999 rezultate për

trupat

Zbulimi tronditës, trupat e njerëzve vazhdojnë të lëvizin deri në një vit pas vdekjes Një studim ri ka dalë në një përfundim frikësues : trupat e të vdekurve vazhdojnë të lëvizin deri në një vit pasi kanë n
TRAGJIKE/ Vajza gjen të vdekur në park të dy prindërit Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme në periferi të Markgrafenheide, në Gjermani ku një grua ka zbuluar në n
Momenti si nxirren trupat e pajetë nga koncerti i Soolking, detaje të tjera (VIDEO) Soolking është një ndër reperët më të njohur të momentit në rrafshin ndërkombëtar. Algjeriani u bë i njohur edhe te publ
TRONDITESE/ Batica i merr jetën çiftit të mjekëve në Karaibe, shpëton e bija (FOTO LAJM) Shkuan të kalonin disa ditë në pushimet e tyre të ëndrrave, por humbën jetën pasi i rrëmbeu batica. Një çift humbi jetën
Horror në qytetin shqiptar, ariu hap varret dhe ushqehet me trupat e të vdekurve Banorët e fshatit Shipkovicë të malësisë së Sharrit zgjohen me trishtim nga varret e hapura. Disa dëshmitarë të rast
Vogëlushja nuk ia hoqi krahun babait nga qafa: Si u mbytën tragjikisht babë e bijë (FOTO LAJM) Krahu i foshnjës ishte ende rreth qafës së babait të saj, pasi trupat u gjetën në Rio Grande, në tentativë për të emigru
20 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-së kundër forcave serbe Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Havijer Sollana, më 10 qershor 1999 kishte lëshuar urdhrin për ndalimin e bombardimi
Miratohet ligj, trupat e njerëzve mund të përdoren si pleh për bimët Përveç varrosjes dhe djegies së trupit, njerëzit mund të kthehen edhe në material plehërimi për bimët. Kjo është mira
Gjenden trupat e pajetë të foshnjave, mësoni shkakun Autoritetet e Kenias kanë njoftuar se trupat e dy foshnjave, të cilat besohet se janë binjake, janë gjetur gjatë procesi
Gjenden tre kufoma në Gjermani Policia e Gjermanisë është duke hetuar vdekjen e tre personave të cilët janë gjetur pa shenja jete në një hotel rural.
Libia alarmon botën, mijëra forca rrethojnë kryeqytetin Erërat e luftës po fryjnë gjithnjë e më fort në Libi. Fuqitë botërore dhe Kombet e Bashkuara dënuan luftimet, ndërsa for
Shkrihen akujt në Everest, dalin trupat e qindra alpinistëve (FOTO LAJM) Shkrirja e akullnajave në malin Everest po ekspozon trupat e qindra alpinistëve që kanë humbur jetën ndërsa përpiqeshin
Trupat u përhapën në rrugë, pamje tragjike nga aksidenti nme tre viktima (FOTO LAJM) Ka qenë tepër tragjik aksidenti i pak orëve më parë në Duhël, nga i cili mbetën të vdekur tre të rinj, më i madhi jo më
Serbët zhvarrosin trupat e familjarëve në Prishtinë, duke i çuar në Serbi Varrezat ortodokse të serbëve në Prishtinë janë duke u zbrazur gjithnjë e më shumë, pasi familjarët e tyre po i bartin t
Zbulohet një varrezë masivë në zonën e terroristëve Një varrezë masive me dhjetra trupa është gjetur në territorin që ka qenë i kontrolluar nga grupi militant "Shteti Islam
Trump lë 400 forca speciale në Siri Shtëpia e Bardhë e ka bërë të qartë planin për tërheqjen e trupave amerikane në Siri, duke theksuar se 400 ushtarë do të
Senati sërish kundër Trump: Mos i tërhiq trupat nga Siria Senati i Shteteve të Bashkuara miratoi një masë simbolike që kundërshton urdhrin e presidentit Donald Trump për t'i tërh
Premtime, sekrete, selfie dhe mospajtime, çfarë bëri Trump në Irak Vizita e papritur e Donald Trumpit, pranë trupave amerikane në Irak, ka qenë e suksesshme për sa i takon rritjes së mora
SHBA nis të largojë trupat nga Siria Shtëpia e Bardhë ka deklaruar për mediat amerikane se SHBA-ja ka nisur të largojë trupat ushtarake amerikane nga Siria.
Trupat nuk njihen nga prindërit, merr përmasa tragjike aksidenti i shqiptarit në Greqi (FOTO LAJM) Ka marrë përmasa tragjike aksidenti i tre të rinjve 15 vjeçarë në Kiparisa të Greqisë, mes të cilëve është edhe një shqi