999 rezultate për

teatrin

PD padit arkitektin danez për Teatrin Kombëtar: I përfshirë në korrupsionin e Ramës dhe Veliajt Partia Demokratike dërgon për ndjekje penale arkitektin danez Bjarke Ingels, pasi sipas tyre është përfshirë në ”projekt
Rama për Teatrin: Edhe Cerga është dakord Kryeministri Edi Rama vijon të publikojë qëndrimet e artistëve të cilët janë dakord me ndërtimin e një Teatri të ri.
"Unë ju ulem në gjunjë për Teatrin", aktorja e njohur i lutet Ramës Këngëtarja dhe aktorja e njohur shqiptare, Justina Aliaj, i është bashkuar këtë të mërkurë protestës së artistëve, për t
Gazeta gjermane jehonë Teatrit Kombëtar: Artistët bërtasin "rroftë Teatri, poshtë diktatura" Gazeta gjermane “Tageszeitung” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve më të fundit në lidhje me çështjen e Teatrit Kombë
OSBE për Teatrin: Këshilla doli nga konteksti, ne mbështesim reformat Sekretari i OSBE Thomas Greminger, ka reaguar lidhur me ccështjen e tensionuar të Teatrit Kombëtar. Artistë bënë një kër
Lapaj: 1 km autostradë më pak duam dhe Teatrin e ndërtojmë me lekët tona Juristi Adriatik Lapaj mbrëmjen e djeshme ka qenë i ftuar në emisionin “Tepora” në RTV Ora ku ngriti problemin se situa
Kastro Zizo deklaratë të fuqishme për teatrin, e quan "bordello" (FOTO LAJM) Kastro Zizo ka reaguar për çështjen e teatrit që ka ndarë aktorët shqiptarë në dy grupe, ata që duan prishjen e tij dhe
Rama publikon amanetin e regjisorit Luarasi: Ta ndërtojmë një teatër të ri Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vendosur të publikojë një tjetër reagim të artistëve shqiptarë që janë dakor
Basha: Loja me Teatrin për të fshehur grabitjen 200 mln euro, ndryshimi pas një viti Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka risjellë sot postimin e një viti më parë lidhur me Teatrin Kombëtar: Loja me
Artistët rimarrin Teatrin, nis shfaqja e Mehdi Malkajt Pak minuta pas protestës përballë ambjenteve të teatrit, ndryshe nga herët e tjera, këtë mbrëmje artistët kanë vendosur
Turistët spanjollë vizitojnë Teatrin: Në vendin tonë objekte të tilla ruhen Një grup turistësh spanjollë kanë vizituar godinën e Teatrit Kombëtar duke e cilësuar si godinë me vlera kulturore dhe
Policia përfiton nga pushimet, ja kur pritet ta rrethojë sërish Teatrin Ndërkohë që kanë kaluar vetëm pak ditë nga përplasja e fundit midis artistëve dhe policisë për prishjen e teatrit Kombët
Për Teatrin, Guljelm Radoja- Ndrenikës: Përse u shite miku im? Aktori Guljelm Radoja ka folur këtë të enjte në tubimin që kanë mbajtur qytetarët dhe artistët në mbrojtje të godinës së
I ndaluan të fusnin bukë e ujë, reagojnë aktorët: Këtu sundon qelbesirllëku Përplasja e 2 aktorëve Gentian Zenelaj dhe Julian Deda me policinë në orët e mbrëmshme bëri xhiron e rrjetit, ndërsa po
Rama për Teatrin: Zoti u shtoftë inatin, që të na shtojnë takatin (VIDEO) Kryeministri i vendit Edi Rama, sot ka vendosur të thotë mirëmëngjes ndryshe për gjithë shqiptarët. Në një postim në
Befason Meta, shkon në këmbë në Kushtetuese, dorëzon ligjin për Teatrin Presidenti i Republikës Meta ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetue
Rama për Teatrin: Asnjë nuk mund të pengojë ndërtimin e Teatrit të ri Lidhur me situatën e tensionuar sot pranë Teatrit Kombëtar, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Me anë të një pos
Basha i bashkohet artistëve: Kjo që po ndodh me teatrin nesër do ndodhë në shtëpitë tona Kreu i Partistë Demorkatike Lulzim Basha i është bashkuar protestës tek Teatri Kombëtar. Fjala e Bashws Qën
Policia rrethon Teatrin Kombëtar, tërhiqet zvarrë regjisori Budina (VIDEO) Mëngjesin e sotëm policia ka rrethuar Teatrin Kombëtar duke filluar kështu zbrazjen e teatrit. Ndërkohë shumë artistë ka
Aktori Robert Budina: Do ta mbrojmë fizikisht Teatrin Kombëtar Aktori Robert Budina, një nga aktivistët më në zë të "Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit", në një lidhje telefonike për e