999 rezultate për

trupi

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini pa jastëk (FOTO LAJM) Shumica e njerëzve preferojnë të flenë me jastëk, por ka dhe nga ata që nuk i preferojnë dhe nuk i përdorin fare. Mund t
Gjuhë e bardhë si gëlqere dhe bark i fryrë? A duhet t'ju shqetësojnë këto shenja? Çdo gjë që ndodh në trupin tonë është rezultat i veprimit të hormoneve. Estrogjeni është hormoni femëror më i rëndësishë
6 "shndërrimet" që ndodhin në trupin tuaj nëse ecni çdo ditë Ekspertët po këshillojnë rregullisht që të mos harrojmë domethënien e aktivitetit fizik. Ecja është aktiviteti fizik
A është gati trupi juaj për një shtatzëni? Mësojeni nga këta tregues Le të supozojmë se jeni gati, si nga ana emocionale, ashtu edhe ajo financiare. Tani është koha të mësojmë nëse edhe tru
4 ditë i zhdukur, gjendet trupi i pajetë i të moshuarit në Tropojë Një trup i pajetë është gjetur në vendin e quajtur "Shkëmbi i Rajës", në ujërat e liqenit Fierzë, Koman, Tropojë. Vik
Do të zhgënjeheni, trupi i zjarrtë i JLo në Instagram nuk ka lidhje me realitetin (FOTO LAJM) Sa herë jeni gënjyer nga rrjetet sociale? Me dhjetëra apo qindra herë? Sa herë personazhe të cilët i keni “adhuruar”
"Është ndarë trupi në 2-3 pjesë", flet babai i 25 vjeçares që humbi jetën në portin e Durrësit Detaje të reja zbulohen nga ngjarja e rëndë e ndodhur më 7 janar brenda ambienteve të portit të Durrësit ku humbi jetën
Hstoria frymëzuese e fashionistes shqiptare: Kufijtë nuk i vendos trupi, por mendja (FOTO LAJM) Ajo quhet Ardonita Sabedini. Është 23 vjeç dhe jeton në Gjilan të Kosovës, qyteti ku edhe ka kryer gjimnazin. Shkollën e
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hiqni dorë nga produktet e qumështit (FOTO LAJM) Përfitimet kryesore shëndetësore të ngrënies së qumështit përfshijnë ndërtimin e eshtrave dhe dhëmbëve dhe mbajtjen e ma
E keni tepruar me ushqimin për festa? Kjo është pija që largon toksinat nga trupi Gjatë ditëve tëfestave të gjithë e kemi tepruar me ushqimin, kush më shumë e kush më pak. Kjo ka bërë që organizmi jonë
Organet që prek e dëmton: Çfarë i shkakton COVID-19 trupit tonë? Mbetet ende e panjohur tërësisht se çfarë dëmesh mund t’i shkaktojë koronavirusi trupit të njeriut, por diçka është e si
ǒndodh me trupin nëse nuk pini kafe në mëngjes Kafeja është për shumë njerëz një pjesë e rutinës së përditshme, veçanërisht në mëngjes. Ka nga ata që nuk mund ta fillo
Trupi iu gjet në valixhe, identifikohet trupi i pajetë i gruas që tronditi Greqinë Trupi i gjetur ne një valixhe në pyllin Vilia i përket një gruaje 37 vjeçare kineze. Ajo është Qiu Yun Lin e cila u zhd
Çfarë ndodhë me trupin tuaj nëse mbani kufje shumë gjatë? Doktorët kanë ndarë disa pasoja që vinë nga përdorimi i gjatë i kufjeve. Doktorët kanë një rregull të quajtur rregull
Ky është pozicioni i duhur! Mënyra si fle natën ndikon në shëndet dhe në bukuri Si është pozicioni më i mirë për të fjetur e keni pyetur ndonjëherë veten? Është më mirë në shpinë, në anë apo përmbys?
Krim horror! Gruaja vritet, trupin ia fusin në valixhe dhe e hedhin në pus Një krim horror është zbuluar në Greqi. Një kufomë, që dyshohet se i përket një gruaje, u gjet në një valixhe në Greqi.
Vdiq në moshën 24-vjeçare, familja e sportistit: Na ndihmoni t'a sjellim trupin! Notari shqiptar Klavio Meca humbi jetën në moshën 24-vjeçare, duke lënë një dhimbje të madhe për miqtë dhe të afërmit.
Për një frymëmarrje të freskët gjithë ditën, përzieni këta përbërës në mëngjes S’ka asgjë më të sikletshme se të qëndroni pranë dikujt që vuan nga problemet me erën e gojës, apo e kundërta, të qëndro
Vrau dhe copëtoi të dashurën e tij studente, historiani i njohur dënohet me 12 vite burg Një profesor historie, i cili ka pranuar se ka vrarë dhe më pas copëtuar partneren e tij studente, është dënuar me 12 vi
Infektohet me koronavirus zv.ministri i Mbrojtjes Zëvendës Ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi është infektuar me koronavirus.LLajmin e ka bërë me dije vetë ai përmes një po