999 rezultate për

temperatura

Moti i acartë përfshin vendin, termometri shënon -13 gradë Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjell
Acari pushtoi Shqipërinë, meteorologët zbulojnë kur pritet përmirësimi i motit Prej ditësh, moti në vendin tonë vijon të jetë i ftohtë, me temperatura në minus. Temperatura më e ulët që është parash
Moti vjen me surpriza, IGJEUM: Temperaturat arrijnë në -15 °C Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave. Sipas IGJEUM pasditen e sot
Si ndryshimet klimatike po ndikojnë keq bujqësinë edhe në Shqipëri Ndryshimet klimatike vitet e fundit e kanë bërë dimrin më të thatë dhe i kanë zgjatur temperaturat e ftohta në të gjithë
Temperaturat u ulën shumë, si të pastroni xhamin e ngrirë të makinës Në këto mëngjese të ftohta nuk ka gjë më të sikletshme se mëngjesi, teksa përpiqesh të shkrish akullin në xhamat e makin
-7 gradë, Korça zgjohet nën tapet të bardhë dëbore Në Korçë gjatë natës ka pasur reshje dëborë me intensitet, kryesisht në orën 19:00-02:00. Reshjet e dëborës janë shoq
Më në fund dimër, zbresin ndjeshëm temperaturat Sipas MeteoAlb masat ajrore me origjinë polare do të diktojnë orët e para të ditës mot të kthjellët, por të ftohtë në të
Bie bora e parë në Shkup e Tetovë, sonte priten reshje të borës në të gjithë territorin Reshjet e dëborës pritet të ketë në orët e natës në gjithë territorin e vendit, posaçërisht në pjesën perëndimore të ven
Temperaturat ulen edhe më tepër, ngrica të forta dhe reshje bore në këto zona Reshjet e shiut dhe të dëborës do të jenë të pranishme deri në orët e para të mëngjesit të së premtes. Sipas sinoptik
Ulen temperaturat, reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit Vendi ynë gradualisht është prekur nga vala e të ftohtit polar që në fillim të kësaj jave kishte përfshirë Evropën. Temp
Fillon acari, këto zona pritet të mbulohen nga dëbora në orët në vijim Ditën e sotme reshjey e shiut kanë qenë me intensitet më të ulët, por gjithashtu temperaturat kanë pësuar rrënie. Sip
Kjo është këshilla e ekspertëve për të gjithë ata që zgjohen me alarm në mëngjes Zgjohesh në mëngjes duke e fikur të paktën dy herë (ose edhe më shumë) zilen e alarmit, skenë e njohur për të gjithë apo
Bie intensiteti i reshjeve, temperaturat shkojnë nën zero Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të
Reshje me intensitet të ulët dhe ulje temperaturash, parashikimin e motit për sot Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të
Java nis me reshje dhe temperatura të ulëta Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të
Spanja regjistroi temperaturën më të ulët ndonjëherë Reshjet e mëdha të borës dhe erërat e akullta godasin. Madje meteorologët kanë njoftuar se dje është regjistruar tempera
Moti sot i paqëndrueshëm, si do të ndryshojnë temperaturat Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me vranësira dh
Ulen temperaturat, parashikimi i motit për sot Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me vranësira dh
E dashura e Graziano Pelle ngre temperaturat (FOTO LAJM) E ndërkohë që flitet për kalimin e Griaziano Pelle te Interi si zëvendësuesi i Lukakut, e dashura e tij Viktoria Varga v
Reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me vranësira dh