E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

treni

Kina prezanton trenin më të shpejtë në botë, arrinë shpejtësi 600 km/h (VIDEO) Kina ka prezantuar prototipin maglev (levitim magnetik) një tren që mund të arrijë shpejtësi prej 600 kilometrash në orë
E përplasi treni, ndërron jetë 16 vjeçari Një aksident hekurudhor ka ndodhur paraditen e sotme rreth orës 11:00 në Durrës. Treni ka aksidentuar një nxënës të
Treni përplas një të ri në Durrës (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Durrësit ku treni ka përplasur një nxënës shkolle. N
Bye Bye Edi! Treni juaj iku prapë! Gjatë kohës që ka qenë në opozitë Edi Rama dhe Rilindja e tij, si kryefjalë të asaj që do të arrinin kur të vinin në pus
Treni godet për vdekje të riun shqiptar, babai përlot me fjalët e tij (FOTO LAJM) Një 17-vjeçar shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në Oberglatt të Zyrihut në Zvicër, pasi u përplas nga një tren. I r
Tragjike, gjendet i vdekur në shinat e trenit në Zyrih Një i ri shqiptar ka gjetur vdekjen në një aksident hekururdhor. Trupi i të riut u gjet mëngjesin e së premtes që ka
Treni në Lezhë merr përpara makinën me tre persona brenda Treni i linjës Shkodër-Vorë ka aksidentuar një makinë pranë qytetit të Lezhës. Mësohet se makina po kalonte rrugën m
Momente që të thyejnë zemrën/ Pronarin ia shtypi treni, qeni besnik nuk i ndahet (FOTO LAJM) Një qen besnik ka refuzuar t’i ndahet pronarit të tij edhe pse ai nuk jetonte më. Në rrjet po qarkullojnë fotot e një
Treni i shqiptarëve të dëbuar në pranverën 1999 shndërrohet në Muze të Gjenocidit Serb Më 10 prill 2019 në fshatin Bllacë të Hanit të Elezit do të shënohet 20-vjetori i gjenocidit serb dhe spastrimit etnik “
Rusja tenton të bëjë selfi para trenit por gjen vdekjen (FOTO LAJM) Një adoleshente ruse gjeti vdekjen në një vijë hekurudhore, ndërsa ajo u përpoq të bënte një selfie përpara një treni që
Treni godet një makinë me udhëtarë në Kosovë Një person është lënduar pas një aksidenti mes makinës së tij dhe trenit në fshatin Grabovc i ulët. Si pasojë e aksid
Masakra tek "Treni", burg përjetë për killerin e Camorra-s Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka lënë në fuqi vendimin për të dënuar me burgim të përjetshëm për italianin Salvado
Treni lego hyn në librin Guiness (VIDEO) Amerikani James Burrows është një tifoz i madh i legove dhe kohët e fundit ka arritur të ndërtojë një park më shumë se 3
Ky është personi që vdiq nga goditja e trenit në Pejë (FOTO LAJM) Në orët e para të mëngjesit, një person ka vdekur si pasojë e goditjes që mori nga treni. Viktima është Sahit Lokaj, i l
Kishte shkuar për të aplikuar si ushtar, vdes i riu që u godit nga treni Ka ndërruar jetë I.H 20 vjeçar i cili ditë më parë u shkel nga treni në afërsi të kazermës “Adem Jashari” në Prishtinë.
25 të vdekur dhe dhjetra të plagosur nga përplasja e trenit në Egjipt Të paktën 25 persona kanë vdekur dhe 50 janë lënduar pas përplasjes së një treni dhe shpërthimit të zjarrit në stacionin
Djali që u godit nga treni është ende në gjëndje të rëndë Treni ka shkelur dje një 20-vjeçar që kishte ardhur të aplikonte për punë në FSK. I.H. u godit nga treni në afërsi të ka
Djali që u godit nga treni priste të bëhej ushtar Një këmbësor është goditur sot nga treni në magjistralen Prishtinë – Fushë Kosovë saktësisht pranë kazermës së FSK-së.
Në Prishtinë treni godet këmbësorin dërgohen në emergjencë Vetëm pak minuta më parë në hyrje të Prishtinës, konkretisht në afërsi të kazermës “Adem Jashari” treni ka goditur një k
Treni del nga shinat në Gostivar Për shkak të shembjes së dheut në hekurudhën në Llakavicë sot në mëngjes nga shinat ka dalë një tren udhëtarësh i cili l