999 rezultate për

tingujt

Si kurrë më parë, Yuri Kim shijon tingujt e çiftelisë (VIDEO) Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim sot është shkëputur nga takimet zyrtare. Ajo është shfaqur shumë ndryshe nga s
Trupat e Gardës Kombëtare ia hedhin valles para protestuesve, i "argëtojnë" nën tingujt e këngës Makarena (VIDEO) Fotografitë dhe videot e protestave në mbarë SHBA-të që shpërthyen pas vdekjes së afro-amerikanit George Floyd, kanë sho
Papritur, Jonida Maliqi bën ndryshimin në look dhe duket kështu (VIDEO) Në këto ditë izolimi nga Koronavirusi, këngëtarja e njohur Jonida Maliqi është treguar shumë aktive në rrjete sociale. S
Po mlidhte tingujt e muzikës në natyrë, ariu shqyen muzikantin Një muzikant, i cili po “mblidhte” tinguj të natyrës, ndërsa po kompozonte në një vend të largët në Kanada, u vra për vd
“Përrallë Mesdheu” në Metropol, argëtim me tingujt e muzikës për artdashësit e kryeqytetit Të gjithë artdashësit në kryeqytet përgjatë muajit shkurt do të mund të shijojnë një “Përrallë Mesdheu”. Për katër fundj
Përtypja e njerëzve të tjerë ju nervozon? Kjo është arsyeja Dikush afër jush ha sanduic mbllaçitet dhe ju acaroheni? Në fakt ka një arsye. Tingujt, siç është mbllaçitja, i zemë
SHBA paralajmëron stafin në Kinë: Kujdes me tingujt e çuditshëm Departamenti Amerikan i Shtetit ka kërkuar nga stafi diplomatik në Kinë, që të lajmërojnë çdo zë jo normal që mund të dë
Nën tingujt latin, zhvishet Alketa Vejsiu (VIDEO) Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu është kthyer nga pushimet më e frymëzuar se kurrë më parë. Ajo duket se nuk i ësh
Mirësevini në Vitin e Qenit! Kina feston me entuziazëm Vitin e Ri (FOTO LAJM) Mund të jetë festa më e madhe vjetore në botë, Viti i Ri Kinez. Sot, më shumë se 1.4 miliardë kinezë festojnë ardhjen
Gjakova voton nën tingujt e muzikës (VIDEO) Në këtë ditë kur 19 qytete po votojnë për të zgjedhur të parin e vendeve të tyre, Gjakova ka vendosur që këto ethe t’i p
Manastiri feston nën tingujt e muzikës shqipe Në shenje të fillimeve të Kongresit të Manastirit, Shoqata për zhvillimin e kulturës dhe artit Kongresi i Alfabetit - Ma
Tashmë mund t’i dëgjoni tatuazhet tuaja (VIDEO) Tatuazhet tashmë kanë arritur një tjetër nivel. Një artist i cili realizon tatuazhe, ka arritur që me anë të teknolog
Koncert gala nga Spitali Amerikan: Tingujt e humanizmit pushtojnë Pallatin e Kongreseve Gjigandët e skenave botërore operistike dhuruan për të gjithë të pranishmit në sallë dhe për qytetarët live nga ekrani i
Fjala e parë e bebit mund të “parashikohet”, ja se si Prindi që e dëgjon i pari emrin nga vogëlushi e konsideron një gjë të tillë arritje dhe meritë të veten! Sipas një st
Kirurgët ja marrin valles në mes të operacionit (VIDEO) Një video ku shfaqen mjekët duke vallëzuar nën tingujt e muzikës pop ndërsa po kryenin një ndërhyrje kirurgjikale tek nj
"Tingujt e Çarshisë", një javë këngë, valle, traditë, kulturë Duke nisur nga dita e sotme, në Çarshinë e Vjetër të Shkupit do të dëgjohen këngë shqip dhe do të kërcehen valle shqipta
Çasti kur 3-vjeçari dëgjon për herë të parë (VIDEO) Prindërit e 3-vjeçarit provuan gjithçka për të ndihmuar djalin e tyre të dëgjojë. Kur dështoi metoda e një impianti, ata
FRESSH, 21 vite nga themelimi Forumi Rinor i Partisë Socialiste mbush sot 21 vjeç. Me rastin e kësaj dite forumi ka planifikuar organizimin e disa akt
Startojnë "Tingujt e Çarshisë" Në disa lokacione në Çarshinë e Vjetër të Shkupit sot deri në mesnatë do të mbahet manifestimi i sivjetshëm "Tingujt e Ç