999 rezultate për

turneu

Ed Sheeran mbyll koncertin e fundit, largohet nga muzika për kohë të gjatë Ed Sheeran ka qenë në turne që nga viti 2017 dhe raportohet se po planifikon të marrë një pushim të gjatë. Sipas The
Plas tek gjigantët britanik, kapiteni refuzon të shkojë me skuadrën Laurent Koscielny ka refuzuar të udhëtojë në SHBA për turneun para-sezonal. Për këtë, skuadra angleze sapo ka dalur me n
Kështu reagon Ronaldo kur Silva shpallet lojtari më i mirë i Ligës së Kombeve (VIDEO) Cristiano Ronaldo ishte shumë i lumtur që e fitoi trofeun e dytë me Portugalinë, por jo edhe me faktin që Bernardo Silva
ShMP "Jahja Kemal" organizon turne ndërkombëtar në shah "Kualiteti 2019" Shahu në ShMP "Jahja Kemal" filloi të futet në vitin 2012. Fillimisht kjo lojë ishte në kuadër të klubit të shahut, kurs
Shqipëria e nis me humbje turneun "Mercedez Benz Cup 2019" Kombëtarja U-17 e drejtuar nga trajneri Elvis Beqiri e ka nisur turneun miqësor me humbje nga 17-vjeçarët e Anglisë.
Kombëtarja U-17 zbulon kundërshtarët për në turneun "Mecedez Benz Cup" Kombëtarja e moshave U-17 është njohur sot me kundërshtarët që do të ketë përballë dhe kalendarin e “Mercedez Benz Cup”
Ed Sheeran kap rekord fitimesh për vitin 2018 Ed Sheeran ka thyer rekordin për fitimet e arritura gjatë një viti nga një këngëtar, falë turneut të tij muzikor ku mori
Rregulli i ri i Botërorit i vjen në ndihmë Shqipërisë Katari është vendi ku do të zhvillohet Botërori i vitit 2022. Për herë të parë të këtij kompeticioni madhështor, kampion
Përfundon turneu për Shqipërinë U-19, kuqezinjtë për t'u qarë hallin Përfundon në mënyrën më të keqe aventura e Shqipërisë për turneun U-19 që u zhvillua në vendin tonë. Në tre takime, kuqe
Klopp: Liga e Kombeve është turneu më i pakuptimtë Liverpooli nuk arriti të marrë një fitore në fushën e saj përballë skuadrës së Manchester Cityt duke e mbyllur në barazi
Turneu i verës sjell përballjen e titanëve "Liverpool-Dortmund" Turneu veror "International Champions Cup" mbrëmjen e sotme do të na sjell një përballje titanësh mes gjigantëve të Angl
​Kosova renditet e dyta në turneun e karatesë në Turqi (FOTO LAJM) Karateistët e Kosovës kanë zënë vendin e dytë në garat e organizuara në Turqi në mesin e 48 shteteve pjesëmarrëse. Ka
Maradona: Botërori ende mund të fitohet nga Messi Argjentina do të përballet sot me Francën dhe këtë fazë e ka arritur me shumë vështirësi. Por së fundmi Diego Marado
Khedira-n nuk e zë gjumi pas asaj që kaluan Gjermania për të parën herë në histori nuk ka mundur të kalojë as fazën e grupeve të Botërorit, duke u eleminuar nga një
UEFA sponsor zyrtar i turneut të Rita Orës në futbollin e femrave (FOTO LAJM) UEFA ka njoftuar se do të jetë sponsori zyrtar i turneut “The Girls Tour” të Rita Orës si pjesë e fushatës së tyre “Toge
Rafael Nadal triumfon në turneun e Montecarlos Rafael Nadal fitoi sot turneun Masters të Montecarlos, duke mundur 2-0 në finale japonezin Kei Nishikori (6-3, 6-2 rezul
Eugent Bushpepa anulon koncertin e Eurovizionit, fshin postimin Eugent Bushpepa me “Mall” do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong 2018”, i cili do të mbahet në Lisbonë. Por duket se
Chris Brown konfirmon datat e turneut të tij Chris Brown ka konfirmuar turneun e tij të ri. Ylli i muzikës R&B ka konfirmuar turneun “Heartbreak on a Full Moon” në b
Beyonce dhe Jay Z së shpejti në OTR II Beyonce dhe Jay Z kanë njoftuar se do të vijnë me turneun muzikor ‘OTR II’ ose ndryshe ‘On The Run ll’. Kjo gjë u ven
Sonte Skenderaj do të pushtohet nga zjarret Sot në Komunën e Skenderajt do të mbahet manifestimi “Nata e Zjarreve”, ku fillimisht në kompleksin memorial “Adem Jasha