999 rezultate për

tsipras

Debate në parlamentin grek, Tsipras flet për zgjedhje të parakohshme "Pjesa dërrmuese e qytetarëve që i është kthyer shpina, kanë dilema të mëdha për jetën e tyre, të ardhurat dhe punën pas
Tsipras nga Parsisi: Të hapen negociatat me Maqedoninë e Veriut Ish-kryemnistri i Greqisë Alexis Tsipras, gjatë fjalimit të tij për zgjerimin e BE-së që e mbajti në senatin francez, ka
Greqia krah Shqipërisë: Çelja e bisedimeve të miratohet në mars Ish-kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka folur pro hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ng
Habit Tsipras: Negociatat me Shqipërinë duhen hapur! Ish-kryeministri Tsipras ka theksuar se “dështimi për të hapur negociatat e pranimit me Maqedoninë Veriore dëmton shumë
Zaev takohet me Tsiprasin: Marrëveshja e Prespës ndërroi realitetin mes dy vendeve Kryeministri Zoran Zaev dhe ish-kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras sot theksuan se Marrëveshja e Prespës meriton për
Demokracia e Re siguron fitoren, reagon Tsipras: Respektoj vendimin e popullit (FOTO LAJM) Pas përfundimit të procesit zgjedhor në Greqi, duket se nga sondzhet e para fituese renditet partia e Mitsotakis, Demokr
Tsipras kërcënon Turqinë: Kush prek territorin tonë e pëson keq Nga një repart ushtarak në Qipro kryeministri grek Aleksis Tsipras i ka çuar një mesazh presidentit turk Erdogan që dekl
Tsipras në vështirësi të mëdha, konservatorët korrin fitore të thellë në zgjedhje Kandidatët e Demokracisë së Re në Greqi fituan në 6 nga 7 rajonet ku u zhvilluan zgjedhjet. Konservatorët korrën suks
Kryeministri Tsipras shtyn zgjedhjet parlamentare Qeveria greke vendos të shtyjë datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Data e vendosur është pikërisht 7 korri
Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme pas zhgënjimit nga votimi për Parlamentin Europian Kryeministri grek, Alexis Tsipras, ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme pas rezultatit zhgënjyes të partisë së ti
Pas zgjedhjeve në BE vjen edhe "kurbani" i parë, Tspiras jep dorëheqje Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposh
Tsipras paralajmëron mbylljen e rrugës së Shqipërisë për në BE Në marrëdhëniet Shqipëri-Greqi dhe formulën që duhet ndjekur për zgjidhjen e çështjeve të hapura, është referuar kryemin
Pronat në Himarë, Tsipras paralajmëron Shqipërinë Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras gjatë një samiti mes 4 shteteve Greqi-Bullgari-Serbi-Rumani, është shprehur se ki
Dalin fotot, momenti kur avionët turq kërcënojnë helikopterin e Tsiprasit (FOTO LAJM) Një incident i rendë ka ndodhur sipas autoriteteve greke me helikopterin e Tsiprasit tre ditë më parë teksa ai po shkont
Tsipras akuzon turqit: Budallenjtë kërcënuan helikopterin tim Kryeministri grek Tsipras ka qenë në ishullin Agathonisi, i cili është shumë pranë territorit turk me rastin e përvjetor
Tsipras, kryeministri i parë grek që viziton Maqedoninë Së shpejti do të bëhem kryeministri i parë, i cili zyrtarisht do ta vizitojë Shkupin, i shoqëruar nga një biznes-delegac
Merkel: Thur elozhe për Zaevin dhe Tsiprasin Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ju dha mirënjohje kryemistrave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqis
Sollën paqen historike, kryeministrat nominohen për çmimin Nobel Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev janë kandiduar zyrtarisht për çmimin No
Analistët grekë: Vizita në Ankara s'ka vlerë, ndihemi të kërcënuar Vizitë në fushë të minuar? Kreu i qeverisë greke, Aleksis Tsipras viziton të martën Turqinë dhe takohet me presidentin E
Kryeministri grek sfidon opozitën për marrëveshjen e Prespës Kryeministri grek Alexis Tsipras, duke folur në debatin në Parlamentin grek, shkurt para votëbesimit, i njoftoi deputetë