999 rezultate për

toulouse

3 klube apeluan vendimin e Ligue One, gjykata merr vendimin Lyon, Toulouse dhe Amiens, tre klubet që apeluan vendimin për përfundimin e hershëm të Ligue 1, kanë parë apelin e tyre
Ndodh ne elitën e futbollit francez, miu nxjerr nga funksioni "Goal Line Technology" E pabesueshme ajo që ka ndodhur në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen mes Nice dhe Toulouse, e vlefshme për Ligue 1
PSG publikon listën e të përzgjedhurve për përballjen ndaj Toulouse, Neymar jashtë (FOTO LAJM) Paris Saint Germain, sapo ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen e javës së tretë në Ligue 1. PSG d
Bomberi i Kosovës merr ofertë nga klubi i madh francez Vedat Muriqi po shkëlqen te Rizesport në Superligën e Turqisë. Pak kohë për shtatëlartin u përfol se do ti bashkohet Fen
Barcelona zyrtarizon blerjen e talentit 19 vjecar Barcelonës ka zyrtarizuar blerjen e 19-vjeçarit Jean-Clair Todibo nga Toulouse që nga 1 korriku. "Blaugranat" kanë sqaru
Protestat në Francë prekin futbollin, shtyhet dhe sfida Toulouse-Lyon Protestat e dhunshme për rritjen e cmimit të naftës që kan përfshirë Francën ka prekur dhe futbollin. Pas shtyrjes
I mbaron dënimi në Champions, Buffon luan ndaj Liverpoolit Siç raporton "L'Equipe", Gianluigi Buffon pritet që të startojë për Paris Saint-Germain si kundër Toulouse ashtu edhe ku
Toulouse qëndron në Ligue 1 Skuadra së Toulouse i ka mjaftuar fitorja 1-0 kundë AC Ajaccio për të qëndruar edhe për një sezon në Ligue 1 të Francës.
Toulouse përsëri në Ligue 1, mposht bindshëm Ajaccion (VIDEO) Toulouse ka fituar përballjn me skuadrën e Ligës së Dytë të Francës Ajaccio duke mbetur kështu edhe për një sezon në eli
PSG fiton ndaj Toulouse, vazhdon rrugën drejt titullit kampion (VIDEO) PSG fitoi sot ndaj Toulouses me rezultatin minimal 1-0 në "Stadium Municipal" në kuadër të javës së 25-të në Ligue 1.
Ka gol në ndeshjen Toulouse - PSG (VIDEO) PSG ka kaluar në avantazh ndaj Toulouse në "Stadium Municipal". Autori i golit htë sulmuesi brazilian, Neymar Jr që
Neymar është kthyer në "magjistar" në Francë, shikoni ç'bën ndaj Toulouse (VIDEO) Që Neymar do të ishte lojtari kryesorë i PSG-së kjo dihej. Që braziliani do të vazhdonte të dhuronte shoë kjo sërish dih
Sulmuesit me biçikletë hapin zjarr ndaj turmës, 6 të plagosur dhe një i vrarë në Francë Të paktën një person është vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave në qytetin francez të Toulouse.
Toulouse trondit PSG-në (VIDEO) Paris Saint Germaini ka pësuar humbjen e dytë në Ligue 1. Skuadra e Unai Emery është mundur me rezultat 2:0 nga Toulouse
Sarkozy: Vrasjet në Toulouse, tragjedi kombëtare Presidenti i Francës, Nikolas Sarkozy, tha sot se sulmi me të shtëna në një shkollë hebrehe, në pjesën jugperëndimore të
Karrotreci merr makinën që mbante arkivolin me një të vdekur Për shkak të parkimit të gabuar në qytetin francez Toulouse, karrotreci ka marrë nga rruga një automjet në të cilin gjen
Toulouse i kerkon Arsenalit 12 milione funte per Gignacin Arsenal duhet të jap 12 milionë funte, nëse dëshiron që në janar të transferojë