999 rezultate për

taksa

SHBA krerëve të Kosovës: Veproni sipas ligjit, të hiqet taksa Kosova po kalon një periudhë të vështirë si nga ana e përballjes me pandeminë e koronavirusit por në anën tjetër me pol
Do paguhet nga taksat e shqiptarëve! Shteti duhet t’i paguajë 140 milionë euro Beketit Shteti shqiptar duhet t’i paguajë biznesmenit italian, Françesko Beketi, një shumë që shkon deri në 140 milionë euro.
Taksa ndaj Serbisë, Kurti i dërgon letër Thaçit Në një kohë kur në qendër të vëmendjes është taksa për mallrat serbe, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar l
Rama: Kosovarët duhet t'a paguajnë me krenari taksën e Rrugës së Kombit Krryeministri Rama thotë se taksa në Rrugën e Kombit është vënë për një parim të thjeshtë: lehtësi në qarkullim. Sipa
"Mënyra e vetme që populli i Kosovës të ecë përpara", Pacolli: Të hiqet taksa 100 për qind Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka bërë thirrje që të hiqet taksa 100 për qind për mallrat që vijnë nga S
Taksa ndaj Serbisë, nis seanca në Kuvend Në Kuvend të Kosovës ka filluar seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga deputetët e opozitës, raporton Gazeta Express.
Serbët i gëzohen vendimit të Kurtit: Më 1 prill largohet komplet taksa (FOTO LAJM) Mediat serbe menjëherë kanë raportuar për vendimin e kryeministrit Albin Kurti që të hiqet tarifa për lëndën e parë ndaj
Taksa ndaj Serbisë, Qeveria mblidhet sot për të diskutuar Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhje sot në orën 16:00. Në takimin e sotëm pritet të përballen dy partnerët qeverit
Kur do të hiqet taksa ndaj mallrave serbe dhe a do të vendoset reciprociteti, kjo është përgjigjja e Vjosa Osmanit Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, në një intervistë për Gazeta Blic, është shprehur e bindur se nuk ka dallime mes Lëv
Të rinjtë e AAK-së aksion kundër largimit të taksës Të rinjtë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë zhvilluar sot një aksion simbolik kundër largimit të taksës ndaj prod
"Taksa nuk duhet hequr", zv/kryeministri i Kosovës qëllohet me vezë (VIDEO) Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është goditur me vezë afër objektit të Qeverisë së Kosovës.
Vuçiç: Serbia nuk do të diskutojë për statusin e Kosovës pa u hequr taksa Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar në Munih se Beogradi nuk do të flasë me Prishtinën për statusin e K
Vuçiç nuk flet për statusin e Kosovës: Të hiqet taksa njëherë! Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi në Munih se Beogradi nuk do të bisedojë mbi statusin deri sa të mos hiq
SHBA-ja anulon projektet milionëshe deri sa të hiqet taksa? SHBA-ja anulon projektet milionëshe deri sa të hiqet taksa? Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë vendim që t’i an
Haradinaj thotë se ka pasur bisedë telefonike me Grenellin, taksa nuk hiqet Ramush Haradinaj zbuloi se ka pasur një telefonatë me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së ambasadorin Richard Grenell, me
A kërkoi të hiqet taksa 100%? Kurti flet për takimin me Grenell Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se në takimin e sotëm me të deleguarin e presidentit amerikan në
Festivali kushtoi plot 418 milion lekë taksa publike, po 517 milion lekë reklama ku "humbën"? Vetëm 35 ditë para nisjes së spektaklit kombëtar “Festivali 58-të i Këngës”; drejtoria e RTSH, Bordi i Administrimit dhe
Rriten taksat, çfarë pritet të ndryshojë në 2020 Pas taksës së ndërtesës, një tjetër barrë financiare për qytetarët e Tiranës vitin që vjen. Bashkia ka parashikuar një r
Dy persona tentojnë ti grabisin makinën drejtorit të Tatim-Taksave Një ngjarje e paprecedentëë ka ndodhur në Gjirokastër. Drejtorit të Tatim-Taksave vendore në Bashkinë e Gjirokastrës
Ramush Haradinaj ka një porosi për Albin Kurtin (VIDEO) Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se ai ka qenë ideatori kryesor që të vendoset taksa 100% ndaj produkte