999 rezultate për

turdiu

"Shqipërisë s'doja t'ia degjoja emrin", Parid Turdiu rrëfen natën kur motrën e thirrën në bodrumin e Ministrisë së Brendshme Një fejesë mes dy të rinjve të dashuruar duhet të ishte gëzim, shpresë për trashëgim dhe vijim i jetës, por mori shumë j
"Puthja e parealizuar" si u hoq figura e Tartarit për shkak të lidhjes së Silva Turdiut me djalin e Mehmet Shehut Aktorja Anisa Markarian, e njohur dhe e dashur per publikun me rolet e spikatur ne shume filma, në një intervistë të fun
"Nuk të vjen turp që nuk shpëtove shoqen e ngushtë", si e sulmonte ashpër Silva Turdiu Nexhmije Hoxhën Në prill të 2004, Silva Turdiu iu përgjigj si rrallëherë Nexhmijë Hoxhës , e cila vazhdonte të tregonte historira për fe
Vëllai i Silva Turdiut: Nexhmije Hoxha ia futi xixat Enverit për fejesën, Veliaj xheloz si gruaja e diktatorit Dy ditët e fundit, disa gazeta e portale kanë botuar pjesë nga kujtimet në shumicë provokuese dhe ende me dogma komunist
Jepet vendimi, ja sa u dënua edukatorja që rrihte fëmijët e kopshtit “Diren”, Rreth nëntë muaj pas shpalljes fajtore të Anjeza Shabanit për “keqtrajtim të të miturve”, në kopshtin privat të administ
Dëshmia e Silva Turdiut: Takimi sekret me djalin e Mehmet Shehut për te vendosur ndarjen (FOTO LAJM) Dashuria e djalit të Mehmet Shehut dhe Silva T, përfundoi vetëm pak dit pas fejesësh së tyre, fejesë e cila tronditi jo
Ditari i Enver Hoxhës mbi fejesën e Silva Turdiut me djalin e Mehmet Shehut: Ka lënë 2-3 vajza... (FOTO LAJM) Në takimin e 13 shtatorit 1981, Mehmet Shehu është paraqitur në vilën e Hoxhës, sipas porosisë së këtij të fundit, bashk
“Mehmeti mendoi vetëvrasjen pas fejesës së djalit me Silva Turdiun” Në takimin e 13 shtatorit 1981, Mehmet Shehu është paraqitur në vilën e Hoxhës, sipas porosisë së këtij të fundit, bashk
Rrëfimi i Silva Turdiut: Si u lidha me djalin e Mehmet Shehut (FOTO LAJM) E para dhe e vetmja dëshmi e ish-të fejuarës së djalit të Mehmet Shehut për lidhjen me Skënderin, është ajo e kumtuar në
Dorëshkrimi sekret i Enverit: E qortova Mehmetin për fejesën e djalit me Silva Turdiun… Dy njerëzit më të fuqishëm të regjimit komunist ishin Enver Hoxha dhe Mehmet Shehu, por marrëdhënia e tyre mori krisjen
Dhuna tek kopshti “Diren”, prokuroria kërkon dënim edhe për edukatoren Pas vendimit të gjykatës për dënimin me dy vite burg administratorës së kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani, për keqtrajtim
Dhuna në kopshtin privat, shoqërohet edukatorja Elona Turdiu Pas dhunës së bërë publike ditë më parë nga administratorja e kopshtit Diren në dritë dalin sërish fakte të reja. Sipas
Edukatorja që dhunonte fëmijët i quante "djaj të pabindur" Pas pronares së kopshtit “Diren”, dje u publikua edhe rasti i një edukatoreje që punonte aty. Një vajzë nga Tirana ka th
Superliga, Vllaznia "bie" në Krujë, fiton Teuta Superiorja startoi "aktin" e fundit të fazës së parë, me kampionët e dimrit të shpallur tashmë. Janë kuqebardhët e Skënd
Kufiri detar me Greqinë, MPJ: Nuk ka marrëveshje sekrete Ministria e Jashtme ka reaguar lidhur me të dhënat e publikuara sot në median e shkruar mbi paktin detar me Greqinë. Sip
Kufiri detar, MPJ mohon fillimin e negociatave me grekët Ministria e Jashtme mohon fillimin e negociatave me palen greke per percaktimin e kufirit ujor. Në një prononcim për AS
Turdiu në Athinë, diskuton për marrëveshjen detare Kanë rinisur sërish negociatat midis Shqipërisë dhe Greqisë për ujërat detare. Takimi ka nisur dje në Athinë, ku pala sh
Turdiu: Liberalizimi i vizave per Shqiperinë gjate veres Sekretari i Përgjithshëm në Ministrinë e Jashtme Gazmend Turdiu në një deklaratë p&eu