999 rezultate për

tripoli

Qëlloni këdo, kjo qeveri i shpall luftë Turqisë Ushtria Kombëtare e Libisë, e cila është krahu i armatosur i qeverisë që sundon Lindjen dhe Jugun e Libisë ka marrë urdh
Në Itali e bëjnë të sigurtë, Donnarumma largohet nga Milani në fund të sezonit Portieri 28-vjeçar, Antonio Donaruma pritet t’i japë fund aventurës me Milanin pas sfidës ndaj Juventusit e vlefshme për
Arratisen 400 të burgosur Rreth 400 të burgosur janë arratisur nga një burg pranë kryeqytetit libian Tripoli mes dhunës vdekjeprurëse midis grupev
Masakroi grekun me sëpatë, arrestohet pas 14 vitesh shqiptari Kapet pas 14 vitesh nga policia greke një 35 vjeçar shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, I akuzuar për një ngja
Flet vëllai i kamikazit të Manchesterit: Jemi të ISIS (FOTO LAJM) Policia e Britanisë ka vënë në pranga familjen e kamikazit të Manchesterit ku për pasojë ndërruan jetë 22 viktima dhe mb
TRIPOLI / Shpëtohen më shumë se 120 refugjatë, mes tyre shumë gra dhe fëmijë Më shumë se 120 refugjatë në mesin e tyre shumë gra dhe fëmijë, janë shpëtuar gjatë një aksioni të rojës detare në afërs
Shpërthim afër ambasadës italiane në Tripoli Një autobombë ka shpërthyer të shtunën vonë afër ambasadës italiane në Tripoli, kryeqytetin e Libisë. Sipas raportim
Hamdi Salihi vendos sot ... Hamdi Salihi ka premtuar se do të vendosë sot për të ardhmen e tij, nëse do të jetë pjesë e Skënderbeut, apo do të shkoj
ISIS kërcënon Italinë: Jemi në jug të Romës Kërcënimi i ISIS për Italinë duket se bëhet edhe më serioz, pasi gjatë orëve të mbrëmjes, militantët e ISIS kanë publiku
Interi pa busull, fiton Tottenhami (VIDEO) Vazhdon eprformanca e dobët e Interit. Në ndeshjen e sotme të Europa League kundër St. Ettiene, Inter nuk ka mundur të b
Mbi 30 viktima nga përleshjet në Tripoli Të paktën 32 persona janë vrarë në përleshjet e armatosura mes milicive dhe banorëve në Tripoli të Libisë. Në dhunën
Sulmohet ambasada ruse në Tripoli, s’ka të lënduar Ministria e Punëve të Jashtme në Moskë njofton se ambasada e saj në kryeqytetin e Libisë, Tripoli, është sulmuar të mërk
Tripoli, 42 të vdekur nga sulmet me bomba Të paktën 42 persona kanë mbetur të vrarë nga shpërthimi i dy makinave bombë në qytetin verior të Libanit Tripoli. Kryqi
Shpërthime në Tripoli, 2 të plagosur Një makinë-bombë ka shpërthyer në dyert e ambasadës franceze në kryeqytetin e Libisë, Tripoli. Si pasojë, kanë mbetur të
Kryeministri britanik vizitë në Tripoli Kryeministri britanik David Cameron ka zhvilluar sot një vizitë në kryeqytetin e Libisë, Tripoli. Fillimisht ai ka takua
Greqi, kriza prek edhe futbollin (VIDEO) Futbolli grek është në krizë. Ashtu si në ekonomik edhe në sportin më popullor nuk ka para as për të blerë barrela për t
Haxhinasto visit in Tripoli Minister of Foreign Affairs Edmond Haxhinasto has arrived in Tripoli to discuss with Libyan authorities about the resump
Grabisnin me armë, ndalohen 4 të rinjë shqiptarë Katër të rinj shqiptarë janë ndaluar nga policia greke pasi dyshohet se janë autorë të një sërë grabitjesh në zonën e Ko
Rebelët: Ndërhyrje urgjente në Tripoli Tripoli ka nevojë për ndihma emergjente humanitare. Kështu ka deklaruar kreu i Këshillit Kombëtar Tranzitor në Libi, Mus
Lirohen gazetarët ndërkombëtar në Tripoli Rreth 35 gazetarë te cilet po mbaheshin si pengje në hotelin Rixos të Tripolit, më në fund janë lënë të lirë. Lajmin e k