999 rezultate për

turizmit

Tërmeti tragjik trondit dhe turizmin, anulohen pronotimet për Vitin e Ri Sektori i turizmit rrezikon frenimin më të madh pas tërmetit të 26 nëntorit. Plazhi i Durrësit është pritësi më i madh i
Ministri Klosi zbulon shifrën e turistëve që kanë hyrë këtë vit në Shqipëri I ftuar në “Dritare me Rudinën” ministri i Turizmit Blendi Klosi u shpreh se edhe pse 2019 shihej si një vit problematik
BE jep 750 000 euro grante për turizmin në Ballkan, Bregu thotë se bashkëpunimi forcon rajonin Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (RCC), në kuadër të projektit të saj të financuar nga BE për Zhvillimin dhe Promovimin
Bjeshkët e Nëmura - shpalosin magjinë edhe në internet Natyra mahnitëse e Bjekshkëve të Nëmura që ndodhen mes Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi, sapo mori përparësinë e ve
Berisha: "Vjedhja, mbështetja që narkoqeveria i ofron turizmit" Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, tashmë sikundër e ka bërë zakon, ka reaguar sërisht me anë të një postimi në rrj
Grekët në festë: Frikacaku Rama u zbyth nga tokat e himariotëve Një pjesë e mirë e mediave online në Greqi janë duke raportuar pasditen e sotme në lidhje me një tërheqje sipas tyre të
Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën: Transformimi i qytetit, rrugëtim premtues për turizmin Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave
SKANDALI/ Shqipëria u prezantua si krahinë turke në Gjermani Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, sipas të cilit Shqipëria është prezantuar si krahinë
TURP E FAQJA E ZEZË/ Qeveria prezanton Shqipërinë si krahinë turke (FOTO LAJM) Wshtë bërë zakon tashmë që çdo vit që zhvillohet Panairi i Turizmit në Berlin, një ndër më të mëdhenjtë në botë, ministr
Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Turizmit dhe Mjedisit organizojnë Dajti n’Fest Tanimë një traditë, Dajti n’Fest është rikthyer edhe këtë vit me shumë surpriza e aktivitete që promovojnë vlerat, tradi
Veliaj: “Do transformojmë Bulevardin “Zogu I” në një zonë kushtuar turizmit Tre vitet e fundit Njësia 9 ka përjetuar disa nga investimet dhe projektet më të mëdha transformuese për Tiranën, duke n
Viti 2019, çfarë shkruan gjiganti global i turizmit për Shqipërinë Gjigandi global i turizmit #lonelyplanet njihet për zgjedhjet dhe dëstinacionet më ekzotike që përzgjedhin në të gjithë
Ballkani, thesar në turizmin e aventurës Sarajeve - Projekti për Zhvillimin dhe Promovimin e Turizmit të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBR) mori operatorët
Dha shumë për turizmin në Shqipëri, ndahet nga jeta Armanda Molla Shuhet në moshën 46 vjeçare drejtuesja e Shoqatës për Zhvillimin e Turizmit Kulturor në Shqipëri, njofton pedagogu Rrapo
Çudira shqiptare: Në kulmin e turizmit mbyllin memorialin e Skënderbeut Vendvarrimi i Skënderbeut tregon shumë pak nga mistikja ende e pazbuluar dhe e ekspozuar. Aktualisht “my memorial” po i
Ministri i Ramës "kërcënon" bizneset në jug: Kujdes me çmimet! Çmimet e kripura janë shqetësimi më i madh i pushuesve shqiptar dhe të huaj në jug të Shqipërisë. Në lidhje me këto
KBR: Projekte për ofertë të përbashkët të vendeve të Ballkanit Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) zyrtarisht shënoi fillimin e projektit të tij 3-vjeçar kushtuar zhvillimit dhe pr
Sheraton largohet nga Shqipëria Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka njoftuar se rrjeti i njohur i hotelerisë Sheraton do
Katari heq vizat për 80 vende të botës Katari ka njoftuar për programin e ri të vizave në këtë vend, i cili do të lejojë qytetarët nga 80 vende të botës të udh
Dyndje ruse në Shqipëri, në Sarandë po blejnë shtëpi Nga 1 janari deri më sot në Shqipëri kanë ardhur 437 mijë turistë pushues, pa llogaritur vizitorët. I ftuar në emisio