999 rezultate për

thaci

DW: Si u rrëzua amendamenti i Hashim Thaçit Mandati i Dhomave të Specializuara, apo siҫ njihet në opinion Gjykata Speciale do të zgjasë deri në njoftimin e Kë
Kryeprokurori i Hagës parashikon dënim të përjetshëm për Hashim Thaçin (FOTO LAJM) Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith, në letrën e tij drejtuar Gjyqtarit të Procedurës Paraprake, N
"Nga shko Hashim këta dorëzohen vetë", Kurti fjalë të tjera për shkuarjen e Thaçit në Hagë Kur Albin Kurti pyetet se a do t’i dorëzonte ish-komandantët e UÇK’së në Gjykatë Speciale nëse do të ishte në pushtet, i
Avokati i Thaçit: Kërkesa për arrestim ka redaktime të çuditshme David Hooper, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka ritheksuar se do të synojë që ta mundësojë lirimin me
Nis konferenca në Hagë ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit Ka nisur konferenca mbi ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, Jakup Krasniqit.
Isa Mustafa: Kam biseduar me Thaçin dhe Veselin për zgjidhjen e presidentit të ri Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa kërkon nga subjektet politike bashkëpunim për gjetjen e një zgjidhje për postin president
Rama i thur lavde Hashim Thaçi: Liria ka emrin e tij! (FOTO LAJM) "Liria e ka një emër". Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto të ish-presidentit Hashim Thaçi duke e cilësuar si p
Caktohet data kur do të mbahet seanca e dytë e Thaçit në Hagë Seanca e dytë dëgjimore për ish-Presidentin Hashim Thaçi është caktuar të mbahet në datën 18 nëntor në orën 11:00. N
Babai i Hashim Thaçit: Luftoi për liri, pres që djali të kthehet faqebardhë Haxhi Thaçi, babai i ish Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi u shpreh se djali i tij qëllimin e vetëm e ka pasur që të
Ngjela: Hashim Thaçi duhet të ishte i pari që shkonte në Hagë! Hashim Thaçi dhe Jakup Krasniqi u përballën sot me drejtësinë në Dhomat e Specializuara në Hagë, ku u përballën me akuza
Do të dalë nga paraburgimi Hashim Thaçi? Flet avokati i ish-Presidentit Dastid Pallaska, avokat i ish-presidentit thotë se nuk ka asnjë arsye që mbahet në paraburgim Hashim Thaçi. Ai flet p
Menduh Thaçi shpërthen ndaj politikanëve në Shqipëri “Kjo është gjëja më pozitive që i ka ndodhur Hashim Thaçit”. Kështu e ka cilësuar kreu i PDSH në Maqedoninë e Veriut
Hashim Thaçi del për herë të parë para Gjykatës së Hagës Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara t
Në lidhje me djalin e Thaçit? Reagon për herë të parë Kejvina (FOTO LAJM) Kejvina Kthella është një ndër modelet më të komentuara shqiptare, e cila merr gjithmonë vëmendje me çdo paraqitje të sa
Lidhja sekrete e Kejvinës me djalin e Thaçit, nga jeta mes luksit te marrëdhenia pas konfiskimit të pasurisë Bastisja në shtëpinë e ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ishte kryelajmi i ditës së djeshme në mediat e Kosovës
Ka në trup tatuazhin e Thaçit, modelja e pikëlluar: Me ty në përjetësi (FOTO LAJM) Pas konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale për ish-presidentin Hashim Thaçi, i cili më pas dha dorëheqjen dhe shk
"Serbët kishin planifikuar atentat ndaj Thaçit" (FOTO LAJM) Inspektori maqedonas në Drejtorinë e gjashtë policore, Zoran Dinevski, sot është pranë daljes në pension. Por e kujto
Hashim Thaçi del të hënën para prokurorëve të Gjykatës Speciale Gjykata Speciale ka njoftuar se më 9 nëntor në orën 15:00, do të mbahet paraqitja e parë e Hashim Thaçit në sallën e gjy
"Tortura e zhdukje të kundërshtarëve”, çfarë përmban aktakuza ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit Ish-presidenti I Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit dhe kreu I grupit parla
Gjykimi i Thaçit e Veselit, Engel thirrje SHBA-së të ekzaminojë punën e Speciales Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, Eliot Engel tha se Hashim Thaçi tregoi respektim nda