999 rezultate për

tarifat

Shahini merr vendimin, a do të anulohen tarifat e studentëve për këtë vit akademik? Ministria e Arsimit ka bërë një njoftim në lidhje me anulimin e tarifave të studentëve për vitin akademik 2019-2020.
Rregullorja e re: Hiqen tarifat për transferta deri në 20 mijë lekë! Për transferta deri në 20 mijë lekë nuk do të aplikohen tarifa. Banka e Shqipërisë ka marrë dje rregulloren e re për heq
Një çadër 50 euro? Ministri Klosi tregon sa do të jenë distancat mes shezlongeve Sezoni veror i këtij viti do të jetë më ndryshe se asnjëherë më parë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Në një
Fashat dhe tarifat, sa do të paguajnë ata që duan të "zbardhin" paratë Kryeminsitri Rama njoftoi sot se qeveria është gati të miratojë Amnistinë Fiskale gjatë këtyre ditëve për ta dërguar më
SHBA krerëve të Kosovës: Veproni sipas ligjit, të hiqet taksa Kosova po kalon një periudhë të vështirë si nga ana e përballjes me pandeminë e koronavirusit por në anën tjetër me pol
Bëhuni gati të paguani! Tarifat e ujit në Shqipëri do rriten me 75% Ndërmarrjet e ujësjellës-kanalizimeve që mbështeten prej vitesh nga buxheti i shtetit për shkak të performancës së tyre
Mësoni tarifat dhe rregullat e reja për errësimin e xhamave të makinës Të gjithë personat që do të duan të errësojnë xhamat e automjeteve në Shqipëri duhet ta bëjnë këtë sipas kuadrit të ri l
Plas keq sherri në Qytet Studenti, tensionohet situata mes policisë dhe studentëve (VIDEO) Një përleshje fizike ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në “Qytet Studenti” mes policisë dhe një grupi studentësh. S
"Kushte si Afrikë, tarifat si Amerikë": Policia përleshet me studentët te "Qytet Studenti" (VIDEO) Disa studentë janë përleshur me policinë vetëm pak minuta më parë në zonën e "Qyteti Studenti". Sipas një qytetari, poli
Lufta tregtare, SHBA heqin tarifat për 400 produkte kineze Uashingtoni zyrtar ka hequr tarifat për 400 produkte kineze, duke zbutur luftën tregtare me Pekinin. Presidenti Donald T
Si të merrni targa "bosash" për makinën tuaj: Ku aplikohet dhe sa kushton Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve dhe Transportit Rrugor për herë të parë këtë vit, ka sjellë sistemin e rezervimit
Publikohet lista, këta janë studentët që përfitojnë tarifat falas dhe me gjysëm çmimi Ndërkohë që studentët vijojnë që të jenë të ngujuar nëpër auditore, Fakulteti i Drjetësisë ka publikuar listën me ermat
"Do t'jua bëj tarifat sa mami juaj", fjalët e Erion Braçes që acaruan studentët (VIDEO) Deputeti i PS, Erjon Brace, në momontet që po dilte nga salla e Kuvendit është pritur me protesta nga studentët e pranis
I fajësoi për tarifat e provimeve të mbartura, Senati i UT del kundër Ramës (FOTO LAJM) Tirana është përfshirë nga një valë protestash nga studentët të cilët kërkojnë realizimin e 8 kërkesave që kanë dorëzuar
"I duam tarifat sa Erion Braçe", memet e protestës bëhen virale në rrjet (FOTO LAJM) Studentwt kanw krijuar njw mwnyrw krejt tw veçante proteste. Ndryshe nga sa jemi mwsuar tw shohim nw protestat parti
Studentët ia bëjnë fora: Pankartat më pikante të ditës së sotme (FOTO LAJM) Studentët janë në ditën e tretë të protestave masive kundër ligjit të arsimit të lartë duke qenë edhe mjaft kreativë në
Propagandës 3D të Ramës i del kallaji: Studentët tallen keq me të (FOTO LAJM) Studentët nuk kanë lënë pa ironizuar në pankartat e tyre edhe projektet e shumta 3D që kryeministri Rama paraqet përmes
"Taksa 100 për qind edhe Trumpi mendon si Haradinaj" (FOTO LAJM) Këshilltarja e Haradinajt thotë se edhe Trump-i do të vepronte si kryeministri i Kosovës. Vendimi i Qeverisë së Kosov
Lajm i mirë, ulen tarifat e kompanive celulare Nga data 1 dhjetor e këtij viti kanë hyrë në fuqi tarifat e reja të terminimit të thirrjeve në rrjetet celulare të Vodaf
Tarifat e pastrimit, kaq euro paguan çdo familje Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit ose 10.4 euro sipas një metodologjie