999 rezultate për

tsiprasit

Dalin fotot, momenti kur avionët turq kërcënojnë helikopterin e Tsiprasit (FOTO LAJM) Një incident i rendë ka ndodhur sipas autoriteteve greke me helikopterin e Tsiprasit tre ditë më parë teksa ai po shkont
"Jam polici që kujdeset për eskortën e Tsiprasit", shqiptari me pranga dhe pistoletë çudit policinë greke (FOTO LAJM) "Jam polic që kujdesem për eskortën e kryeministrit Tsipras". Kështu i është drejtuar një 28 vjeçar shqiptar dy personav
Luftëtari më i madh i nazizmit në Greqi i del kundër Tsiprasit Veterani i të majtës greke, Manolis Glezos, heroi i rezistencës kundër nazizmit në Greqi, në kuadër të zgjedhjeve të dat
Ndizet Athina, deputeti grek ia plas turinjve marrëveshjen Tsiprasit (FOTO LAJM) Situata në Athinë është ndezur jashtë mase. Pak para se të miratohet marrëveshja ose jo e arritur dy ditë më parë, pë
Gruevski flet në telefon me Tsipras Kryeministri Nikola Gruevski ka realizuar sot një bisedë telefonike me kryeministrin e ri grek, Alexis Tsipras. Në bi
SYRIZA / Premtimet kushtojnë 11.5 miliardë. Në arka ka vetëm 4 Pas përfundimit të fazës së premtimeve elektoralë, për Alexis Tsiprasin fillon faza më e vështirë: mbajtja e tyre. “Greq