999 rezultate për

task

"Do iu shkojmë gjërave deri në fund" – Kujt po i dërgon Hoti porosi për shuarjen e Taskë Forcës? Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur në Kuvendin e Kosovës për shuarjen e Taskë Forcës Anti-Korrupsion, për t
Shkarkimi i task forcës kundër korrupsion, reagon Haradinaj Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas shkarkimit të task forcës kundër korrupsio
Pentagoni publikoi pamjet zyrtare ku duken UFO-t, krijohet Task-Forca (VIDEO) Pentagoni po krijon një task forcë të re për të hetuar UFO-t që janë pikasur nga avionë të ushtrisë amerikane. Zëvend
Nga nesër shërbimi tasksi ndërqytetas, rregullat që duhen zbatuar Nga nesër në të gjithë vendin do të lejohet shërbimi tasksi ndërqytetas me dy anëtarë familjeje. Në platformën e-Alba
Rama paralajmëron pronarët: Task-Forca do kontrollojë çdo biznes Kryeministri Rama ka kujtuar edhe njëherë bizneset se nëse kanë të drejtën për të qëndruar hapur, duhet të kenë vërtetim
Infektohet me koronavirus drejtoresha e rëndësishme, pjesë e Task Forcës Rezulton pozitive me koronavirus Mirela Cami, drejtoresha e Operatorit të Shërbimit Shëndetësor Burime për abcnews bë
Koordinatori i Task Forcës: Për çdo të konfirmuar si pozitiv me koronavirus duhen llogaritur 5 të prekur I ftuar në studion e Endri Xhafos në Abc News, Koordinator Kombëtar i Task Forcës për Burimet Njerezore dhe Rektori i Un
Çmime stratosferike: Ngrihet Task-Forca që kontrollon dyqanet, farmacitë e furrat e bukës Task-Forca e përbërë nga 4 institucione, Policia e Shtetit, Agjencia Kombëtare e Ushqimeve, Hetimi Tatimor dhe Agjencia
Abuzuan me çmimet, 6 farmaci dhe 7 njësi tregtare në ndjekje nga Task-Forca 6 farmaci dhe 7 njësi tregtare fruta-perime kanë abuzuar me çmimet, duke shfrytëzuar rritjen e kërkesës, në këto momente
Meta krijoi Task Forcë për koronavirusin, reagon Rama Ditën e sotme kryeministri Edi Rama mblodhi qeverinë, për të marfrë masa për të parandaluar koronavirusin. Gjatë fjal
2 të prekur, Meta ngre task forcën për koronavirusin Edhe Presidenca ka ngritur një task forcë për koronavirusin. Në një deklaratë për mediat, Presidenti Ilir Meta tha se kj
Aksion i Task Forcës së Transportit Rrugor, në një javë bllokohen 20 automjete të tonazhit të rëndë 230 masa administrative gjatë muajit shtator, mbipesha, sistemi i frenimit dhe në shumë raste mungesa e kontrollit tekni
Qeveria e Kosovës formon Task Forcë kundër narkotikëve Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e sotshme ka nxjerr vendim që të fillohet me një fushat kundër përdorimit
Kujdes, rrugve të Kosovës do tu shfaqet Task Forca Duke iu referuar situatës shqetësuese gjatë kësaj periudhe lidhur me aksidentet në trafik dhe pasojat e tyre në shkaktim
Arrestohen dy punonjësit e Task-Forcës dhe pronari i lokalit në Tiranë Policia ka ndaluar dy punonjësit e Task-Forcës dhe pronari i lokalit në Tiranë për veprën penale "korrupsion". Mësohe
Kush janë 5 prokurorët e task forcës në Kryeqytet Kanë dalë emrat e 5 prokurorëve që do jenë pjesë e Task-Forcës së kryeqytetit. Mwsohet se në Task-Forcë janë përzgje
Tokat në bregdetin e Vlorës, nën hetim 7 përsona Njesia Task Forcë në Policinë e Shtetit identifikon afro 100 hekarë tokë me probleme dokumentacioni në vijën bregdetare
Rikthehet Brisida Shehaj, kësaj here në krye të Task-Forcës për bregdetin Brisida Shehaj do të drejtojë Task-Forcën për Bregdetin, të ngritur nga qeveria pak ditë më parë. Ky fakt u bë publi
Tetë ton hashash kapen në detin Arab nga anijet e Marinës Australiane Tetë ton hashash u kapën nga një anije luftarake australiane në Detin Arab, Ministria Australiane e Mbrojtjes tha të sht
Hapen aplikimet për të qenë pjesë e Task Forcës Speciale Kanë nisur aplikimet për të qenë pjesë e Task Forcës Speciale Qëndrore dhe Vendore, në kuadër të operacionit “FORCA E LI