999 rezultate për

turqi

Plas keq në Mesdhe! Pas të shtënave të para Greqia i kthehet ashpër Turqisë Situata mes Greqisë dhe Turqisë duket se po tensionohet çdo ditë e më shumë. Mesnatën e djeshme, një varkë e rojës Bregd
Pas largimit nga Tirana, Hasani transferohet në Turqi I qeshur dhe i lumtur është shfaqur fantazisti shkodran Edon Hasani, teksa hedh firmën mbi kontratën që e bën futbollist
Dalin pamjet! Turqia dërgon 25 anije ushtarake përballë ishujve grekë (FOTO LAJM) Situata mes Turqisë dhe Greqisë vazhdon të jetë e tensionuar. Dy vendet kanë mosmarrëveshje për shkak të pretendimev
Alarm mes Turqisë dhe Greqisë, mblidhet urgjent kabineti qeveritar në Athinë (FOTO LAJM) Termometri në Egje është rritur pas sfidës së re që mori Ankaraja të hënën në mëngjes. Me Navtex të aktivizuar dhe të vl
Greqia ankohet tek NATO për Turqinë: Nuk lejojmë asnjë presion Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias ka reaguar në lidhje me vendimin e Turqisë për të rifilluar kërkimin për gaz
Turqia, një nga destinacionet e mundshme për Mario Balotellin Besiktas është klubi tjetë që po punon pë të firmosur me Mario Balotelin. Media turke "Fotomac" raporton se klubi i n
5.2 e shkallës Rihter, Turqia goditet nga një tërmet i fuqishëm Një tërmet me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter ka goditur krahinën lindore të Malatya të Turqisë. Sipas deklaratës së
Lë "Sanatoriumin", niset për në Turqi deputeti i infektuar me koronavirus Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Enver Roshi, i infektuar disa ditë më parë me Covid 19, është dërguar për mjekim të sp
COVID-19 i mori jetën mësuesit, miku i ngushtë zbulon detajet dhe gjen fajtorin Pak ditë më parë tek Infektivi ndërroi jetë mësuesi i matëmatikës Gazjon Rusi i infektuar me COVID-19. Ditën e sotme
Në prag të një konflikti të armatosur, zbuten tensionet Greqi-Turqi Pas disa ditësh përshkallëzim tensioni dhe me flotat e tyre ushtarake përballë njëra tjetrës në Egje dhe Mesdheun Lindor
I ati i Endri Çekiçit: Kemi marrë oferta nga Spanja dhe Turqia, momenti të ndryshojë skuadër Ish-futbollisti i Shpresave Endri Çekiçi mund të ndryshojë skuadër duke filluar nga sezoni i ri. endri cekici I ati
Pas kërcënimeve ndaj Greqisë, Turqia nis tërheqjen e anijeve luftarake nga Egjeu? Duket se Turqia ka vendosur të ndryshojë pozicionin e saj në Egje, përkundër retorikës së Rexhep Tajip Erdogan. Nga m
Basaksehir fiton për herë të parë titullin në Turqi (VIDEO) Instanbul Basaksehir ka fituar për herë të parë titullin në Turqi. Klubi i vogël nga Stambolli ka lënë pas emra të m
Rrëzohet aeroplani në Turqi, humbin jetën 7 policë Një aeroplan i vogël i forcave të policisë është rrëzuar në një mal në Turiqë lindore. Si pasojë e kësaj ngjarjeje të rë
Ndjekësja i prish pushimet Rudina Magjistarit, komenti që u bë viral (FOTO LAJM) Moderatorja Rudina Magjistari përmes postimeve në rrjetet sociale na ka zbuluar se ka nisur pushimet e saj verore në Tur
Niset për pushime drejt Turqisë, Rudina Magjistari "shokohet" gjatë udhëtimit (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur, Rudina Magjistari, ka vendosur të pushojë disa ditë jashtë Shqipërisë. Ajo ka mbetur e befasua
E bujshme në Turqi, "Aya Sofia" do të kthehet nga muze në xhami Gjykata vendosi që të kthejë në xhami ndërtesën e “Aya Sofias” në Stamboll pas më shumë se 80 vitesh që ajo mbahej hapur
Skandal në Turqi: Aktori i serialit "Sulejmani i madhërishëm" rreh të dashurën (FOTO LAJM) Mediat në Turqi po ziejn dhe shkak është bërë aktori turk, Ozan Guven, i cili njihet në Shqipëri si Rustem Pashai në ser
"Gërdec" në Turqi, dyshohet për qindra të vdekur Një shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh në Sakarya të Turqisë dyshohet se ka shkaktuar qindra të vdekur.
Marrëveshja me Turqinë, gati ndërtimi i 522 banesave në Laç Tërmeti i 26-nëntorit la pasoja të rënda për vendin tonë dhe një ndër vendet e para që afroi ndihmë për rimëkëmbjen isht