999 rezultate për

tusk

E konfirmojnë mesazhet e Tusk: Maqedonia parakalon Shqipërinë për negociatat Ç ‘farë mesazhi dha në Tiranë Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk? A ndezi ai ndonjë sinjal pozitiv për hapje
Hyrja Shqipërisë në BE, presidenti i KE, Donald Tusk jep mesazhin e fortë në shqip Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se hyrja e Shqipërisë në BE është në interesin e të gjithë Ev
Përfundon takimi i Tusk me Ramën, çfarë u tha për negociatat Presidenti i Këshillit Europian Tusk ka mbërritur sot në Tiranë. Pas takimit që zhvilloi më kryeministrin Edi Rama, Tusk
Negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonië në pikëpyetje, Tusk nuk ka lajme të mira Udhëheqësit e Bashkimit Evropian duket se do të shtyjnë fillimin e bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoni
Tusk merret në pyetje me dyshimet për skemat piramidale Shefi i Këshillit Evropian, Donald Tusk, është marrë në pyetje të hënën në vendlindjen e tij Poloni, në kuadër të hetime
Tusk: BE dëshiron të ketë marrëdhënie të ngushta me Britaninë pas Brexitit Bashkimi Evropian dëshiron të ndërtojë marrëdhëniet më të mira të mundshme me Britaninë e Madhe në tregti, siguri dhe çë
Thaçi takohet me Tusk, Haradinaj i rri pranë dhe dëgjon bisedën Gjatë qëndrimit në New York në Asamblenë Gjenerale të Kombeve të Bashkuara, presidenti i Republikës së Kosovës së bashku
Tusk: Plani i kryeministres britanike për tregti nuk do të funksionojë Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka thënë plani i kryeministres britanike, Theresa May për bashkëpunim ekon
“Brexit”, paralajmërimi i fundit nga Tusk Donald Tusk i bëri thirrjen e fundit Britanisë, të hapë letrat mbi tryezë në mënyrë që marrëveshja për “Brexit” të bëhet
Tusk: Konfirmimi i datës së negociatave, çështje orësh Presidenti i Këshillit Evropian Dondal Tusk pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev konfirmoi se është çështje orësh që
Tusk thotë fjalë të mira për Ballkanin para samitit Presidenti i Këshillit Evropian, Donal Tusk, ka folur një ditë para takimit që pritet të ndodh më 17 Maj në Sofje. Thotë
Grekët zemërohen me Tusk pse foli maqedonisht Qëndrimet dhe mbështetja për Maqedoninë nga kryetari i Këshillit Evropian, por edhe përdorimi i gjuhës maqedonase nga an
Deklarata e Tusk në gjuhën maqedonase ngre në këmbë mediat greke Deklarata në konferencën e përbashkët me Zoran Zaevin nga ana e kryetarit të Këshillit të Evropës, Donald Tusk, ka ardhu
Tusk: Filmi horror i Ballkanit të kthehet në Oskar Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ka përshëndetur përpjekjet e Maqedonisë për marrëdhënie të mira me fqinjët
Befason Tusk, flet maqedonisht në Shkup “Ndjej ndryshim më mentalitetin politik në Maqedoni dhe vullnet të vërtetë për afrim në integrimin euroatlantik. Shoh u
Blindohet Shkupi, Tusk dhe 8 president e kryeministra vizitojnë Maqedoninë Presidenti i Maqedonisë do të zhvilloj nesër një takim mes liderash nga procesi Brdo-Brioni që do të mbahet nesër në Shk
Tusk përgëzon kalimin e demarkacionit, asgjë konkrete për liberalizimin Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka arritur në Prishtinë dhe ka zhvilluar një takim të mbyllur me Presidenti
Tusk arrin në Prishtinë, pritet konferenca për media Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka arritur në Prishtinë dhe tani ai është takuar me presidentin e vendit, H
Tusk mbështet Vuçiçin: Zgjidhja e çështjes së Kosovës do të shpaguhet Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se e ardhmja e Serbisë nuk do të vendoset në asnjë vend tjetër për
Tusk në Kosovë do të takohet vetëm me Thaçin Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do ta vizitojë nesër Kosovën, për t’u takuar vetëm me Presidentin Hashim T