999 rezultate për

tillerson

“Don’t cross the boss!” Përse Donald Trump largoi Rex Tillersonin Nuk ka asnjëherë një moment të mërzitshëm, në Shtëpinë e Bardhë të Donald Trumpit. Trump e ka tronditur me themel eki
Pas shkarkimit, Tillerson thyen heshtjen me kritika ndaj Rusisë Ish-sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson i shkarkuar sot nga detyra, thotë se do të kthehet në jetën private, duke
Pas Tillerson, Trump shkarkon një prej njerëzve më të besuar (FOTO LAJM) John McEntee, asistenti personal i Presidentit Trump, u largua papritmas nga Shtëpia e Bardhë të hënën në një tjetër ndr
Zbulohet shkaku: Përse Trump largoi Rex Tillersonin nga stafi i ngushtë Kim Jong Un është bërë shkak për shkarkimin e sekretarin të Shtetit, Rex Tillerson. Ajo që paralajmëruan mediat që në në
Tillerson uron Kosovën për Pavarësi Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, ka uruar qytetarët e Kosovës për 10-vjetorin e pavarësisë. Përmes një de
Tillerson mbërrin në Turqi, në fokus marrëdhëniet mes dy vendeve Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, mbërriti në Ankara për një vizitë pune. Tillerson në mbrëmje do të prite
Vjen reagimi i Amerikës pas kërcënimit të Turqisë Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të gjejnë një mënyrë për të punuar në të njëjtin drejtim si aleati i saj i NATO-s,
Tillerson ka një mesazh për Gjykatën Speciale në Kosovë Pas reagimit të Ambasadës Amerikane edhe Departmenti Amerikan i Shtetit e ka paralajmëruar Kosovën për mundësinë e shfuq
Lavrov dhe Tillerson nënvizojnë nevojën për të negociuar për Korenë e Veriut Shefat e diplomacisë ruse dhe amerikane, Serguei Lavrov dhe Rex Tillerson zhvilluan të martën një bisedë telefonike kush
Tillerson: Nëse përdoret ushtria kundër Koresë së Veriut, unë kam dështuar Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson deklaroi sot se në rast të përdorimit të alternativës ushtarake kundër Kores
Do duhen dy vite për transferimin e ambasadës së SHBA-ve në Jerusalem SHBA-të nuk do ta zhvendosin ambasadën e saj nga Tel Avivi në Jerusalem për të paktën dy vite, deklaroi sot sekretari am
Komfirmon Shtëpia e Bardhë: Rex Tillerson do të shkarkohet Shtëpia e Bardhë ka konfirmuar se Rex Tillerson do të mbetet në krye të Departamentit të Shtetit. Reagimi i Shtëpisë
E ka quajtur presidentin “hajvan”, Trump gati ta shkarkojë Tillerson-in Shtëpia e Bardhë po mendon ta zëvendësojë sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, me shefin e Agjencisë Qendrore
Sekretari amerikan i Shtetit ka një porosi për Ballkanin Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson u ka bërë sot thirrje popujve në Ballkan që të braktisin “armiqësitë e vjetr
Sekretari amerikan i shtetit, mesazh Shqipërisë me rastin e 105 vjetorit të Pavarësisë Me rastin e 105 vjetorit të Pavarësisë edhe sekretari amerikan i Shtetit Rex W. Tillerson, ka uruar Shqiperinë dhe refor
Familjes Assad po i vjen fundi? Sekretari amerikan Rex Tillerson, ka thënë se sundimi se familjes Assad në Siri është duke i ardhur fundi. Sipas tij
Tillerson akuzon Kinën për përmbysjen e rendit global Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson ka sulmuar Kinën për përmbysjen e rendit global, siç tha, minimin e sovranit
Tillerson: Kërkojmë zgjidhje diplomatike me Korenë e Veriut Sekretari amerikan i shtetit Rex Tillerson nguli këmbë se Presidenti Donald Trump dëshiron që të zgjidhë përballjen me K
Trump: Nëse Tillerson më ka quajtur hajvan, e sfidoj të matim inteligjencën Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka sfiduar sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Rex Tillerson, që të masin koeficientet
Tillerson e quajti Trumpin budalla? Pas një sërë raportimesh mediatike, Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, nuk ka pranuar të përgjigjet nëse e ka