143 rezultate për

tito

Ja ēfarė elozhesh i thurrte Rexhep Qosja Titos Njė ditė pasi Rexhep Qosja ka kritikuar Isa Mustafėn se ka qenė bashkėpunėtor i Millosheviēit kur ka qenė kryetar i komu
Gazetat serbe: Tito ia dha Kosovėn Enver Hoxhės (FOTO LAJM) Gazetat serbe shkruajnė se Kosova i ėshtė dhuruar shqiptarėve, kur Titoja takoi Enver Hoxhėn. Tito ka dhėnė njė inter
Bunkeri anti-atomik i Titos (FOTO LAJM) Nė fillim tė viteve tė 50-ta, ish-udhėheqėsi jugosllav Josiph Broz Tito urdhėroi ndėrtimin e njė bunkeri anti-atomik, i
A e "sundonte" Tito botėn pėrmes OKB-sė? (VIDEO) Legjendat pėr kryetarin mė jetėgjatė tė Jugosllavisė, Josip Broz Tito nuk kanė fund. Nė sajė tė tė dhėnave historike
Ja si i komandonte Tito shqiptarėt Udhėheqja komuniste e Shqipėrisė merrte direktiva tė qarta nga Titoja gjatė kohės sė luftės. Veē tė tjerave, ky fakt
Foto tė rralla tė Titos nė burg (FOTO LAJM) Pėr herė tė parė kanė dalė nė dritė foto tė ish-udhėheqėsit tė Jugosllavisė, Josip Broz Tito nė burg. Tito ėshtė arre
Tito shpenzoi 90 miliardė pėr tė ndėrtuar bunkere Shteti i dikurshėm i ish-Jugosllavisė, sikundėr edhe shtetet e tjera ish-komuniste ka shpenzuar shumė para nė ndėrtimin
Tito prodhon turizėm Ishujt kroatė, qė dikur shfrytėzoheshin nga institucionet dhe nga burrė-shtetasit, tashmė janė njė atraksion i vėrtetė t
Tito pat' thėnė: Shqiptarėt dhe kroatėt do ta shpėrbėjnė Jugosllavinė Udhėheqėsi i Jugosllavisė pėr mė shumė se 40 vjet, Josiph Broz Tito i qe frikėsuar gjithnjė shpėrbėrjes sė kėsaj konfede
Letėr lamtumire nga Valdes: Faleminderit Barēa, Forza Barēa! "Ka ardhur koha t’ju them lamtumirė tė gjithėve. Pėr fat tė keq nuk mund t’ju them lamtumirė duke luajtur siē do tė doja
Messi: Si Maradona? Pasi tė fitoj Botėrorin Titulli nė La Liga mund tė jetė"varka e shpėtimit" pėr njė sezon tė dobėt, njė dedikim pėr tė ndjerin Tito, por ndoshta
Ja kush ishte Josif Broz Tito Edhe pse kanė kaluar 27 vite pas vdekjes sė Titos, ende ka enigma rreth jetės dhe veprimtarisė sė liderit komunist. S
Pėrkujtohet nė Beograd 34-vjetori i vdekjes sė Titos Sot mbushen 34-vite nga vdekja e e presidentit tė ish-Republikės Socialiste Federale tė Jugosllavisė, Josip Broz Tito.
Barēa-Getafe, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas fitores 2-3 nė "El Madrigal" ndaj Villareal Barcelona rikthehet tė luajė sot nė "Camp Nou" ku pėrballė do tė ketė ma
Barēa me fanella dedikuar Tito Vilanovas Pas fitores 2-3 nė "El Madrigal" ndaj Villareal Barcelona rikthehet tė luajė nė "Camp Nou" kėtė tė shtunė ku pėrballė do
Abidal viziton Barēėn: Jam kėtu pėr Titon (FOTO-VIDEO) Eric Abidal ishte sot pjesė e seancės stėrvitėse tė Barcelonės. Mbrojtėsi i Monacos ka befasuar tė gjithė kur u pa nė qe
Barēa i jep lamtumirėn e fundit Tito Vilanovas (FOTO LAJM) Bota e futbollit spanjoll dhe jo vetėm ka kryer homazhet e fundit nė Katedralen e Barcelonės nė nderim tė ish teknikut t
Homazhet, 53 mijė persona nderojnė Titon I gjithė populli blaugrana vazhdon qė tė vuajė ndarjen e parakohshme nga jeta tė ish-trajnerit Tito Vilanova, i cili nuk
Lojtarėt dhe tifozėt ndahen me Titon nė "Camp Nou" (FOTO-VIDEO) Tė gjithė tė pranishėm. Ēdo, lojtar qė e ka njohur dhe ka luajtur nėn urdhrat e tij, drejtues tė lartė tė klubit dhe tif
Bota e futbollit, ngushėllime pėr Vilanovan (FOTO LAJM) “Tito pėrgjithmonė, i pėrjetshėm”. Barcelona i jep lamtumirėn Tito Vilanovas. Nė home pagen e klubit blaugrana, shoqėria
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.