999 rezultate për

tatimor

Gjobë e re nëse nuk deklaron llogaritë bankare te Tatimet Një ndryshim ligjor që ka hyrë në fuqi së fundmi u kërkon bizneseve të deklarojnë në zyrat rajonale tatimore të gjitha l
Propozimi më i ri i qeverisë, TVSH me këste Bizneset që kanë detyrime të prapambetura ndaj administstratës tatimore për tatimin mbi vlerën e shtuar mund ti shlyejnë
Zhbllokohet kompleksi Taiwani, Braçe i sulet gjykatësit Pak ditë pasi u mbyll me shumë bujë për shkak të mungesës së kuponit tatimor, ditën e sotme kompleksi Taiwani është zhbl
Tatimet i vënë kyçin Taivanit në kryeqytet, merr fund aktiviteti i kafes, restoranit dhe kazinosë (FOTO LAJM) Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar Taivanin, biznesin iconë në zemër të Tiranës. Ky vendim është marrë për mungesë
"Lamtumirë" kasat fiskale, qeveria ligj të ri për faturat Në mes të fushatës kundër informalitetit, qeveria prezanton një sistem të ri të raportimit fiskal, që do të prekë të gji
Ligji i ri hyn në fuqi: Detyrim të gjitha bizneseve, 90 ditë kohë për hapur llogari bankare Ka hyrë në fuqi ligji që detyron të gjitha bizneset, edhe ato të vogla, që të hapin llogari bankare, që është pjesë e nj
Hyn në fuqi ligji për bizneset: 90 ditë kohë për hapur llogari bankare Ka hyrë në fuqi ligji që detyron të gjitha bizneset, edhe ato të vogla, që të hapin llogari bankare, që është pjesë e nj
Tiranë, pronari i lokalit konfliktohet me inspektorët tatimor Një pronar lokali dhe dy inspektorë tatimorë janë konfliktuar gjatë orëve të mbrëmjes me njëri-tjetrin. Ngjarja ka nd
Në 2018 u mbyllën mesatarisht 33 biznese në ditë (FOTO LAJM) Mesatarisht gjatë muajit prill, 33 biznese kanë bërë kërkesë çdo ditë për të pezulluar aktivitetin e tyre. Sipas të
Flet pronari i servisit ku u modifikua "Hetimi Tatimor" Detaje të reja zbulohen në lidhje me supergrabitjen e Rinasit të ndodhur më 9 prill në pistën e aeroportit të Rinasit ku
Pensionet në rrezik? Borxhi për sigurime të papaguara 110 mln euro Në fund të vitit 2018 borxhet e akumuluara në tatime në formën e sigurimeve shoqërorë të papaguara arritën në 13.8 milia
Gazetarja kap detajin epik të grabitësve në Rinas: Na kaloi para syve të gjithëve Grabitja në Rinas vijon të sjellë një sërë reagimesh në rrjet, pasi edhe pas dështimit spektakolar të të gjithë sistemit
"Hetimi Tatimor", dalin pamjet e furgonit që përdorën grabitësit në Rinas (FOTO LAJM) Detaje të reja kanë dalë në dritë nga super grabitja e ndodhur dje në Rinas. Së fundmi janë publikuar edhe fotot e f
Digjet "Benzi" i punonjësit të tatimores në Vlorë Vijon djegia e automjeteve në qytetin e Vlorës, duke e shndërruar në një fenomen mjaft shqetësues. Një tjetër automjet ë
Mourinho pranon dënimin me 1 vit burg për mashtrim tatimor Ish-trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka pranuar dënimin me 1 vite burg që mori në Spanjë për mashtrim tatimo
Shthuret politika fiskale, ulja e pragut të TVSH pa rezultat Amendimi vit pas viti i ligjeve fiskale ka cenuar progresin që qeveria shqiptare duhet të arrinte në drejtim te të ardhu
Modriç përfshihet në mashtrim tatimor Telashet nuk kanë fund për Luka Modriç. Agjenti i mesfushorit Luka Modriç, Vladica Lemic ka përfituar plot 4.4 milionë e
EMRAT/ Policia u vë prangat tre inspektorëve të Hetimit Tatimor, për çfarë akuzohen Tre punonjës të Hetimit Tatimor pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve në Tiranë kanë rënë në pranga pasi akuzohen
"Furtunë" largimesh në Drejtorinë e Hetimit Tatimor në Shkodër Drejtoria e Hetimit Tatimor të Shkodrës është përfshirë nga një fortunë largimesh. Sipas ministres së Drejtorisë Eti
Berisha i nxori foto me kallash, kreu i Hetimit Tatimor i përgjigjet duke gjuajtur (VIDEO) Berisha ditën e sotme ka dënoncuar një arst ku kreu i Hetimit Tatimor, Bardh Tafa shihej me një kallash në dorë. Pas