999 rezultate për

tiranĂ

Muzaka-Tirana s'ka akord, çështja do të zgjidhet në gjyq Gjergji Muzaka dhe Tirana dërgojnë zyrtarisht çështjen për gjykim në Dhomën Kombëtare të Zgjidhjeve të Konflikteve. L
Tirana gati për titull, por na kënaq edhe Europa Zv. trajneri i Tiranës, Ivan Gvozdenoviç, ka dhënë një intervistë për “Supersport” nga Antalja duke folur për objektivin
Lojtari i Kombëtares Agolli, pranë transferimit tek Tirana Merkatoja e verës do të jetë vërtet e nxehtë për drejtues të Tiranës të cilët po bëhen gati të transferojnë kapitenin e
Moti i acartë, anulohen disa fluturime në aeroportin e Rinasit Reshjet e dendura të dëborës në Tiranë kanë sjellë edhe anulimin e disa fluturimeve si në vajtje, ashtu edhe në ardhje n
Ideja lindi në 2003, Rama dhe Veliaj vendosin 2 pllakat e para në Bulevardin e Ri Nga fushata elektorale e 2011, kohë kur kryebashkiaku i atëhershëm i Tiranës, Edi Rama do të prezantonte projektin e tij
Rama nis fushatën nga Tirana: Me votë vendoset drejtimi i duhur Gjatë paradites së sotme është vendosur pllaka e parë në Bulevardin e ri të Tiranës, duke nisur kështu dhe fazën e fundi
Ministri Poposki: Tirana dhe Prishtina të mos ndërhyjnë në punët e brendshme të Maqedonisë! Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Poposki, i ka vlerësuar si të pahijshme dhe ndërhyrjet e papërshtatshme sipas
VËZHGIM/ Tirana në 0 gradë (FOTO LAJM) Mesditën e sotme termometri tregonte zero gradë! E gjithë Shqipëria po përjeton ditë të ftohta. Madje thonë se një m
EMRI/ Pranga 28 vjeçarit nga Tirana, fshihte thasët me kanabis në banesë Uniformat blu kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të një shtetasi, pasi fshihte drogë në mjetin e tij dhe në ban
Tirana mirëpret vitin 2017 në sheshin "Nënë Tereza" Ndërrimi i viteve do të jetë një moment i paharrueshëm për qytetarët e Tiranës, por dhe për shumë të tjerë që do të vijn
Tirana nesër pa drita ja zonat ku do të ketë ndërprerje Për plot katër orë, 10.00-14.00, do të këtë ndërprerje energjie gjatë ditës së nesërme në disa zona të kryeqytetit.
"Mos më bëni gjë, jam e lidhur". Çfarë e shpëtoi vajzën nga Tirana prej përdhunimit të dy laçianëve Dy djem nga Laçi kanë tentuar mëngjesin e djeshim që të përdhunojnë një vajzë duke e futur atë me zor në makine, por kan
Bashkia prezanton Planin e Përgjithshëm Vendor/ Veliaj: Projektojmë Tiranën europiane Bashkia e Tiranës prezantoi draftin final të planit urbanistik të cilin e diskutoi sot me të gjithë këshilltarët bashki
Shqiptarët nuk zenë mend, biznesmeni nga Tirana mblodhi 1 mln USD me fajde, rrezikon 15 vite burg 20 vjet pas rënies së firmave piramidale, mashtrimet në shuma të konsiderueshme vazhdojnë, kësaj radhe jo më nga firmat
Zbulohet gjinia e fëmijës së zëdhënëses së PD-së Ish-zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi është shtatzënë, ndërsa mësohet se është në pritje të një vajze. Ish-
Tirana sërish pa drita, ja zonat ku do ndërpritet energjia ditën e nesërme OSHEE ka njoftuar se disa zona të Tiranës do të jene pa drita në orët në vijim si pasojë e riparimeve që do të bëhen në
Amerikania pretendon se u përdhunua, zbardhet dëshmia e kamerierit nga Tirana Një shtetase amerikane pretendohet se u përdhunua nga një kamerier 20-vjeçar në Tiranë, ndërkohë që sëfundmi është zbard
Gruaja nga Tirana zbulon tradhtinë e burrit, ajo që merr vesh më pas e shokon Ka zbuluar se burri e tradhton, por kjo nuk është më e keqja. Një grua rreth të 50-ave ka marrë vesh se bashkëshorti i s
Nuk mbarojnë hallet për deputetin socialist: E mashtroi një 30-vjeçar nga Tirana Deputeti Vladimir Kosta ka kallëzuar sëfundmi në prokurori për mashtrim një 30-vjeçar nga Tirana. Mësohet se Kosta ë
Nesër nis punën Eco Tirana, Veliaj: Ndani mbetjet Zona brenda Unazës së Tiranës, që është identifikuar edhe si zona e kuqe, ku do të përqendrohet fillimisht puna e kompan
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".