999 rezultate për

tite

Ahmetaj për rindërtimin: Si do përgatiten dosjet e të prekurve nga tërmeti Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, ditën e sotme prezantoi platformën e aplikimit online për qytetarët që përfitoj
Kujtim Shala: Nëse jo nga VV, qeveria mund të krijohet edhe nga partitë tjera Anëtari i kryesisë së LDK-së Kujtim Shala, ka thënë se zgjedhjet e reja nuk janë një mundësi reale. Sipas tij, ende e
Barça po "gërrmon" për një qendërsulmues, rradha e Giround të "vërtitet" në kampin katalanas Gjiganti spanjoll Barcelona është futur në garë për sulmuesin veteran të Chelseat, Olivier Giroud. Sipas asaj që rapo
Po përgatitemi për luftë: Gjenerali grek bën paralajmërimin e fortë "E vetmja mënyrë për të ruajtur paqen është që të jesh i gatshëm për luftë dhe ne duhet të përgatitemi për luftë" tha so
Gabimet e shumta nga penalltia, Guardiola: Portieri Ederson di t’i gjuajë penalltitë më së miri te Man City Trajneri Pep Guardiola e pranon se gabimet e vazhdueshme të lojtarëve të Manchester Cityt nga pika e penalltisë do ta de
E qëlloi disa herë derisa i mori jetën, detaje për autorin me tre identitete që eliminoi Vilsonin Policia ka dhënë të tjera informacione për autorin i cili dyshohet të ketë eliminuar mbrëmjen e së hënës 28 vjeçarin Vil
Antiterrori në alarm, zbulohet iraniani i dyshimtë në kampin e muxhahedinëve në Manzë Që prej datës 3 janar, drejtoria e anti-terrorit në policinë e shtetit ka kaluar në gatishmëri me afat të pacaktuar, si
Zaev flet për koalicionimet: Përjashtojmë vetëm një parti Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot deklaroi se është i gatshëm të bisedojë me të gjitha partitë politike, duke theksuar se
LDK s`do të bashkëpunojë me subjekte të tjera për ta shkarkuar Konjufcën Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë të flasin në distancë, për mundësinë e marrëveshjes së koalicionit, derisa shpresojnë t’u
Zbulohet identiteti i djalit që po puthej me Arbenitën (FOTO LAJM) Një video e modeles Arbenita Ismajli duke u puthur me një djalë i cili nuk është Fero, po qarkullon në internet prej dit
Milan-Roma, po përgatitet shkëmbimi i madh Milani është duke insistuar për të transferuar në Milano yllin turk të Romës. Sky Sport raporton se e vetmja mundësi
Me të kaluar kriminale dhe 2 identitete, kush janë 2 djemtë që i vunë gjobë shokut të tyre Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona, të cilët i kishin vendosur gjobë 21 mijë euro një qyetari në Tiranë. Burime z
Harrojeni Alketën, plas "lufta" mes Taynës dhe Majk (FOTO LAJM) Rep-artistja shumë e përfolur shqiptare, Tayna, para disa ditëve në emisionin e Luana Vjollcës, deklaroi se rep-artisti
Me shumë mundësi ka marrëveshje, tani Kurti e Mustafa mbetet t’i njoftojnë partitë e tyre Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës duket të jenë shumë afër arritjes së një marrëveshjeje për formimi
Rrëzimi i avionit, Irani refuzon të japë kutitë e zeza Irani ka refuzuar t’u dorëzojë specialistëve ndërkombëtarë kutitë e zeza të avionit që shkaktoi humbjen e 176 njerëzve.
Partitë shqiptare, pa marrëveshje për koalicione (VIDEO) Akoma asnjë marrëveshje konkrete nuk është arritur nga partitë politike shqiptare për koalicione të mundshme parazgjedho
Nis takimi Kurti-Mustafa Në Kuvend të Kosovës ka filluar mbledhja e liderit të LV-së, Albin Kurtit, e kreut të LDK-së, Isa Mustafës ku do të disk
Sarri i fiksuar pas Hysajt, përgatitet shkëmbimi i lojtarëve Elseid Hysaj është shumë pranë largimit nga Napoli. Mbrojtësit shkodran i përfundon kontrata në verë dhe drejtuesit e sk
Shoqëria civile dhe qytetarët, të zhgënjyer me të dyja partitë për dështimin e marrëveshjes (VIDEO) Qytetarët janë shprehur të zhgënyer që Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja kanë dështuar të arrijnë marrëveshje për krijimin
Sot mbahet seanca konstituive në Kosovë, qeveri s’ka Sot do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, ndërsa dy partitë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratik