999 rezultate për

tensionet

Rriten tensionet me Iranin, arrestohet ambasadori britanik Ministria e Jashtme e Britanisë tha ditën e djeshme se ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tehran është arrestuar për
Tensionet në Lindjen e Mesme, Ministria e Jashtme apel shqiptarëve Ministria e punëve të jashtme ditën e sotme përmes një njoftimi i bën apel qytetarëve shqiptarë të shmangin udhëtimet në
Tensionet Iran-SHBA, rriten masat e sigurisë ne kampin e muxhahedinëve në Manzë Pas tensioneve në rritje mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara, janë shtuar masat e sigurisë edhe në kampin e muxhahedinë
Tensionet pas ekzekutimit të Soleimanit, Gjermania njofton tërheqjen e trupave nga Iraku Në Iran tashmë gjakrat janë nxehur edhe më shumë dhe lideri suprem i vendit ka premtuar hakmarrje ndaj SHBA-ve. Për s
"Ndizen" tensionet mes Iranit dhe SHBA-së, 80 milion dollar për "kokën" e Trump Vrasja e gjeneralit të Iranit ka ndezur ashpër tensionet mes Teheranit dhe Uashingtonit. Mediat e huaja raportojnë se au
Vijojnë tensionet në Mal të Zi, serbët përplasen me policinë Vijojnë tensionet në Mal të Zi, ku serbët janë ngritur në protestë kundër miratimit të një ligjit për Liritë Fetare.
Marrin fund tensionet dhe konfliktet, kjo shenjë është me fat Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive, gjatë së cilës do të mund të merrni frymë, pas tensioneve dhe debateve që
Tensionet mes Harryt dhe William, çfarë mendon Princesha për këtë? William dhe Harry tashmë kanë mes tyre disa tensione konflikte të cilat kanë shqetësuar gjithë familjen. Sipas Us Wee
Shtohen tensionet, Koreja e Veriut hedh dy raketa të reja Koreja e Veriut ka hedhur dy raketa, ndoshta balistike, drejt detit në bregun e saj lindor. Njoftimi u bë nga Koreja e J
Tensionet në Siri, ministrat e NATO’s takohen në Bruksel Ministrat e Mbrojtjes së vendeve anëtare të NATO-s do të takohen të enjten në Bruksel për negociata, të cilat me shumë g
Rriten tensionet në Vlorë, ndërhyn polica Vijon të jetë mjaft e tensionuar situata në Radhimë të Vlorës, ku ka përplasje të vazhdueshme mes banorëve dhe punonjësv
Tensionet te Teatri, reagon Soreca: Teatri është i politizuar Ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca ka folur sot për çështjen e Teatrit Kombëtar, ndërsa ka theksuar se ajo t
Rriten tensionet te Teatri Kombëtar, lëndohet artistja e njohur (VIDEO) Ditën e sotme, forca të shumta policie kanë rrethuar Teatrin Kombëtar teksa ka filluar zbrazja e tij. Artistë të shumtë
Tensionet në kulm, avionët rusë futen në qiellin e Japonisë Ushtria japoneze tha se aeroplanët e saj luftarakë u detyruan të ngrihen në ajër pasi dy aeroplanë ushtarakë rusë shkelë
Tensionet para KZAZ-ve/ Lleshaj në 14:30 deklarate per median, çfarë vendimi do marrë Ministri? Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj pritet të dalë në një deklaratë për median lidhur me situatën në të cilën ndodhet ve
Vazhdojnë tensionet, policia hedh gaz lotsjellës Policia largon protestuesit me uje me presin dhe gaz lotsjelles. Vazhdon të jetë e tensionuar situata para godinës së
Profil/ Kush është gazetari gjerman që rriti tensionet në Shqipëri (FOTO LAJM) Kryetarja e Partisë Socialiste të degës Tiranë, Blerina Gjylameti pati një përplasje me nënkryetarin e LSI, Luan Rama, i
Venezuela në prag të Luftës Civile, rriten tensionet SHBA-Rusi Mijëra marshues protestuan në Venezuelë të mërkurën, në përpjekje për të detyruar presidentin socialist Nicolas Maduro t
Rama nis kërcënimet ndaj BE-së, i fajëson edhe për tensionet Kosovë-Serbi Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për agjencinë franceze AFP, është shprehur se paqartësia e BE-së ndaj angazhimi
LIVE: Nisin tensionet e para të protestës, hidhen shashka drejt policisë Protesta e sotme te Parlamenti ka nisur menjëherë me hedhje kapsollash në drejtim të forcave të policisë, që janë të ven