999 rezultate për

titanic

11 fakte të padëgjuara më parë rreth filmit Titanic Po ju tregojmë 11 fakte mbi filmin e shumë shikuar dhe të pëlqyer në mbarë globin Titanic: 1. Aktorë si Tom Cruise, B
DiCaprio nuk do të ishte në "Titanic" nëse ky aktor nuk do t’a refuzonte rolin (VIDEO) "Titanic" është një ndër filmat më legjendarë dhe më të bukur, status të cilin do të ruajë edhe për shumë kohë. Por
Skena reale të shkëputura nga historia tragjike e Titanikut (FOTO LAJM) Fundosja e transoqeanikut Titanic ndodhi në 14 prill 1912 si pasojë e një përplasjeje fatale me një ajsberg, tragjedi që
Shitet me një çmim rekord letra e pasagjerit të Titanic Një letër personale e gjetur në trupin e një burri të mbytur në fundosjen e anijes Titanic është shitur në një ankand të
Aktorja e filmit "Titanic" tregon se ka 12 vite që nuk peshohet Aktorja e famshme, Kate Winslet, ka thënë që nuk është matur në peshore për më shumë se 12 vjet. Kjo sipas aktores pë
Anija e famshme e Titanik pritet që sërish të lundroj në oqeane Qëllimi i një projektit të ri është që anija e famshme Titanic të nxirret sërish për të lundruar në ujërat e Oqeanit Atl
Fotot e pa publikuara më parë të Titanic (FOTO LAJM) Titaniku është një prej anijeve më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë dhe padyshim një nga më të njohurat. Anija më e f
Ana tjetër e Titanic ndërmjet prapaskenave (FOTO LAJM) Titanic padyshim është një ndër filmat më të bukur në botë për të mos thënë më i bukuri dhe më i realizuari, dhe s’besoj
Gjyshi i ambasadorit britanik në Kosovë, oficer në Titanic Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ishte i ftuar në emisionin "Oxygen" në KTV, ku foli në përgjithësi për
James Horner vdes në një aksident ajror Një aksident ajror i ka marrë jetën kompozitorit të “Titanic”, James Horner. Avioni privat i 61 vjeçarit të cilin po e p
Titanic me një pamje ndryshe (VIDEO) Titanic, anija e famshme, e cila njihet në të gjithë botën, ka ardhur shumë herë e ndërtuar në forma, material e madhësi
Ja 10 detajet që nuk i dinit për Titanikun (FOTO LAJM) Titaniku është kthyer në anijen më të famshme të botës dhe mbytja e anijes është kthyer në historinë e shekullit. Nga
Titaniku do te rikthehet sërish në lundrim (FOTO-LAJM) Miliarderi i industrisë së minierave Clive Palmer po ndërton anijen kopje të Titanikut.Sipas Daily Mail ndërtimi i Titan
Kina ka vendosur të ndërtojë kopjen e anijes "Titanic" Një kompani kineze ka ndërmend të ndërtojë një kopje të anijes së famshme Titanic. Projekti, i cili pritet të kushto
Violina e ''Titanic''-ut shitet mbi 1 mln euro Violina e famshme që tingëlloi deri në momentet e fundit të mbytjes së Titanikut u nxor në ankand duke u shitur me një s
Titanic II, kush dëshiron të jetë kapiteni? (FOTO LAJM) Do t'ia dale kësaj radhe Titanic të mbajë lartë statujën e Lirisë? Këtë gjë uron Clive Palmer, një zotëri australian, pa
Titanic i "rikthehet" sërish lundrimit (FOTO-VIDEO) Me emrin Titanic II, pak kush mendonte se anija që shihni në foto, do të rikthehej sërish të lundronte. Anija, kopje e a
Di Caprio shkëmben puthje me një 66-vjeçare (FOTO-LAJM) Shikoni Leonardo Di Caprion, po puth një 66-vjeçare. Fotot më lartë janë kapur gjatë skenave të xhirimit ku Joanna Lumle
Miliarderi australian ndërton "Titanic 2" Clive Palmer, një nga njerëzit më të pasur të Australisë, ka porositur një kompani kineze shtetërore për të ndërtuar një
Fundosja e Titanic, kapiteni ndodhej në bar Kapiteni i “Titanic”, trans-oqeanikut që u fundos në udhëtimin e tij të parë drejt Amerikës, ndodhej në barin e anijes n