999 rezultate për

turqia

Tërmeti shkund Turqinë, ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 5 të shkallës Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm pjesën jug-lindore të Turqisë. Tërmeti pat
Turqia nderon Shqipërinë në festën e Pavarësisë, Ura e Bosforit ndriçohet kuq e zi Turqia ka uruar Shqiptarwt pwr festwn e Pavarwsisw. Dy ura nw Stamboll do tw ndricohen nga drita kuq e zi nw nder tw
Një tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë Turqia është tronditur sërish nga një tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës Rihter. Lëkundjet janë ndjerë në orët e para të
Ish-gjenerali turk kërcënon Greqinë: Nëse merrni avionët F-35, do t’iu sulmojmë me raketat ruse S-400! Ish-Gjenerali i Ushtrisë turke, Nexhat Eslen ka komentuar spekullimet më të fundit se Greqia po merr avionët F-35 në për
Erdogan premton vaksinë anti- COVID-19: Do të jetë e disponueshme për të gjithë njerëzimin "Vaksinën të cilën do ta prodhojë Turqia, do ta bëjmë të disponueshme për të gjithë njerëzimin..." Presidenti i Turqi
Myftiu i Shkodrës u prek nga COVID-19, jep mesazhi i tij nga Turqia Myftiu i Shkodrës, i cili është prekur nga Koronavirusi është dërguar për mjekim në Turqi. Në një mesazh në Facebook,
Turqia furnizon Serbinë me dronë vrasës? Majko: Edhe ne kemi miqtë tanë! Turqia është një nga tre aleatët strategjikë të Shqipërisë, por në datë 6 Tetor në media doli lajmi se Ankaraja do të fu
Porosi nga Turqia? Kolegjet turke, padi për 12 policë: Po na bëjnë presion, jemi regjistruar në Holandë Kompania më e madhe e shkollave jopublike në Shqipëri, "Turgut Ozal Education" sh.a ka kallëzuar penalisht në Prokurorin
Kryeministri paralajmëron shpërthimin e Luftës së Tretë Botërore Konflikti në Kaukaz mund të prekë pjesën tjetër të botës. Kryeministri armen, Nicole Pashinyan pretendon se Turqia rekru
Porosi nga Turqia? Tatimet dhe policia shantazh kolegjeve turke dhe universitetit "Epoka" Për muaj me radhë, kolegjet turke, bashkë me universitetin “Epoka” janë vënë nën shënjestrën e organeve tatimore, polici
Shifra tragjike nga Turqia, tërmeti shkatërrimtar vrau 111 persona Numri i jetëve të humbura nga tërmeti i fuqishëm që javën e kaluar goditi qytetin turk Izmir është rritur në 111, shkrua
Banesa të rrënuara dhe kudo gërmadha, pamjet e trishta nga Turqia (FOTO LAJM) Pamjet e rënda që vijnë nga Turqia kanë bërë shumë shpejt xhiron e botës. Pallate të shkatërruara, makina të shtypur
Toka nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm prek Turqinë Turqia nuk po gjen qetësi. Sipas EMSC ishujt Dodecanese në afërsi të Turqisë janë goditur sërish pak minuta më parë nga
Dëshmi rrëqethëse nga Turqia: Pallati u shemb sapo u hodha unë (FOTO LAJM) Një termet i fuqishëm goditi ditën e sotme Turqinë. Ndërkohë që vazhdojnë kërkimet nëpër rrënoja, një dëmshi rrëqeth
Shifra të frikshme nga Turqia: 2,013 infektime të reja në 24 orë Turqia raportoi 2.013 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 1.504 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit, njof
Turqia fillon furnizimin e Shqipërisë me armë të veçanta (FOTO LAJM) Një firmë e industrisë së mbrojtjes me qendër në Turqinë e Jugut që ka prodhuar sisteme anti-dron për forcat turke të si
Turqia zbulon rezerva të reja gazi në Detin e Zi, Erdogan i ekzaltuar jep lajmin e madh Zbulimi i 405 miliardë metra kub gaz në Detin e Zi u bë publik nga Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, duke theksuar
Turqia kundër SHBA-ve: Sot lëshohen raketat ruse Pavarësisht kundërshtimeve të NATO-s, Turqia pritet që të testojë sot sistemin anti-ajror S-400 të Rusisë. "Reuters"
Plas mes Turqisë dhe Greqisë, vjen përgjigja e Athinës (FOTO LAJM) Janë rritur papritur tensionet me Greqisë dhe Turqisë. Turqia publikoi më herët një njoftim sipas të cilit anija e kërki
Erdogan i bindur: Turqia nuk do të tërhiqet kurrë në Egje dhe në Mesdhe! Rexhep Tajip Erdogan është shfaqur edhe një herë provokues, duke deklaruar në një gazetë të Katarit se “Turqia nuk do të