999 rezultate për

tare

Kuvendi miraton Komisionin e Posaçëm për raportin e Dick Marty Kuvendi ka miratuar ngritjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty. Deputetët votuan me 85 vota pro, 12 kund
Kuvendi i rrëzon një tjetër dekret Metës, bie poshtë ligji për Policinë Kuvendi ka rrëzuar me 83 vota pro dekretin e presidentit Ilir Meta për ligjin për Policinë e Shtetit. Ndërkohë në seancë
Gjuzi kundërshton financimin e partive: Hanë dreka-darka me paratë e shqiptarëve Deputeti Kujtim Gjuzi në seancën e sotme plenare doli kundra financimit nga buxheti i shtetit të partive të opozitës, të
Republikanët padisin Komitetin Teknik në Kushtetuese Opozita do të kontestojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Komitetit teknik anti-Covid për të ndaluar tubimet politike.
Shtimi i rasteve me koronavirus, Greqia shtyn mbylljen e doganës së Kapshticës Qeveria greke ka vendosur të shtyjë datën e hapjes së pikës kufitare të Kapshticës deri më 14 Dhjetor si pasojë e shtimi
Dikur shiste qumësht, sot me famë botërore/ Sopranoja shqiptare rrëfen historinë prekëse Elbenita Kajtazi është një ndër sopranot më të njohura shqiptare dhe falë vokalit të saj të fuqishëm ka arritur të depër
Konfirmohet në detyrë Drejtori i Departamentit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka konfirmuar në detyrë Pëllumb Seferin, Drejtor i Departamentit të Marrëdhënieve Ndërk
Të fundit për investimet në shëndetësi, Basha: Boll më! Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas raportit se Shqipëria është vendi që investon më pak
Zbulimi: Agjentët kinezë po shenjestrojnë individët në administratën e ardhshme Biden Më shumë se 1000 kërkues shkencorë kinezë janë larguar nga SHBA, ndërkohë që autoritetet amerikane kanë ndërmarrë një op
Sulmi terrorist me 86 viktima, gafa e gjykatësit i siguron lirinë dy shqiptarëve Artan Hënaj dhe Maksim Celaj kanë rifituar lirinë pas 4 vitesh. Ata ishin të akuzuar për tragjedinë në Nisë të Franc
Formacionet zyrtare: Ferencvaros-Barcelona, Uzuni përballë "yjeve" katalanas (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare në sfidën mes Ferencvarosit dhe Barcelonës e vlefshme për javën e 5-të në fazën e gru
Formacionet zyrtare, Man United-PSG Man United pret në shtëpi PSG. Të dyja skuadrat duan fitoren, teksa ju duhen pikët për t'u kualifikuar më tej. For
Formacionet zyrtare, Juventus-Dynamo Kyiv (FOTO LAJM) Juventus pret në shtëpi Dynamo Kiev. Një ndeshje e lehtë për bardhezinjtë teksa në këtë takim do të kenë nga minuta
Bilanci i rindërtimit në Kurbin, Rama: Jam shumë krenar! "Krenar që po ndryshojmë për mirë jetën e mijëra fëmijëve e familjeve, që u goditën nga tragjedia e 26 nëntorit të shkua
Alimehmeti parashikon si do të jetë ky dimër: Vaksina mund të mos ketë vlerë për shqiptarët Infektimit me Covid-19 nuk i ka shpëtuar as vetë epidemiologu Ilir Alihmehmeti. Ai zbuloi se është prekur dhe është k
Shqiptarët po marrin mbi 20 milionë euro kredi çdo muaj për të blerë shtëpi Familjet shqiptare po marrin mesatarisht mbi 20 milionë euro kredi çdo muaj për të blerë banesa. Të dhënat e Bankës s
Librazhdi më problematik se Elbasani, Durrësi më tepër viktima ne vend Librazhdi, ndonëse një qytet i vogël për nga numri i popullsisë, në 24 orët e fundit ka rregjistruar më shumë raste të i
Bilanc i zi! 17 viktima e mbi 700 të infektuar të rinj nga COVID-19 Një tjetër shifër e lartë viktimash është shënuar gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e
Sukses ndërkombëtarë, Loredana "pushton" Gjermaninë (FOTO LAJM) Nuk ka më asnjë lloj dyshimi se Loredana është reperja më e suksesshme e momentit dhe Spotify sapo na e vërtetoi sërish
Vijon mosbindja e shqiptarëve, sa qytetarë e pësuan për shkelje të rregullave anti-Covid Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 666 qytetarë që