Mega operacioni "Volvo 4", 27 të arrestuar, 6 nuk janë kapur
999 rezultate për

trumpit

Beteja e Trumpit me pornostaren, gjykata nxjerr fituesin Një gjyqtar amerikan ka hedhur poshtë padinë e aktores së filmave pornografikë, Stormy Daniels kundër Presidentit Donald
Edhe kjo i ndodhi Trumpit, i ngjitet një letër tualeti (VIDEO) Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, edhe një herë ka fituar vëmendjen e mediave – pasi derisa po hynte në aeroplanin pre
Akuza e çuditshme e Trumpit për Kinën Kina po tenton të ndërhyjë në zgjedhjet afatmesme në SHBA, të katërtat me radhë, ka deklaruar presidenti Donald Trump, n
Amerikanët habiten nga taktika për joshje e Thaçit ndaj Donald Trumpit Presidenti Hashim Thaçi po tenton ta fitojë simpatinë e Donald Trump përmes deklaratave se do të hapte ambasadën e Kosov
Kremlini hedh poshtë pretendimet e Trumpit për Idlibin në Siri Kremlini ka hedhur poshtë paralajmërimet e presidentit amerikan, Donald Trump për të mos nisur ofensivë në provincën sir
Merkel tregon çfarë i tha Trumpit për Kosovën Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë sot se ajo ka biseduar për Kosovën me Presidentin amerikan, Donald Trump. E
Miku i Trumpit pranon fajin, shtohen zërat për shkarkimin e presidentit Michael Cohen, avokati për shumë vjet i Presidentit të SHBA, Donald Trump është treguar i gatshëm të pranojë fajin, në h
Dorëzohet Erdogan, prifti amerikan drejt lirimit pas ultimatumit të Trumpit Avokati i priftit evangjelisht Andrew Brunson të arrestuar dy vite më parë në Turqi ka apeluar vendimin e gjykatës duke
Prindërit e Melania Trumpit marrin shtetësinë amerikane Viktor dhe Amalija Knavs, prindërit e Zonjës së Parë Melania Trump bënë betimin si shtetas amerikanë. Avokati i tyre t
Plas mes SHBA dhe Turqisë, Erdogani i shpall luftë administratës së Trumpit Presidenti Erdogan ka mbajtur një fjalim të zjarrtë para të rinjve të partisë së tij duke deklaruar se do të ndërmarrin
Kim Jong ia ngul thikën pas shpine Donald Trumpit Koreja e Veriut duket se është duke ndërtuar raketa të reja balistike. Diçka e tillë po ndodh pavarësisht ngrohjes së
Putin i dhuroi Trumpit topin e Botërorit, Shërbimet Sekrete Amerikane ndezin alarmin Takimi i Donald Tramp me Vladimir Putin pati edhe një episod të bukur i cili u përcoll nga kamerat. Numri 1 i Moskës i d
Merkel ia bën të qartë Trumpit: Kush prek Malin e Zi na ka prekur neve Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se klauzola e NATO-s për mbrojtjen kolektive vlen për të gjitha vendet anëtare,
NATO ia kthen Trumpit: Askush nuk guxon ta prekë Shqipërinë dhe Malin e Zi Aleanca e Atlantikut të Veriut ka reaguar pas komenteve të Donald Trump, i cili ngriti hije dyshimi mbi nevojën e mbrojt
NYT shuplakë Trumpit pas deklaratave për Malin e Zi: Qeshu Putin Presidenti, qëllimisht shpërfillës ndaj obligimeve të vendit në kuadër të NATO’s, e mënjanon Malin e Zi si të parëndësis
Mësoni ku përfundoi topi që Putin ia dhuroi Trumpit Në samitin e presidentit të SHBA-ve dhe Rusisë, Donald Trump e Vladimir Putin në Helsinki që u mbajt një ditë pas përfun
“Toleranca zero” e Trumpit ndan edhe amerikanët Departamenti amerikan i Drejtësisë deklaroi para një gjykatësi federal se mund të ketë ndarë gabimisht një baba dhe një
Samiti i NATO-s, pritje me ankth e Donald Trumpit NATO shpreson që anëtari i saj më i rëndësishëm, SHBA, të mos shkaktojë dëme të mëdha në Samitin e Brukselit të mërkurën
Koment: Tweet-i i Trumpit - mbështetje për Merkelin nga Uashingtoni? Nga Jens Thurau Për një gjë mund të jetë e sigurtë Angela Merkeli: për zjarr me batare nga Donald Trumpi. Hapt
Plas lufta tregtare, Kina i përgjigjet Trumpit Kina do të vendosë një tarifë shtesë prej 25 për qind për 659 mallra të SHBA me vlerë 50 miliardë dollarë, njoftoi agjen