E FUNDIT/ Lëkundet përsëri vendi, mësoni epiqendrën
999 rezultate për

turan

Arda Turan dënohet me burg (VIDEO) Futbollisti i njohur turk, Arda Turan, që ka luajtur edhe me Atlético Madrid dhe Barcelona, është dënuar sot me dy vite
Maturanti shqiptar thyen rekordin, del i pari në provimet për në universitetet greke Një shqiptar ka dalë i pari në provimet panhelenike dhe kalon i pari me 18. 640 pikë në Politeknikumin e Universitetit A
Dalin rezultatet, këta janë maturantët fitues në Fakultetin e Ekonomisë Është publikuar lista e plotë e rënditjes së maturantëve që kanë fituar të drejtën për të studiuar në Fakultetin e Ekono
Provimet e vjeshtës, 4 mijë maturantë mbetës japin sot Gjuhën e Huaj Vjeshta për maturantët mbetës nis sot me 27 gusht me provimin e Gjuhës së Huaj, pasuar nga ai i Gjuhës Shqipe për 30 gus
Nis sot hedhja e të dhënave sipas aplikimit të maturantëve, të dielën rezultatet Duke nisur nga dita e sotme, 26 gushti, universitetet publike e private në Shqipëri filluan shkarkimi e të dhënave për t
Matura 2019, vajzat mposhtin djemt në rezultate edhe pse asnjë me mesataren 10 Nga 36 mijë nxënës që përfunduan maturën shtetërore 2019 ka një numër të larte të atyre që arritën rezultate shumë të la
Nën 6.5 asnjë maturant nuk futet në universitet, rritet nota edhe për mësuesinë Qeveria është e vendosur të marrë nxënësit më të mirë në degët e mësuesisë, duke mos u ndalur në rritjen e notës mesatar
Flet maturantja më e bukur e 2019: Shansi që humba në SHBA (FOTO LAJM) E shpallur si maturantja më e bukur për vitin 2019, Xhoi Fusha, ishte e ftuara e radhës në studion e “Ftesë në Pesë” me
Maturantja më e bukur në Shqipëri për vitin 2019 (FOTO LAJM) E shpallur si maturantja më e bukur për vitin 2019, Xhoi Fusha, ishte e ftuara e radhës në studion e “Ftesë në Pesë”, pë
SKANDALOZE/ Teza e matematikës del para fillimit të provimit të maturës (FOTO LAJM) Sot maturantët kanë provimin e matematikës, por siç ndodh zakonisht, teza ka dalë online para se të fillonte provimin du
Provimi i Letërsisë, humb ndjenjat maturantja Ditën e sotme po zhvillohet provimi i dytë i maturës shtetërorë, pikërisht ai i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Në gjimn
Maturantët në provim, tezat e provimit dalin sheshit (FOTO LAJM) Dita e sotme solli fillimin e provimeve të maturës për të gjithë maturantët e shkollave të mesme.Ditën e sotme po zhvill
Sot provimi i Gjuhës së huaj, kujdes pyetjet me alternativa Matura Shtetërore ka pësuar disa ndryshime. Së pari, niveli i gjuhës është rritur, B2 nga B1 që ka qenë më parë. Testimi
Maturantët nesër i nënshtrohen provimit të parë, ja çfarë duhet të dini Ditën e premte maturantët do t`i nënshtrohen provimit të parë, atij të gjuhës së huaj. Testi do të nis në orën 10 dhe
Mjeti del nga rruga, plagosen 4 maturantë (FOTO LAJM) Një aksident me 4 të plagosur ka ndodhur mesditën e kësaj të marte në Korçë. Mjeti ka humbur kontrollin dhe ka përfu
Provimet e Maturës, ndryshimet që priten të ndodhin Dhjetë ditë para nisjes së sezonit të provimeve,zbardhen ndryshimet në Maturën Shtetërore. Nga pesë, maturantët do të
Tre javë shthurje, kështu kënaqen maturantët në Norvegji (FOTO LAJM) Përfundimi i shkollës për adoleshentët në Norvegji shoqërohet me 3 javë shthurje totale. Festa të çmendura ku të gjithë
“Maturantët 2019” parakalojnë në sheshin “Maqedonia” Në sheshin “Maqedonia” sot në mesditë do të mbahet manifestimi tradicional “Parakalimi për maturë 2019”, në të cilin do
Protestuesit bllokojnë maturantët nga Kosova, i pabesueshëm reagimi i tyre Në Kukës demokratët kanë bllokuar rrugën e Kombit duke paralizuar qarkullimin e automjeteve. Të bllokuar kanë mbetur
Vjen njoftimi për maturantët, kur hapet portali për plotësimin e formularit Të gjithë maturantët, të cilët nuk kanë aplikuar me formularin A1/A1Z kanë mundësi të plotësojnë formularin online dhe d