999 rezultate për

teatri

PD padit arkitektin danez për Teatrin Kombëtar: I përfshirë në korrupsionin e Ramës dhe Veliajt Partia Demokratike dërgon për ndjekje penale arkitektin danez Bjarke Ingels, pasi sipas tyre është përfshirë në ”projekt
Ndërron jetë aktori i njohur i Teatrit (FOTO LAJM) Kush ka frekuentuar teatrin italian nuk ka se si të mos ketë hasur në shfaqjet e aktorit me famë botërore Alfiero Alfier
Kujtuam se i pajtoi Teatri: Ermali thumbon Gent Zenelajn se nuk mori pjesë me Jul Dedën në filmin e tij (FOTO LAJM) Aktori dhe producenti i njohur, Ermal Mamaqi, do të sjellë shumë shpejt filmin e tij më të ri, i cili do të titullohet “
Rama i bindur për shembjen e Teatrit, citon Reshat Arbanën Pasditen e së dielës, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të citojë aktorin Reshat Arbana. Përmes rrjeteve sociale, shefi
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit publikon mesazhin e aktorit Shkëlqim Basha: Na mbështet (VIDEO) Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe aktivistë të shoqërisë civile po vijojnë rezistencën e tyre kundër shembjes së godin
Rama për Teatrin: Edhe Cerga është dakord Kryeministri Edi Rama vijon të publikojë qëndrimet e artistëve të cilët janë dakord me ndërtimin e një Teatri të ri.
Nuk ka fund marrëzia! Ky është "përbindëshi" prej betoni që do të ngrihet tek "Ushtari i Panjohur" (FOTO LAJM) Furia e betonizimit të Tiranës nuk ka fund, madje duket se tani ka marrë një hov të ri. Në vëmendjen e publikut vjen
Basha publikon videon: Puna e Teatrit ishte loja (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk ndalon akuzat për shembjen e Teatrit Kombëtar. Së fundmi ai ka publikuar një
Rama publikon reagimin e Imamit: Nuk më zë gjumi nga qejfi për një teatër i ri Ktryeministri Edi Rma vazhdon të theksojë ndërtimin e një godine të re për Teatrin. Ai vazhdimisht po publikon mendimet
Meta nxjerr videon e Ramës para 19 vitesh: Nuk do ta "njihni" (VIDEO) Presidenti i vendit, Ilir Meta e ka nisur ditën me çështjen e Teatrit Kombëtar duke postuar një video të Ramës 19 vite m
"Unë ju ulem në gjunjë për Teatrin", aktorja e njohur i lutet Ramës Këngëtarja dhe aktorja e njohur shqiptare, Justina Aliaj, i është bashkuar këtë të mërkurë protestës së artistëve, për t
Teatri, Basha i përgjigjet Ramës: Artist i mashtrimit! (VIDEO) Beteja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për Teatrin Kombëtar është zhvendosur në facebook. Pak minuta pasi Edi Rama publi
Gazeta gjermane jehonë Teatrit Kombëtar: Artistët bërtasin "rroftë Teatri, poshtë diktatura" Gazeta gjermane “Tageszeitung” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve më të fundit në lidhje me çështjen e Teatrit Kombë
OSBE për Teatrin: Këshilla doli nga konteksti, ne mbështesim reformat Sekretari i OSBE Thomas Greminger, ka reaguar lidhur me ccështjen e tensionuar të Teatrit Kombëtar. Artistë bënë një kër
Rama publikon postimin e Ema Andreas: Jam për një teatër të ri Kryeministri Edi Rama vazhdon të publikojë statuset e aktorëve të cilët janë dakord për ndërtimin e një Teatri të Ri.
Lapaj: 1 km autostradë më pak duam dhe Teatrin e ndërtojmë me lekët tona Juristi Adriatik Lapaj mbrëmjen e djeshme ka qenë i ftuar në emisionin “Tepora” në RTV Ora ku ngriti problemin se situa
Rama pë rastin e Teatrit: PPP-ja ideale Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se Teatri i ri Kombëtar do të ndërtohet, pavarësisht kundërshtimit “të një grupi të v
Kastro Zizo deklaratë të fuqishme për teatrin, e quan "bordello" (FOTO LAJM) Kastro Zizo ka reaguar për çështjen e teatrit që ka ndarë aktorët shqiptarë në dy grupe, ata që duan prishjen e tij dhe
Fuga: Teatri një vlerë europiane, duhet mbrojtur Akademik Artan Fuga, ndërsa ka folur rreth çështjes së Tetarit Kombëtarë, tha se ai është një vlerë Evropiane dhe një vl
U akuzua se mbrojti Ramën për çështjen e Teatrit, Soreca i përgjigjet artistëve Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca i është përgjigjur deklaratës së bërë këtë pasdite nga ana e Aleancës për Mbro