999 rezultate për

telekomit

Shtyhet fundosja e Telekomit Është arritur marrëveshje që të shtyhet afati për pagesë ndaj Z-Mobile. Kjo ka ndodhur pak minuta më parë në një takim q
Familjarët e politikanëve po punësohen në Telekom, a ka ligj që i ndal? Në prag të përgatitjes për privatizim të Telekomit, partitë në pushtet, me theks të veçantë AAK-ja e kryeministrit Ramus
Ejupi jep dorëheqje nga Telekomi por a do të rivlerësohen fëmijët e tij? Qershori i vitit të kaluar ka rezultuar të jetë muaji fatlum për familjen e Osman Ejupit. Brenda pak ditësh, të gjithë f
Ky është drejtuesi i ri i Telekomit (FOTO LAJM) Bordi i Drejtorëve i Telekomit të Kosovës Sh.A., në mbledhjen e fundit, unanimisht ka vendosur që për pozitën e kryeshef
Gent Begolli largohet nga drejtimi i Telekomit Gent Begolli ka dhënë dorëheqje nga posti i Drejtorit të PTK-së. Begolli është pjesë e AAK-së dhe ka qenë një ndër njerë
Mustafa del para gjykatës, a do të goditet korrupsioni? Ish-kryeshefi ekzekutiv i Postës dhe Telekomit, Agron Mustafa, së bashku me Ejup Qerimin dhe Rexhë Gjonbalajn kanë dalë
Organizata Çohu: I gjithë Telekomi është kapur përsëri nga politika Vendimi i Bordit të Drejtorëve të Telekomit të Kosovës për zgjedhjen e Gent Begollit, kryeshef ekzekutiv të kësaj ndërma
AAK merr drejtimin e Telekomit, ky është drejtori i ri Bordi i Telekomit të Kosovës ka zgjedhur të enjten për drejtor ekzekutiv të Telekomit të Kosovës, Gent Begollin. Zgje
Pse qeveria nuk e shkarkon bordin e dështuar të Telekomit? Shkarkim të menaxhmentit dhe të Bordit aktual të Telekomit të Kosovës kanë kërkuar dy partitë opozitare, LDK-ja dhe Vetë
Pse u shty zbatimi i plotë i kodit telefonik? Kosova është vonuar me zbatimin e kodit të saj telefonik +383. Shtyrja e zbatimit të këtij kodi deri më 31 tetor të këti
ZTE ndërpret prodhimin e smartfonëve pas sanksioneve amerikane Pas telefonave të mençur ZTE në shumë vende nuk janë më në dispozicion në Kinë, kompania duhet të pranojë probleme. M
Qeveria nuk i jep asnjë cent Telekomit, a do ta falimentojë? Qeveria e Kosovës nuk do të paguajë borxhet e Telekomit të Kosovës, dikur kompania më profitabile në vend, por do të gje
Tetovë, vidhet baza e Telekomit të Maqedonisë Me 17.04.2018 rreth orës 12.00, i punësuar në firmën për mirëmbajtjen e stacioneve bazë të “Telekomit të Maqedonisë” në
Mustafa largohet përfundimisht nga Telekomi, ky e zëvendëson Telekomi i Kosovës nëpërmes një komunikate për media bën të ditur se Nuredin Krasniqi do ta ushtrojë detyrën e kryeshefi
Administrata e Trump flet për ndërtimin e rrjetit 5G Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë treguan gjatë një diskutimi se ende nuk ka ndonjë gjë zyrtare sa i përket lançimit të këti
DETAJET/ Prokuroria Speciale heton Agron Mustafën Rreth tetë muaj pasi kryeshefi ekzekutiv i Postës së Kosovës, Agron Mustafa njoftoi se ka shpëtuar nga falimentimi kompa
Prokuroria Speciale nis hetime ndaj Agron Mustafës dhe dy zyrtarëve të Telekomit Rreth tetë muaj pasi kryeshefi ekzekutiv i Postës së Kosovës, Agron Mustafa njoftoi se ka shpëtuar nga falimentimi kompa
Edhe Mustafa përfshihet në debatin e lidhjes së Haxhi Shalës me këngëtaren Drejtori i Telekomit, Agron Mustafa ka reaguar ndaj gruas së Haxhi Shalës pasi kjo e fundit tha se në vendin ku aktualis
Si u zgjodh në bordin e drejtorëve të Telekomit? Mediat sulmojnë Zamir Mehmetin Mediat të afërta me VMRO-DPMNE kanë kritikuar emërimin e aktivistit të Revolucionit të Larmë, Zamir Mehmeti për anëtar t
Serbia kushtëzon kodin telefonik, ja dy kërkesat Serbia ka kushtëzuar kodin telefonik për Kosovën duke parqitur dy kërkesa. Sipas medieve, Serbia do që dega e Teleko