tiranĂ

Grevistët e Zharrëzës bien në ujdi me Peleshin, por nuk largohen nga Tirana deri në …(VIDEO) Grevistët e Zharrëzës sapo kanë dalë nga negociatat në takimin me zëvëndës kryeministrin, Niko Peleshi. Në një pronon
Mashtroi shqiptarët duke u marrë para, ekstradohet nga Bullgaria biznesmeni shqiptar Policia e Tiranës bën me dije se një 54-vjeçar nga Maqedonia është ekstraduar drejt vendit tonë rezulton i dënuar me 12
E PABESUESHME/ Vendosi vetëm 100 lekë, djali në Tiranë fiton një shifër të frikshme në lloto (FOTO LAJM) Edhe pse e këshillueshme që mos të vihen shumë skendinat, për hir të së vërtetës shqiptarët janë shumë të fiksuar pas ty
"Tirana nuk fiton derbin sa të jem unë? E thash si shaka, por tani ..." Pas fitores 2-0 në derbin e 8 dhjetorit, presidenti i Partizanit, Gaz Demi, u shpreh se sa të ishte ai në krye të “demav
Tirana ankohet për humbjen, kërkojnë dënimin e gjyqtarit Tirana akuzon gjyqtarin Kridens Meta se ka ndikuar në humbjen ndaj Partizanit 2-1 në derbin e luajtur mbrëmë. Përmes një
Refik Halili befason të gjithë: Ja kur do të largohem nga Tirana Presidenti i Tiranës, Refik Halili pas humbjes së derbit ka deklaruar për mediat se do të largohet nga bardheblutë, por
Partizani-Tirana/ Goli i parë i parregullt, Malota ishte jashtë loje (FOTO) Renato Malota i dha avantazhin Partizanit në derbin e kryeqytetit në minutën e 12 të ndeshjes por në rrjetet sociale ka
Gafa e mbrojtjes tek Partizani, barazon Tirana (VIDEO) Sapo ka nisur pjesa e dytë dhe Tirana ka shënuar golin e barazimin në minutën e 47’ me atë të Olsi Teqjes. Ka qenë nj
Derbi, Tirana e nis në sulm, Hoxhës i çahet rrjeta (FOTO LAJM) Nisi me disa minuta vonesë derbi Partizani-Tirana, me një presion në dukje të Tiranës ndaj kundërshtarëve. Rënia e b
Zbardhen formacionet e derbit Partizani-Tirana (FOTO) Kanë mbetur dhe 30 minuta nga fillimi i Derbit mes Partizanit dhe Tiranës, dhe tashmë janë mësuar dhe formacionet zyrtar
Statistikat e Derbit Partizani-Tirana, bardheblutë s'fitojnë prej 11 ndeshjesh Sonte, në orën 18:00, në stadiumin “Selman Stermasi", do të luhet derbi i 148-të midis Partizanit dhe Tiranës. “Dem
Veliaj:Tirana Art Fest i ka hequr djemtë dhe vajzat nga kafet, i ka kthyer te arti Për herë të parë, “Tirana Art Fest” ka nisur audicionet e saj edhe në gjimnazet në periferi të kryeqytetit. Në ndryshim
"Federbet" publikon skandalin e marrëveshjes Tirana-Kukësi Aleanca mes Tiranës dhe Kukësit ka kaluar kufijtë shqiptarë dhe për ta bërë një gjë të tillë ka menduar kompania e monit
"Ika nga Tirana e batakçinjve, ku nuk bën njeri hajër me ndershmëri" Gent Bejko është një ndër fytyrat më të njohura të filmit në Shqipëri, i diplomuar si regjisor dhe aktor në shumë filma
“Ika nga Tirana e batakçinjve, ku nuk bën njeri hajër me ndershmëri” Gent Bejko është një ndër fytyrat më të njohura të filmit në Shqipëri, i diplomuar si regjisor dhe aktor në shumë filma
“Tirana dashuron”, Veliaj fton qytetarët të vendosin drynin te stoli prej zemre Një gjetje mjaft unikale ka menduar Bashkia e Tiranës për ta bërë edhe më të veçantë ditën e të dashuruarve. Nëse dë
Tirana nesër në terr për 6 orë, ja zonat që do të preken Tirana nesër do të mbetet për disa orë në errësirë për shkak të ndërhyrjeve në rrjet. OSHEE njofton se energjia do të
“Tirana Loves”, ja aktivitetet e Bashkisë për ditën e “Shën Valentinit" Festa e të dashuruarve do të vijë krejt ndryshe këtë 14 shkurt. Në kuadër të kësaj dite, Bashkia e Tiranës ka mendua
Tirana feston 97-vjetorin e shpalljes kryeqytet i Shqipërisë Në rastin e 97-vjetorit të shpalljes së Tiranës kryeqytet, Bashkia e Tiranës organizoi një sërë aktivitetesh të rëndësis
Mediat e huaja sulmojnë sërish ambasadorin Lu me porosi nga Tirana? Debate i ashpër mes ambasadorit Donald Lu dhe kryeprokurorit Adriatik Llalla, të cilët para disa ditësh shkëmbyen akuza