999 rezultate për

tarrant

Dënohet terroristi që vrau 51 myslimanë në dy xham: Në burg deri në vdekje! Një terrorist i ekstremit të djathtë, i cili vrau 51 besimtarë myslimanë gjatë të shtënave me armë në dy xhami në Zeland
Letra e të burgosurit që vrau 51 persona në Zelandën e Re përfundon online, alarmohet kryeministria Sulmuesi i akuzuar për vrasjen e 51 personave në Zelandën e Re, ka shkruar një letër nga burgu, duke treguar qëndrimet e
Terroristi që masakroi 50 myslimanë në Zelandë pretendon pafajësinë Personi që u akuzua për të shtënat me armë në dy xhamitë e Zelandës së Re në muajin mars, ka mohuar se është sulmuesi te
Terroristi i Zelandës së Re mund të dali i çmendur, do t’i nënshtrohet kontrollit Australiani Brenton Tarrant, i akuzuari për vrasjen e 50 personave muajin e kaluar në dy xhami në Zelandë të Re, është u
Vrau 50 besimtarë, terroristi kërkon të drejta në burg Vrasësi i akuzuar për sulmin në Christchurch pretendon se ai është duke u trajtuar padrejtësisht pas grilave dhe ka bërë
I mbijetuari flet si i shpëtoi masakrës në Zelandën e Re Pak ditë më parë në Zelandën e Re u regjistrua një nga sulmet më të rënda terroriste. Nga sulmi me armë në dy xhami m
Misteri i Diellit të Zi, simboli që mbante terroristi Sulmuesi Brenton Tarrant, (28) i cili në emër të supermacisë së bardhë vrau 50 besimtarë myslimanë në Christchurch të Ze
DW zbardh vizitën e terroristit në Ballkan, a u ndikua nga lufta kundër Ottomanëve? Mbrojtës i vendeve të krishtera? Terroristi djathtist që vrau të paktën 50 vetë në dy xhami të Christchurch me emrat e s
Veprimi heroik i babait për të mbrojtur djalin gjatë sulmit terrorist në Zelandën e Re Gjithçka ndodhi në formë të papritur, ku 28-vjeçari Brenton Tarrant shkoi në xhami dhe fillojë të qëllonte me breshëri n
Flet gjyshja e terroristit që vrau 50 besimtarë myslimanë Gjyshja e terroristit të dyshuar, Brenton Tarrant ka folur për tronditjen e fundit që mori Zelandan e Re nga sulmi në xh
Familjarët e autorit të masakrës në Zelendën e Re: Ai meriton të dënohet me vdekje Kushërira e njeriut të akuzuar për vrasjen më të madhe në historinë e Zelandës së Re thotë se Brenton meriton të vdesë.
Shqiptari i gëzohet aktit terrorist: U ngjall Gjergj Kastrioti 49 persona kanë humbur jetën pas një sulmi terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandë të Re. Brenton
Terroristi kishte njoftuar më parë sulmin ndaj myslimanëve Terroristi Bernton Tarrant, e kishte planifikuar dhe paralajmëruar më parë sulmin e sotëm ndaj xhamive në Zelandën e Re.
Dëgjonte muzikë serbe, terroristi përmend edhe Kosovën (FOTO LAJM) Njëri prej terroristëve që mori pjesë në vrasjen e të paktën 49 myslimanëve në Zelandën e Re ishte duke dëgjuar muzikë s