999 rezultate për

televizionit

Në prag të lindjes së bebit, Fatma Methasani bëhet drejtoreshë e televizionit (FOTO LAJM) Pak muaj më parë u raportua se televizioni INTV po mbyllej. Më pas edhe vetë moderatorët e konfirmuan këtë. Mirëpo ky te
Grabitet televizioni lokal në Peqin Gjatë mbrëmjes së djeshme maskat kanë grabitur godinën e televizionit "Klaudiana". Mësohet se persona ende të pa iden
Qëllohet me armë pronari i televizionit në Shqipëri Të shtëna me armë në Rrëshen. Mëësohet se objektiv i të shtënave ka qenë Kastriot Reçi. Atentati ka ndodhur në qendër
Sot, dita Botërore e Televizionit 21 nëntori përkon me Ditën Botërore të Televizionit. Kjo ditë simbolizon komunikim dhe globalizimin në botën bashkëko
21 nëntori, Dita Botërore e Televizionit por dhe e Euronews Albania Gjithçka që na rrethon, varet nga këndvështrimi. Ky është mesazhi që po përcillet këto ditë nëpër portale dhe rrjete soc
Jona Spahiu tregon si i mbyllën dyert e televizionit: Më thonin s’bën për këtë punë Jona Spahiu ka qenë e ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soirée” me Jonida Shehun në Top Channel. Ajo ka treguar sesi ë
E FUNDIT/ Blindohet Unaza, shoqërohet në polici edhe operatori i televizionit Edhe mbrëmjen e sotme banorët e Astirit kanë dalë në protestë duke bllokuar rrugën. Nga raportimet e para mësohet se
Përplasje mes pronarëve, zbulohet arsyeja e mbylljes së “InTV” (FOTO LAJM) Ditën e djeshme u bë me dije se televizioni “InTV” do të mbyllet. Shkak për këtë është bërë tërheqja e drejtuesit të
Rikthehet “Big Brother”! Zbulohen detajet e studios “Big Brother Albania” ka qenë një ndër reality show-t më të pëlqyera të publikut shqiptar. Për 9 edicione ky emision
Vdes tragjikisht ylli i njohur i televizionit (FOTO LAJM) Ditën e sotme ylli televiziv Emily Hartridge ka gjetur vdekjen e menjëhershme pas një aksidenti me një kamion. Prezan
Marina Vjollca sërish në televizion, ku do ta shikojmë në sezonin e ri (FOTO LAJM) Mungesa e saj e gjatë në ekranin e televizionit ngjalli lloj- soj aludimesh. Një që mund të kishte vendosur të tërhiqej,
Gafa e televizionit Indian po thyen rrjetin, Ronaldo titullar me United (FOTO LAJM) Një televizion në Indi ka bërë një gafë në prezantimin e formacionit zyrtar të Manchester United për ndeshjen e kthimit
Policia bllokon ambjentet e televizionit, protestuesit refuzojnë të largohen Policia e Serbisë ka bllokuar njërën hyrje të Televizionit Publik të Serbisë RTS, ku një numër i madh protestuesish po p
Ministri i brendshëm i Serbisë u kërkon protestuesve të largohen nga ambjentet e televizonit Ministri i Brendshëm i Serbisë, Stefanoviq ju ka bërë thirrje protestuesve që ta lirojnë objektin e televizionit publik
E FUNDIT/ Protestuesit serbë pushtojnë zyrat e televizionit shtetëror Një numër i madh i protestuesve kundër qeverisë serbe, kanë hyrë në objektin e Televizionit Publik të Serbisë pasi që ja
Arbana largohet nga Top Channel? Zbulohet sherri Që prej ditës së djeshme, po bën bujë të madhe në media lajmi se moderatorja e "Dua të të bëj të lumtur", Arbana Osmani,
Investigimi i televizionit italian: Mafia pjesë e parlamentit shqiptar (VIDEO) Media italiane është marrë këtë herë me një investigim për ndikimin e mafias shqiptare në politikën në vend. Televizi
Sulm në Kabul, 20 të vrarë dhe 70 të plagosur Të paktën 20 persona u vranë dhe 70 u plagosën sot në dy sulme në Kabul. Askush deri më tani nuk ka marrë përgjegjësi
Hidhet në erë makina e pronares së televizionit (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm tronditi Beogradin mëngjesin e sotëm duke shkaktuar alarm tek forcat e sigurisë dhe qytetarët.
LSDM reagon ndaj Televizionit Publik, kërkon dorëheqjen e drejtuesëve Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë, ka reaguar për programin e Radio Televizionit të Maqedonisë (RTM) të emituar sot,