999 rezultate për

team

"Skuadra e ëndrrave", Fenomeni: Unë, Messi e CR7 do t'i kishim tmerruar kundërshtarët "Dream Team Ballon d’Or" (formacioni më i mirë i historisë) i hartuar nga "France Football" shkaktoi diskutime për një f
Kupa e teatrit, "Sport Integrity Team" që në 0-1 kuota absurde: Do mbyllet 2-1 (FOTO LAJM) Përmbysja e Bylisit ndaj Tiranës në Kupën e Shqipërisë është shoqëruar me dyshime të mëdha se ndeshja është njollosur ng
SHBA, ndalohet videoloja që simulonte një sulm në shkollë Simulimi i një sulmi në shkollë nuk është më në dyqanin “online” të kompanisë “Steam”, pas reagimit të ashpër që kjo loj
Microsoft lançon programin për të punuar në grup Microsoft rilancon sfidën në terren të aplikacioneve për punë në grup përmes chatit. Kompania e Redmond, sot ka njoft
Thousands of police officers secure Albania-Israel match The State Police implemented a security plan for the match against Israel in Elbasan. The tunnel connecting Elbasan to T
The national team is home and the party begins The national football team has returned and the party has started. They were welcomed at the airport by PM Edi Rama, min
Government rewards the national team with 1 million euros The Council of Ministers has allocated 1 million euros as a reward for the national team, after winning the match agains
De Biasi publishes Albania's team for Euro 2016 National team's coach Giani de Biasi has published the list of the names who will represent Albania in Euro 2016. De
Pa duar, por i suksesshëm në ping pong (VIDEO) Një egjiptian i cili i ka humbur duart e tij në moshën 10-vjeçare është një person që ka shkëlqyer në sportin e tij të p
"Dream Team" i Napoli-Inter, nuk mungon as Hysaj (FOTO LAJM) Kur jemi pak dite larg super-ndeshjes se Serie A mes Napolit dhe Interit, Corriere dello Sport ka bere nje perzgjedhje m
Talks over July agreement continue Working groups formed to implement the Agreement of Perzhino are close to completing everything that is being discussed.
Mësimi nga eksperienca më efektiv se mësimi pasiv Mësimi nga eksperienca është një ndër mënyrat më të mira të mësimit përmes krijimit të eksperiencë. Ky është një lloj m
SDSM withdraws from talks and threatens to publish "bombs" The Social Democratic Union of Macedonia (SDSM) withdrew from the political talks today, because the Special Prosecutor,
Albanians welcome heroes home as they celebrate Euro 2016 qualification As the Albanian National Football team arrived to Tirana, after qualifying for Euro 2016 by defeating Armenia, PM Rama t
SHISH negociata me të huajt për përgjimet e kompjuterave dhe telefonave Shqipëria ka qenë në negociata për të blerë pajisje përmes të cilave do të përgjonte celularët dhe mjetet modernë të kom
Papa foli për genocidin armen, hakerat turq sulmojnë faqen e Vatikanit Ka shkaktuar shumë probleme deklarata e disa ditëve më parë të Papa Françeskut, gjatë së cilës ai e quajti genocid vrasj
Rama selfie me "basket dream team" (FOTO-LAJM) Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmë në darkën e yjeve të kombëtares kuqezi të basketbollit të gjeneratave të viteve '65 -
Aliji confirms he will be part of Albanian national team Before he was part of the U-20 National Team of Switzerland, but from now on he will be part of the Albanian national fo
Rama: Move closer to EU as a team We cannot move towards Europe by attacking each other. This was Rama's message during a conference organized in the Day
Albanian football team attacked in Serbia, match ABANDONED The match between Serbia and Albania has been abandoned after Serbian defender Stefan Mitrovic pulled down a flag carrie