999 rezultate për

teatrit

Agim Bajko emërohet drejtori i ri i Teatrit të Kukullave Këshilli i Ministrave ka emëruar drejtor të ri në Teatrin e Kukullave, Agim Bajkon Vendimi është marrë dje, ndërsa pr
Meta flet tek Teatri Kombëtar, në sallë dëgjohet "Rama ik" (VIDEO) Presidenti i vendit Ilir Meta në kuadër të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, ishte i pranishëm në ambiente
"Varrimi sipas amanetit", ikona Nexhmie Pagarusha përcillet nesër për në banesën e fundit Ditën e djeshme këngëtarja Nexhmie Pagarusha u nda nga jeta dhe nesër do të përcillet për në banesën e fundit. Pasi
I mbijetoi tërmeteve shkatërruese, Veliaj i vendosur për shembjen e Teatrit: Të rrinë aty sa të duan Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka treguar edhe njëherë se nuk ka ndërmend të heqë dorë nga shembja e Teatrit. E
Shembja e Teatrit, Meta merr letrën alarmante nga Presidenti ekzekutiv i Europa Nostra Presidenti ekzekutiv i Europa Nostra, Hermann Parzinger i ka dërguar një letër Presidentit, Ilir Meta ku i shpreh shqetë
"Teatri" shkon në Kushtetuese, kur do zhvillohet seanca e parë Gjykata Kushtetuese ka marrë në shqyrtim çështjen e prishjes së Teatrit Kombëtar pas kërkesës së Presidentit Meta. Pë
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Nuk na pritën në Bashkinë e Tiranës, diçka fshihet Juristi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Dorian Matlija, tha se nuk dihet kur mund të japin informacion në lidhje me
"Vjen natën e shqyen banderolat", Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit denoncon Leart Vasilin Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit me anë të një statusi në “Facebook” ka reguar kundër pretendimeve të Laert Vasilit se ë
Tha se e dhunuan aktorët e Teatrit, Kastriot Çipi i hakërrehet keq Laert Vasilit (VIDEO) Aktori Laert Vasili postoi njw video tw prerw me tw cilwn pretendonte se është dhunuar fizikisht nga disa aktorë pjesë e
"Ti do më q** motrën mua", plas sherri mes Laert Vasilit dhe aktorëve për mbrojtjen e Teatrit (VIDEO) Aktori Laert Vasili ka publikuar në llogarinë e tij në "Facebook", një video ku dëgjohet se po konfliktohet me regjisori
Europa Nostra shpëton Teatrin Kombëtar nga shembja Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri përshëndet vendimin e organizatës Europa Nostra për ta listuar zyrtarisht Tea
Aktivistja e teatrit: Tentuan të më fusin me zor në makinën e policisë (VIDEO) Adriana Kalaja, e cila njihet si një aktiviste në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, tregoi për FaxNeës se çfarë ndodhi pak m
Publikuan videon e ndihmave, kallëzohen dy përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Ndërkohë që në Shqipëri vazhdon gjendja e vështirë e pas tërmetit që mori 51 jetë, Policia e Shtetit i ka vënë qëllim ve
Qeset zbrazen në Ministrine e Brendshme, ku po shkojnë ndihmat? (VIDEO) Skandali i vjedhjes së ndihmave vazhdon. Sipas pamjeve të publikuara nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, qese me ndihma
Denoncon aktori shqiptar: Policia e Shtetit po bllokon ndarjen e ndihmave! "Po hasim në rezistencë absurde të policisë së shtetit që për turp përpiqet të bllokojë ndihmat për qytetarët" Qytet
Teatri fortezë solidare, i vijnë në ndihmë të prekurve nga tërmeti (VIDEO) Ditën e sotme pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë të gjithë aktorët që janë në mbrotje të teatrit janë solida
"Teatër" brenda teatrit, shembet skena teksa kërcenin balerinët (VIDEO) Ky është momenti kur njeh grup balerinën bien nga skena. Kjo për arsyen se skena ku ata po kërcenin u shemb papritur.
Shembet tavani i teatrit në Londër, lëndohen spektatorët (FOTO LAJM) Çatia e Teatrit Piccadilly në Londrën qendrore është shembur gjatë mbrëmjes së djeshme duke u rrëzuar mbi vizitorët.
70-vjetori i Teatrit Migjeni, ndërpritet energjia gjatë ceremonisë Ditën e sotme Teatri Migjeni në Shkodër bën 70 vjetorin. Një episod i shëmtuar ka ndodhur sot gjatë ceremonisë për 70
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit jep alarmin: Nesër Policia rrethon teatrin Aleanca për Mrojtjen e Teatrit, e cila për më shumë se një vit po proteston kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, ka dhën