999 rezultate për

tower

Zjarr në Trump Tower Një zjarr ka shpërthyer sot në kullën “Trump Tower”, rezidenca private e presidentit amerikan, Donald Trump dhe familjes
Takimi në "Trump Tower", mediat zbulojnë identitetin e një tjetër personi Një përfaqësues i një kompanie ruse që operon në fushën e pasurive të patundshme ishte personi i tetë në takimin e zhvil
Qiellgërvishtësja e parë rrotulluese bëhet realitet në Dubai (FOTO & VIDEO) Rezidentët e një hoteli të ri në Dubai do të kenë mundësi të shohin lindjen dhe perëndimin e diellit në ndërtesën e parë
Pako e dyshimtë në kullën e Donald Trump, evakuohet stafi dhe banorët (VIDEO) Një pako e dyshimtë e gjetur në “Trump Tower” ka bërë që policia të evakuojë të gjithë stafin dhe banorët. Policia e
Trump i konsideron sondazhet e zgjedhjeve si të manipuluara Kanë mbetur edhe dy javë nga fushata presidenciale në SHBA, ndërkohë që Hillary Clinton dhe Donald Trump po bëjnë përga
Ngeli në provim, 22-vjeçarja hidhet nga "Sky Tower" Sipas dëshmive të tjera, vajza është ngritur papritur nga tavolina dhe është vetëhedhur nga kati i 16-të. Një dëshmi e m
Haradinaj: Të publikohet pronari i Pandora Tower Daut Haradinaj, Deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, nëpërmjet një letre i ka kërkuar kryetarit të komunës së Pr
Shanghai Tower, foto nga çatia e Botës (FOTO-LAJM) Wei Gensheng është një operator vinçesh me një pasion të madh për fotografinë. Teksa punonte në ndërtimin e Shanghai Tow
Rio, projekt madhështor për Solar City Tower Pas përfundimit të lojrave Olimpike të Londrës ka nisur puna për evenimentin që do të zhvillohet pas 4 vitesh në Rio De
Turqi, gradacela pushtohet nga zjarri (VIDEO) Një ndërtesë luksoze banimi prej 42 katesh, që ndodhet në qendër të Stambollit është përfshirë nga flakët të martën ndër
Si u ndërtua Tower Bridge (FOTO LAJM) Tower Bridge është urë lëvizëse mbi lumin Tamiz, një ndër atraksionet më të mëdha turistike të Londrës. Është ndërtuar n
Inagurohet kulla televizive më e lartë në botë (VIDEO) Eshtë hapur Tokyo Sky Tree Tower, kulla televizive më e lartë në botë. Kulla e gjatë 634 metra ka 450 kate dhe ka hyrë n
De Niro, sërish baba në moshën 68-vjeçare Robert De Niro është bërë sërish baba në moshën 68-vjeçare. Aktori amerikan dhe bashkëshortja e tij, Grace Hightower, ja
Aflek dhe Broderik në filmin "Tower Heist" Kejsi Aflek, Methju Broderik dhe Xhud Hersh u janë bashkëngjitur ekipit të aktorëve të filmit “Tower Heist”, në të cilin