82 rezultate për

taulant

Njė foto nga dasma e Taulant Ballės (FOTO) Jemi mėsuar qė ta shohim tė reagojė ashpėr nė Kuvend e jo vetėm. Kritikat e njėkohėsisht argumentat janė pjesė e pandash
Braho: Arritėm konsensusin pėr dekriminalizimin Spartak Braho ėshtė shprehur se kanė arritur konsensusin pėr ligjin pėr dekriminalizimin me PD. "Konsensusi u arrit pėr
Ragip Xhaka i kundėrpėrgjigjet Redi Jupit Baba i Taulant Xhakės, Ragipi ka reaguar pas deklaratave tė pėrzgjedhėsit U21 tė Shqipėrisė, Redi Jupi, i cili kishte th
"Blick": Mund tė kemi njė pėrballje "zvicerane" nė Francė Gazeta mė e madhe nė Zvicėr, "Blick", nuk ndalet. Sipas tyre, pasi shqiptarėt u kualifikuan pėr herė tė parė nė njė turn
Yjet e Kombėtares "ngrohin" stolin Dy javė ndėrprerje kampionatesh, pėr shkak tė ndeshjeve tė kombėtares shqiptare, nuk kanė qenė tė favorshme pėr shumė ng
Xhaka dhe Gjergjaj vizitojnė njė fėmijė tė sėmurė (FOTO) Taulant Xhaka dhe Arnold Gjergjaj, kanė treguar edhe humanitetin e tyre. Tė dy sportistėt shqiptarė sė bashku me sulmue
Xhaka dhe Gashi mundin Hykėn nė derbin e shqiptarėve Zgjati vetėm 20 minuta aktivizimi i njėkohėsishėm i Jahmir Hykės, Shkėlzen Gashit dhe Taulant Xhakės nė “derbin” e sotėm
Taulant Xhaka njė hap larg kalimit nė Serinė A Taulant Xhaka duket gjithė e mė pranė Fiorentinės. Dėshira e trajnerit tė ri tė klubit vjollcė, do tė jetė vendim tare p
Entuziasėm nga Taulant Xhaka: Drejtėsia shkoi nė vend! Taulant Xhaka ka zgjedhur tė shprehė haptazi fitoren, pėrmes njė fotoje nė faqen zyrtare nė Facebook. Ai u bė simbol
Taulant Xhaka thuajse ėshtė i Fiorentinės Mesfushori i Kombėtares shqiptare dhe Basel-it, Taulant Xhaka pritet qė gjatė ditės sė sotme tė arrijė marrėveshje me sk
De Biazi: Xhaka ėshtė “xholi” i Sousas Ardhja e Xhani de Biazit nė krye tė Shqipėrisė jo vetėm qė ka sjell rezultate tė mira nė eliminatore, por ka bėrė qė shu
Fiorentina kėrkon edhe Taulant Xhakėn Pas Shkėlzen Gashit vjollcėt kėrkojnė edhe njė tjetėr shqiptar. Paulo Sousa do tė jetė trajneri i ri i Fiorentina-s. Por
Qėlloi me armė kundėr policisė, arrestohet i shumėkėrkuari nė Sarandė (VIDEO) Taulant Xhini, njė nga personat e shumėkėrkuar nė Sarandė i dėnuar mė parė nė Shqipėri dhe Greqi ėshtė arrestuar gjatė o
Djali i Berishės ofendon Ballėn: Rama tė kthejė kėrriēin nė Librazhd Pas ngacmimit tė deputetit Taulant Balla, i cili nė njė replikė dje nė Kuvend me ish kryeministrin i ka thėnė “i thuaj S
Ja ēfarė debati u zhvillua mes Berishės dhe Ballės Taulant Balla dhe Sali Berisha janė pėrfshirė nė njė debat tė ashpėr nė parlament. Berisha ka akuzuar Ballėn se ka li
Ben Blushi – Taulant Ballės: Kurrė s’kam qenė me Saliun Ben Blushi ka kritikuar ashpėr deputetin socialist Taulant Balla, duke i thėnė atij se kurrė s’ka qenė me Saliun dhe se
Ja ēfarė mesazhi ka Taulant Xhaka pėr tifozėt serbė Taulant Xhaka ka dhėnė njė mesazh pėrpara sfidės Shqipėri – Serbi. Ai ka thėnė se ndeshja do tė jetė me siguri shumė
Spartak Ngjela ndryshon mendimin pėr Ramėn: Nuk duhet rrėzuar Nė njė debat televiziv nė emisionin “Shqip” tė Rudina Xhungės, Spartak Ngjela ka thėnė se ka takuar tė dėrguarin e Ramės
Grida Duma merr hak ndaj palės kundėrshtare, ja batutat nė "Opinion" Nuk kishte si tė ndodhte ndryshe kur mes tė majtėve dhe tė djathtėve tė mos mungojnė debatet dhe njė rast i tillė ėshtė
Balla: Basha tė dėshmojė pėr vrasjen e 4 qytetarėve Deputeti i Partisė Socialiste, Taulant Balla, nė njė dalje pėr mediat i ėshtė referuar kreut tė Partisė Demokratike, Lul
 
Tirana dhe e gjithe Shqiptaria feston sot 103-vjetorin e Shpalljes se Pavaresise

Tirana dhe e gjithe Shqiptaria feston sot 103-vjetorin e Shpalljes se Pavaresise