999 rezultate për

tufi

Sëmundja e rëndë i merr jetën ish-trajnerit të Vllaznisë (FOTO LAJM) Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare, ish-trajneri i atletikës, Vildan Tufi. Më 1 qershor të këtij viti, Tufi ishte deko
Hyri nga dritarja e tualetit dhe vodhi të moshuarit, kapet autori Autori i vjedhjes në banesën e të moshuarve në Gjirokastër është arrestuar nga policia. “Zbardhet në kohë rekord ngja
Fenomen i rrallë! Misteri i sferave të gurta në Tepelenë (FOTO LAJM) Nëse do udhëtonit një ditë në Lekdush, Tepelenë do të mahnitësisht nga disa gurë të shumtë në numër në formë rrumbullake
Bima e rrallë që kushton 1 mijë euro, gjendet edhe në trojet shqiptare Tartuf është një bimë e rrallë, që i ngjan patates dhe kërpurdhës dhe ka shijen e djathit dhe qepë të vjetër. Kjo bimë g
Banorët përplasen me policinë në Tufinë: Kush kaloi SPAK-un është për burg, na bëtë kriminela në vendin tonë Banorët e Tufinës janë përplasur me policinë të cilat kanë tentuar ti largojnë ndërkohë që banorët janë përfshirë në një
Masivi i dheut i zë shtëpinë, banori në Tufinë apel për ndihmë Një familje në Tufinë në Tiranë kërkon ndihmë pasi i rrezikohet shtëpia. Për shkak të reshjeve të një nate me parë ka pa
Kushton 3 mij euro 1 kg, kjo është bima e rrallë që rritet në Shqipëri Rreth 3.000 Euro për një kilogram tartuf dhe në Shqipëri kjo kërpudhë e rrallë rritet gjerësisht. Tartufi shqiptar është
Në kërkim të tartufit, lufta e heshtur që po zhvillohet në malet shqiptare Kërcënime, qen të vrarë dhe pemë të masakruara: Pyjet e Shqipërisë janë përfshirë nga një luftë e heshtur për ushqimin m
Rreh burrin pasi harroi përvjetorin e martesës 35 vjeçarja nga Florida Carol Stone u arrestua pasi dyshohet se “ka goditur burrin shumë herë” në kokë dhe fytyrë pasi b
“Ky shtet po na përdhunon” reagojnë ashpër banorët në Tufinë Ditën e sotme pritet që në Tufinë të shëmben 20 banesa. Banorët e banesave të prekura kanë reaguar ashpër dhe janë n
"4 policë më armë e maska vodhën dhe lidhën kambistët në Tufinë" Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka zbardhur ngjarjen e ndodhur me datë 27 shtator në Tuf
"Nënat k.... motrat prostituta, kunatat zuska", ju qe përçmoni protestuesit…” Edison Ypi ka shpërthyer ndaj protestës së opozitës. Ai ka sulmuar ashpër këdo që flet me përçmim për pjesëmarrësit në
Rrëfimi i frikshëm i varrmihësit nga Tirana: Natën në Tufinë dëgjohen zhurma...(VIDEO) "Shqiptarët të bëjnë sa më mirë, të ndihmojnë njëri-tjetrin. Të kujdesen për jetën”! Kështu e ka mbyllur rrëfimin e tij
Plagoset në dorë dhe këmbë, 21 vjeçari u shpëton plumbave në lokal Një 21-vjeçar është plagosur me armë zjarri në dorë dhe këmbë mbrëmjen e së martë në një lokal në Tiranë. Policia bën
Bozdo: Kryemashtruesi Veliaj vijon e mburret me punët e të tjerëve Në një reagim për mediat, ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo, i është referuar Erion Veliaj duke e cilësu
Veliaj inspekton punimet për shtimin e parcelave në varrezat e Tufinës Bashkia e Tiranës është në përfundim të punimeve për rehabilitimin e brendshëm të varrezave, si dhe ndërtimin e infrastr
Pranga shoferit të dehur të linjës Qendër-Tufinë Policia e Tiranës bën me dije se sot kanë arrestuar një shofer, pasi ai rezultonte të ishte i dehur. Bëhet fjalë për
"Tezja" e kokainës me pasaportë amerikane, u vëzhgua kur fejoi djalin Zbardhen udhëtimet në tri kontinente të Valentina Tufinës, e dyshuar si "truri" i një rrjeti trafiku heroine dhe kokaine
Ndërtimi i varrezave murale Bashkia e Tiranës ka nisur nga puna në terren për ndërtimin e varrezave murale në brendësi të varrezës publike të tufinë
Mbyllet Sharra dhe Tufina, s’ka më vend për varre Ndërmarrja e Shërbimit Funeral ka njoftuar sot zyrtarisht ezaurimin e të gjitha hapësirave edhe në varrezën e Tufinës, p