999 rezultate për

trump

Duterte-Trump-t: Shmang Korenë e Veriut për të parandaluar holokaustin bërthamor! Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte i ka dërguar një mesazh homologut amerikan Donald Trump, ku e fton të shmangë p
Zhgënjehet Trump: Mendoja se puna e Presidentit do ishte më e thjeshtë Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, e kishte menduar si diçka më të thjeshtë, drejtimin e shtetit më të fuqishëm të botë
Ivanka Trump shijon pushimin me fëmijët pas udhëtimit në Gjermani (FOTO & VIDEO) Ivanka Trump u kthye në shtëpinë e saj në Uashington të mërkurënn pas udhëtimit të saj të parë ndërkombëtar si anëtare e
"Sherr" mes Ivankës dhe Melanias? Ja çfarë bëri kësaj here vajza e Trump (FOTO LAJM) Vetëm pak ditë më parë familja presidenciale e SHBA u përfol për rivalitet dhe ftohtësi midis vajzës së presidentit dhe
Trump sërish në qendër të kritikave, ja çfarë ka bërë kësaj radhe (FOTO & VIDEO) Presidenti amerikan Donald Trump është gjendur sërish në qendër të kritikave për shkak të gafës së tij të radhës. Gja
47-vjetori i Zonjës së Parë, ja të famshmet e tjera tërheqëse që janë një moshë me Melania-n Melania Trump po shijon ditëlindjen e saj të parë si Zonja e Parë e Amerikës. Sot ajo mbushi 47 vjeç. Bashkëshortja e
Melania feston sot 47 vjetorin, ja disa fakte që nuk i keni ditur më kurrë më parë (FOTO LAJM) Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melanie Trump, mbush sot 47 vjeç. Ajo është njohur me presidentin Trum
Ivanka Trump mahnit gjermanët me fustanin e bardhë (FOTO LAJM) Ivanka Trump është shfaqur mjaft elegante me një fustan të bardhë në një mbrëmje gala të zhvilluar nga "Deutsche Bank"
Incidenti në Berlin, si e mbrojti Ivanka Trumpin? Në takimin e nivelit të lartë të grave W20, Ivanka Trump u takua me politikanë drejtues, por e shfrytëzoi rastin për të
E vërteta e sherrit mes Ivankës dhe Melanies në familjen Trump (FOTO LAJM) Revista Vanity Fair shkroi pak ditë më parë se marrëdhënia mes vajzës së madhe të Donald Trump, Ivankës dhe Melanies jan
Ivanka shtëngon duart me Merkelin dhe mbron babain në Berlin, audienca e pret keq (VIDEO) Ivanka Trump, e cilësuar ndryshe edhe si vajza e preferuar e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, u përball me britma t
Berlini pret gratë më të fuqishme në botë, të gjithë sytë nga Ivanka (FOTO LAJM) Ivanka Trump ka mbërritur në Gjermani për udhëtimin e saj të parë solo, në rolin e këshilltares zyrtare e babait të saj,
Le Pen kritikohet nga babai i saj: Pse s'e ndoqe shembullin e Trumpit Veterani francez i ekstremit të djathtë, Jean-Marie Le Pen, ka kritikuar vajzën e tij, duke thënë se e bija e tij Marine
Rivalitet dhe "ftohtësi" mes Melania Trump dhe Ivankës (FOTO LAJM) Pasi Melania Trump hodhi poshtë pretendimet se ajo nuk ndante të njëjtin shtrat me presidentin e SHBA-ve në muajin mars,
Mbijetesa e euros, ç'duhet të bëjë Trumpi? “Brenda dy ose tre muajsh, presidenti i SHBA, Donald Trump, si dhe presidenti i ri i Francës do të përballen me një pyet
Gati për sulm, nëndetësja bërthamore amerikane shkon në Korenë e Jugut (FOTO LAJM) Ndërkohë që Presidenti Donald Trump ka ftuar të gjithë senatin në Shtëpinë e Bardhë për t'i informuar mbi zhvillimet me
Merkel-Trump, bisedë telefonike për Korenë e Veriut Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe kancelarja gjermane Angela Merkel patën një bisedë telefonike ditën e sotme dhe di
Trumpi po ndryshon qëndrimin ndaj Rusisë? Sekretari britanik i Mbrojtjes, Michael Fallon, ka thënë se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump
Plas sherri mes Melanie dhe Ivankës në familjen Trump (FOTO LAJM) Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump e ka marrë shpesh vajzën e tij të madhe Ivanka, si shoqëeruese në takime të ndryshme
Ndryshimi rrënjësor i Trump nga "America First" tek përplasjet e forta ushtarake Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, nga slogani "America First", ka ndyshuar pozicionin e saj
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së