999 rezultate për

taksim

Basha paralajmëron zgjidhje: Taksimi i qeverisë Rama varfëroi shqiptarët Numri një i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social Tëitter ku thotë se taksimi i qev
Nuk kemi plan taksimin e "jabanxhive": Bashkia përgenjeshtron atë që Veliaj e tha me gojën e tij (VIDEO) Ditën e djeshme në Komisionin e Ligjeve në Kuvend Kryebashkiaku Veliaj tha tekstualisht: "Të gjithë vijnë në Tiranë,
Ahmetaj kërkon taksimin e pagave nën 30 mijë lekë, debate në mbledhjen e grupit të PS Ministri i Financave Arben Ahmetaj, i njohur për shërbimet ndaj oligarkëve dhe rritjen e barrës fiskale për të varfrit,
Plas sherri Braçe-Ahmetaj në Kuvend, "kingu" kërkon taksimin e fakirëve më shumë miliarderët Komisioni i Ekonomisë ka vijuar sot edhe me prezencën e ministrit të Financave Arben Ahmetaj diskutimin mbi Paketën Fisk
Tatimet: Si do të përcaktohet vendi i furnizimit të TVSH-së për shërbimet e kryera Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar për mënyrën se si do të përcaktohet vendi i furnizmit të TVSH-së, lidhur
Sulmuesi i Stambollit kërkon të dënohet me vdekje: Doja të vrisja të krishterë Militanti i ISIS-it, Abdulkadir Masharipov, i cili vrau 39 persona mbrëmjen e ndërrimit të viteve në zemër të Stambollit
Flet terroristi që vrau 39 vetë në Turqi: Duhet të sulmoja sheshin Taksim, ja kush më urdhëroi I arrestuari për sulmin terrorist në Turqi në lokalin e natës Reina në Stamboll është shprehur se plani për sulmin ndrys
Hyjnë në fuqi taksat e reja për blerjet nga interneti Gjithnjë e më shumë po përdoren lerjet përmes rrjetit. Tashmë qytetarët do të paguajnë nga në shtet një taksë nga 20
1 Maji shoqërohet me protesta në Stamboll (FOTO-LAJM) Mijera vete protestuan sot në sheshin Taksim të Stambollit. Qindra policë iu kundërvune protestuesve, të cilët po tenton
Ministrja Kodheli bashkëbisedon me paqeruajtësit në Afganistan Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo, nëpërmjet një
Ditmir Bushati pranon rritjen ekonomike të Qeverisë “Berisha” Për këdo që do të hapë një biznes në një vend, faqja e internetit të Ministrisë së Jashtme është porta e parë e informac
"Taksimi i ndershëm", Rama: Sot shikoj fytyra të qeshura të mjekëve Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në ceremoninë e përurimit të Zyrave të Pritjes në spitalin e Lezhës. Në fjalën e ti
Tahiri e quan arritje të madhe taksimin e mallrave në veri Taksimi i mallrave në dy vendkalimet kufitare mes Kosovës dhe Serbisë është cilësuar si arritje e madhe për Kosovën nga
Shqipërisë i duhet një sistem taksimi i ndershëm Kryeministri Edi Rama mbetet i vendosur për ti qëndruar parimit të tij se kush fiton më pak do paguajë më pak dhe ai që
Konfindustria-qeverisë: Kujdes me politikën e taksave të ulta Konfindustria me rastin e ndërtimit të paketës fiskale të vitit 2014 do ti kërkojë zyrtarisht ekzekutivit shqiptar, që t
Haxhinasto: Nuk ka kundërshti PS-LSI (VIDEO) Edhe pse duhet të paktën 2 muaj deri sa të marrin në dorëzim qeverinë, të majtët kanë përveshur mëngët për të detajuar p
Turqi, vijojnë protestat Sërish protesta në Stamboll, ku protestuesit janë përleshur me policinë pasi skuadrat e ndërhyrjes së shpejtë përdorën g
Në sheshin Taksim policia po luan futboll (FOTO-LAJM) Për policët turke është koha për të bërë një lojë futbolli. Pas akteve të dhunës që janë transmetuar nga mediat e huaja
“Të çapulësh apo të mos çapulësh”, kjo është çështja (FOTO-LAJM) Pasoja finale e protestës për parkun “Gezi” në Stamboll mbi politikën apo ekonominë e Turqisë mbetet e panjohur deri më
Çiftet e revoltës turke (FOTO-LAJM) Të rinjtë kanë qëndruar në krye të revoltës në Turqi. Për disa ditë ata kanë qëndruar në protesta duke sfiduar edhe poli