999 rezultate për

transportit

Aksidentohet autoblinda e transportit të parave Një aksident është raportuar në vendin e quajtur kthesa e Liqeni i Viroit. Si pasojë e aksidentit dy persona kanë m
Miratohen mbi 5 mijë paga lufte për punonjësit e larguar të transportit Qeveria ka miratuar sot 5191 paga lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna për Qershorin 2020 si pasojë e situatës
A do të ndërpritet sërish transporti publik në Tiranë? Del vendimi i fundit A do të ndërpritet sërish transporti publik në Tiranë? Pavarësisht se ishte lajmëruar, transporti publik nuk do të nd
Shoqata e Transportit: Bashkia do na falte taksën, por na solli zarfin Shoqata e Transportit Ndërqytetas i ka kërkuar Bashkisë së Tiranës që të heqë taksën për këtë sektor. Në një konferen
A do të mbyllet sërish transporti publik? Në ditën e tretë të lëvizjes së autobusëve në Tiranë janë hasur disa problematika që konstatohen si nga vetë qytetarët a
Të hënën nis transporti publik në Tiranë, rregullat strikte që duhen zbatuar Të hënën nis normalisht transporti publik në Tiranë. Me nisjen e transportit publik janë vendosur edhe masa e përcaktuar
ZYRTARE/ Të hënën nisin punë autobuzat në Tiranë pas 3 muajsh pushim Pas njoftimit të bërë nga Bashkia e Tiranës, Shoqata e Transportit ka konfirmuar se ditën e hënë do të rinisë puna për t
Arritën dakordësinë, transporti urban hapet të hënën Aktiviteti i transportit publik do të rinisë ditën e hënë për linjat që nuk kanë filluar ende. Sipas dakordësisë së a
Lajm i mirë! Të hënën rinis transporti publik në Tiranë Shoqata e Shoqërive të Transportit Publik zbulon për mediat se në një takim me kreun e Bashkisë Tiranë kanë rënë dakord
Merret vendimi për rihapjen e transportit publik Shoqata e Shoqërive të Transportit publik zbulojnë për gazetën “Si” se ato janë ulur në një takim me kreun e Bashkisë Ti
Veliaj i kërcënoi me licensën, shoqata e transportit nuk tërhiqen: Nuk punojmë! Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ditën e djeshme kërcënoi kompanitë e transportit publik me heqje license, nëse ata
Veliaj "kërcënon" shoqëritë e transportit: Po nuk nisët punën, ju hiqet licensa Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka folur ditën e sotme për transportin publik duke shprehur dakordësinë që të ulet
A do i rriste hapja e transportit publik rastet? Flet Pipero Mjeku Pëllumb Pipero tha se gjendja në spitalin infektiv me të shtruarit e prekur nga COVID -19, është serioze. Duke
Drejtoria e Transportit Rrugor zbulon shumën që u vodh gjatë natës: Haka do kthehet te i zoti Dy persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur gjatë natës që lamë pas kasafortën e Drejtorisë së Përgjithshme të Transp
Po protestonin para Ministrisë, përfaqësuesit e shoqatës së transportit përfundojnë në polici Ditën e sotme në të gjithë Shqipërinë duhej të rikthehej në punë transporti publik pas 3 muajsh ndërprerje. Po kjo nu
Transporti publik nuk i bindet Ramës, ministrja: Dilni në punë! "E kemi thënë që një nga vendimet, të cilat janë marrë është njohja e 100%, nga 43% që ishte deri para pak ditësh, e shp
Hapja e transportit publik: Mësoni rregullat bazë anti COVID-19 që duhet të respektojmë Transporti publik do të nisë punë nën rregulla të rrepta për t'u siguruar se nuk do të kthehet në vatër infektimi me COV
Nesër nisin linjat e para të udhëtimeve me autobus, rregullat strikte që duhen zbatuar (FOTO LAJM) Pas një mbyllje disa mujore si pasojë e shpërthimit të pandemisë, nga dita e nesërme do të fillojë transporti ndërqyteta
Transporti detar merr sot "dritën jeshile", por kush mund të udhëtojë Nga kjo e hënë do të lejohen udhëtimet për të gjitha linjat e transportit ndërkombëtar të pasagjerëve. Mirëpo, kjo do të
Merret vendimi, rikthehet transporti detar për pasagjerët Ministria Infrastrukturës dhe Energjisë me anë të një njoftimi, ka bërë të ditur se duke nisur nga kjo e hënë, 22 qersho