999 rezultate për

thesarit

Hallakaten institucionet e Ahmetajt, financat shpenzojnë pa lejen e thesarit Drejtoria e Përgjithshme Thesarit ka humbur kontrollin mbi shpenzimet buxhetore, pasi sipas një auditimi që ka bërë Kont
Erdogani dorëzohet para Trumpit, SHBA heq sanksionet për ministrat e tij Departamenti Amerikan i Thesarit hoqi sanksionet ndaj ministrit të Brendshëm turk, Süleyman Soylu dhe ministrit të Drejt
Time flet për legjendën e thesarit të Mbretit Zog që ndodhet ne New York Nga Annalisa Lo Monaco Zogu I, është ndoshta sundimtari më pak i njohur europian i shekullit XX, dhe pothuajse me sig
Erdogan bën dhëndrin ministër të thesarit, tronditen bursat, lira turke në rënie totale Prej disa ditësh, bursat dhe kursi i këmbimit në Turqi kanë pësuar një goditje të fortë pasi Erdogan shpalli kabinetin e
Erdogani bën Beratin ministër të Thesarit Ditën e sotme presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar. Mes kabinetit me 16 m
Tek Guri i Kamjes, të huaj e shqiptar në kërkim të thesarit gjigant në Pogradec Qyteti i Pogradecit njihet për bukuritë e liqenit por vitet e fundit është kthyer edhe në një qendër për Gjahtarët e The
6000 kg ar e diamantë, ky është vendi ku është groposur thesari i Teutës Prej shekujsh në krahinën e Mokrës qarkullon një legjendë për një thesar përrallor që është fshehur në këtë zonë. Sipas
SHBA-të vendosin sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut Departamenti Amerikan i Thesarit ka goditur sërish Korenë e Veriut me sanksione të reja që synojnë tetë banka si dhe 26
Si u grabitën 340 kg flori nga thesari i Shqipërisë në tunelet e minuara të Kërrabë? Kane kaluar më shumë se 20 vite nga vjedhja e bujshme dhe misterioze e floririt të Thesarit të Shtetit, pikërisht në tun
Sekretari i Thesarit të Vatikanit mohon akuzat për ngacmime seksuale Kardinali George Pell, i cili akuzohet për raste të shumta ngacmimesh seksuale nga prokurorët e Melburnit në Australi, n
Shefi i Thesarit në Vatikan akuzohet për abuzime seksuale Shefi i Financave të Vatikanit, kardinali George Pell, figura më e lartë katolike e Australisë, përballet në vendin e ti
Trump nënshkruan urdhrin e radhës ekzekutiv Sipas Shtëpisë së Bardhë, Presidenti Donald Trump nënshkroi sot një urdhër ekzekutiv që i kërkon Departamentit të Thesar
"Mbreti i Falimentimit" do të emërohet kreu i Thesarit të ShBA-ve Presidenti i ri i ShBA-ve Donald Trump pritet të emërojë investitorin miliarder Ëilbur Ross si sekretar të tregtisë.
SHËNIM/ Siguria e pushtetit dhe siguria e qytetarëve Nga Albeu.com Mund të thuhet pa droje se në këtë vend nuk kanë mbetur më hapësira ku krimi dhe keqbërësit nuk ka
Punonjësit e administratës publike ende s'kanë marrë rrogat Ndonëse jemi në datën 7 janar, punonjësit e administratës publike nuk kanë marrë ende pagat dhe kjo për shkak të buxheti
Pas vjedhjes, Banka e Shqipërisë parashikon kontrolle strikte të thesarit Banka e Shqipërisë duket se ka nxjerrë një mësim të mirë nga vjedhja e 713 milionë lekëve nga thesari i saj në Dajt duke
Banka e Shqipërisë hap Muzeun e Parave (FOTO LAJM) Banka e Shqipërisë përuroi dje godinën e re në një ceremoni ku ishin të pranishëm, Guvernatori Gent Sejko, kryeministri
Rinis të funksionojë Serveri i Thesarit të Shtetit i bllokuar prej ditësh Nga sot ka rinisur të funksionojë Serveri i Thesarit, i cili ishte i bllokuar prej ditësh. Lajmin e bën me dije Portali
Probleme me serverin e Thesarit të Shtetit, bllokohen pagesat Prej ditës së dielë në mbrëmje serveri i Thesarit, përmes të cilit shteti shqiptar kryen të gjitha pagesat nuk funksiono
Vjedhja e Thesarit të BSH, 20 vjet burg Bitrajt dhe 15 vjet Bruzias Prokuroria ka kërkuar dënimin me 20 vjet burg për Ardian Bitraj, të akuzuarin kryesor për vjedhjen e 713 milionëve lekë