999 rezultate për

tatimore

Shthuret politika fiskale, ulja e pragut të TVSH pa rezultat Amendimi vit pas viti i ligjeve fiskale ka cenuar progresin që qeveria shqiptare duhet të arrinte në drejtim te të ardhu
Tatimet fillojnë aksionin kundër pronarëve që kanë dhënë ambiente me qira Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka përfunduar analizën e pagesës së detyrimeve tatimore për Tatimin mbi Qiranë nga t
Keni dhënë shtëpi apo dyqan me qira? Ben Ahmetaj ka një mesazh për ju Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve i ka bërë thirrje individëve që kanë dhënë shtëpi me qira që të deklarojnë taksat, p
Turistët kosovarë për herë të parë po prekin kupon tatimor në Shqipëri Nga Ervin Shkulaku Si rrallë herë në Shqipëri po funksionin ligji në bizneset gjatë bregdetit dhe ata që e shk
Kulmi i pushimeve, bllokohen 11 hotele në Jug të Shqipërisë Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar një mori hotelesh ku kanë konstatuar shkelje. Mësohet se janë bllokuar 11 hot
Ish-presidenti i Barcelonës: Jam në burg për punët e Barçës Ish presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell beson se ai është në burg vetëm për shkak të natyrës të punëve dhe pozitës së
Vijojnë kontrollet në bregdet, 6.9 mln lekë gjoba në veri Hetimi Tatimor po vijon me kontrollet dhe verifikimin e subjekteve, që ushtrojnë veprimtari ekonomike në sektorin e turi
Bllokohen 7 hotele luksoze në zonët turistike, ja kush janë pronarët Hetimi Tatimor po vijon me kontrollet dhe verifikimin e subjekteve, që ushtrojnë veprimtari ekonomike në sektorin e turi
Të hënën, afati i fundit për deklaratën e TVSH-së tek biznesi i vogël Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, dëshiron të sjellë në vemendje të tatimpaguesve, që janë përfshirë për herë të parë
Tatimet publikojnë listën e “zezë” të bizneseve që nuk lëshojnë kupon tatimor Administrata tatimore ka nisur publikimin e një liste me emrat e bizneseve që nuk lëshojnë kuponin tatimor. Lista pë
Plas biznesi u OJF-ve, numërohen 7580 organizata në Shqipëri Organizatat Jofitimprurëse në Shqipëri (OJF) janë shtuar dukshëm vitet e fundit, duke u pesëfishuar në raport me 7 vite
Jepni shtëpi dhe dhoma me qira, ja sa tatim do të paguani Ata që japin dhoma apo apartamente me qira gjatë sezonit turistik duhet të bëjnë vetëdeklarimin dhe të paguajnë tatimin
Burgim për Radamel Falcao, akuzohet për dy krime Nuk kanë të ndalur telashet për "yjet" e futbollit me drejtësinë. Tashmë edhe sulmuesi i kolumbian Radamel Falcao që
Ndryshon llogaritja për rimbursimin e kuponave Administrata Tatimore e Kosovës përmes sistemit elektronik EDI është duke punuar që të nxjerr modulin e ri të rimbursimi
Tatimet: Dorëzoni deklaratën e pagesës së tatim fitimit për 2017-ën Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, u ka bërë thirrje tatimpaguesve që të dorëzojnë në kohë deklaratën e pagesës së tat
Inspektorët tatimorë priten me kallashnikovë në Veri Inspektorët tatimorë gjatë aksionit të tyre për të bastisur katër lokacione të dyshimta ku biznese fiktive nga komunat v
Policia aksion në Veri, bastisen katër lokacione Departamenti i Hetimeve Tatimore (DHTI) dhe Inteligjencës sot në mëngjes ka zhvilluar një aksion kontrolli bastisje në Z
Mbyllen 3 600 biznese në tre muaj, por Rama e ka mendjen gjetkë Në tre muajt e parë të vitit (nga 3 janari deri në 30 mars) kanë kaluar në status pasiv 3652 biznese, sipas listës së pë
Ronaldo i përgjigjet Agjensisë Tatimore pas shmangies së taksave "Mos u mundoni të shuaj momentin e bukur që po jetoj me lajme të rreme", pohoi Cristiano Ronaldo, lojtar i Real Madridit
ATK: Ja kur ndërrohet forma e kuponëve fiskal Kalimi i kampanjës së re të projektit me kuponë fiskal të ATK-së, ka ngjallur reagime të shumta tek qytetarët. Por, for