqiptarëve të Malit të Zi plotësim të kërkesave Kryetari i Forcës, Nazif Cungu; ai i Unionit Demokratik të Shqiptarëve, Mehmet Zenka; dhe deputeti i Alternativës Shqipt
Katër të lënduar në Gjimnazin e Tuzit pas festimeve për ndeshjen Serbi-Shqipëri Katër të lënduar, mes të cilëve tre gjimnazistë janë lënduar në incidentin e ndodhur dje në Gjimnazin "25 Maji" në Tuz t
Shqiptarët e Tuzit kërkojnë komunë me të drejta të plota Këshilltari i Iniciativës Qytetare, Vasel Sinishtaj ka paralajmëruar se partitë shqiptare në Kuvendin e Podgoricës sëris
Shqiptarët e Malit të Zi, në protesta Shqiptarët në Mal të Zi mund të shprehin pakënaqësinë e tyre me protesta paqësore apo bojkotim të zgjedhjeve nëse, vazhd